Kaleidoskop vůní

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Parfémy vyjadřují naši povahu i náladu, vůní dáváme ostatním najevo, kdo skutečně jsme, jak vypadá náš vlastní svět. Výběr podléhá vkusu, věku i momentálnímu rozpoložení. Zkuste se orientovat také podle barev, které mnohdy napoví ještě dříve než samotné aroma.Lolita Lempicka svými vůněmi vypráví fantastické příběhy plné princezen, víl, lásky a romantiky. Nejinak tomu je i v případě novinky The Midnight Fragrance - Půlnoční vůně. Přichází čas kouzel, kdy hodiny oznámí půlnoc... I když místo bylo utajeno, objevili jsme je. Jen ony ví, kde najít altánek pravé ženskosti jiskřící tisíci zmrzlých krystalků, které ozáří tuto zázračnou noc absolutní svobody. Rozsvítila svíčku, aby ho očarovala. Její uchvacující vůně ho k ní zavede, povedou ho neodolatelné nóty svíčky. Ona poté zahalí svou kůži do vůně, a tím ztělesní toto intimní aroma, které ho přivádí blíž.

The Midnight Fragrance překypuje intimními a smyslnými nótami. Má znepokojující účinky na ty, kdo vdechnou její horkou a opojnou vůni. Velké srdce, symbol milenců, kombinovaný s lístky břečťanu a fialky, jemně naznačuje cestu, která vede k extázi smyslů.


Absint dodnes zahaluje aura zakázaného a přitom lákavého. Tento legendární nápoj 19. století přezdívaný také zelená víla je dodnes ve většině zemí zakázaný, vzbuzuje proto touho po zapovězeném a to i díky své historii. Inspiraci díky němu našla řada slavných malířů a spisovatelů a nyní jejich řady rozšiřuje také francouzský módní návrhář Christian Lacroix, který představuje nový parfém s příznačným názvem Absynthe.

Parfém Absynthe je typickým zástupcem orientálních vůní. Originální koktejl květinových a dřevitých akordů je inspirován magickou mocí absintu. Hned na začátku se rozeznívají první tóny extraktu z absintu doplněné o omamné aroma frézií a zeleného anýzu. Na ně navazuje zelená orchidej podpořená narcisy a vzácným šafránem, aby se na konci na plno rozvinula vzácná dřeva, smyslný mošus a svěží máta. Absynthe nabízí exklusivně Avon.


Když najdete vůni, kterou si zamilujete, chcete ji používat navždy. Estée Lauder nyní přichází s novým doplňkem neodolatelné kolekce vůní Pure White Linen, se kterým dokážete žít celý rok. Nový Pure White Linen Pink Coral je naprosto ženská, lehká a klidná vůně, která v mírných vlnách zasahuje jemně vaše smysly a dodává pocit, že jste u moře za úsvitu, který se červená hřejivým rozbřeskem světla.

Pure White Linen Pink Coral zasahuje jemně vaše smysly v mírných vlnách a otevírá se delikátně v jemném oparu čínských bobulí a zrnek růžového pepře. Při kombinaci se šťavnatými jabloňovými květy, plody a čirými aldehydy vás na nejvyšších vlnách vůně přivítá zářivá, svěží vlhkost a úžasná, čirá květnatost. Dále přichází dokonalé květinové spojení, které doznívá čirou nevinností jasmínu, kamélie a dokonalé příchuti zimolezu. V těsné blízkosti následuje zářivé aroma hrachoru, třešňových květů a růžové pivoňky, které vyvolává pocit klidného moře při úsvitu. Nakonec květní lístky lehce odplují a zanechají klidnou stopu hebkého santalu, čisté vanilky a laskavý dotek otočníku.


Pro milovníky baletu není jméno Odette ani Carla Fracci ničím neznámým. Primabalerina Fracci září v milánské La Scale, kde dokonale vystihuje šarm a éterickou atmosféru baletu a v roli Odette z Labutího jezera podává dech beroucí výkon. Její nová vůně je ódou na tuto slavnou postavu.

Odette je sladkou melodií, vůní elixíru krásy, která se proplétá a zhmotňuje do rozkošné vize andělsky nezkažené čistoty. Nová vůně Carla Fracci je věnována těm, kteří umějí prožívat každý moment života s entuziasmem a vědomím toho, že v kráse každého detailu je také velikost celku. Svěží a jiskřivé tóny sicilského citrónu se mísí s vodním akordem s vůní brízy a ovocnými tóny ananasu, které spolu s jablkem a vodním melounem navozují pocit magické atmosféry. Srdce parfému s květinovými tóny tagety a frézie je zdůrazněním čisté ženskosti. Dřevité tóny v základu vůně vyzařují sladkou smyslnou vůni cedrového dřeva, mahagonu a týku, posílenou ambrovými a pižmovými tóny.


Každá žena v sobě skrývá dvě tváře - dokáže být ledově chladná a ovládat své emoce, na druhé straně umí provokativně flirtovat a projevit svou vášeň. A právě proto vznikla černá, svůdná vůně Midnight Rain – Půlnoční déšť. Midnight Rain značky La Prairie byla vytvořena odborníky z parfumářského průmyslu jako pravý opak vůně Silver Rain. Silver Rain, vůně typická pro denní nošení, je ztělesněním propracovanosti a dokonalosti. Midnight Rain je záhadná, plná smyslných intrik, které rozpoutají její svůdnou sílu ve chvíli, kdy zhasnou všechna světla.

Jako první nastupuje jiskřivé objetí frézie, guavé, mandarinky a pomeranče. V podmanivém srdci vůně se skrývá bílá lilie a vanilková orchidej, smíchané se švestkovými a jantarovými květy. Základ, navržený tak, že s vámi setrvá po celou noc, kombinuje vášnivost a tajemnost pižma, pačuli, vetiveru a dřevitých tónů.


Luxusní vůně s sebou přináší nekonvenční a vášnivou ženskost vyjádřenou jemným a přitom nepopiratelně smyslným charakterem, který dovede zamotat hlavu nejednomu muži. Přesně tyto vlastnosti má novinka Perles de Lalique. Romantický akord skrytý v srdci Perles de Lalique je příslibem noci, na jakou se nezapomíná. Smyslná a výjimečná stopa vůně je stejně elegantní, jako byla bouřlivá 20. léta minulého století – a přitom nepostrádá nic z toho, co ji činí perfektním doplňkem moderní ženy.

Perles de Lalique je holdem složeným z nejvybranějších ingrediencí, a to v opulentních dávkách. V duchu luxusního parfumářského umění se zde snoubí vzácná čistota bulharských růží, jejichž elegance se vrací jako ozvěna po celou dobu působení vůně v podobě svěžích i sladkých tónů proplétajících se s čerstvě podrceným bourbonským černým pepřem plným elegance i nezkrotnosti, s pudrovým akcentem ženskosti v sametových květech kosatce a s indonéským pačuli, kašmírovým dřevem a cypřišem, které dodávají vůni na hloubce, opojnosti a tajemství.

Foto: archiv firem

Další články z rubriky

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

Dnes | Která z nás by se nechtěla líbit mužům? Ačkoliv to vypadá, že muži našim svrškům nevěnují pozornost…

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

22. 5. | Začněte svůj dekolt vnímat stejně jako svůj obličej. Ten také odličujete, používáte na něj…

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

19. 5. | Pravidelné sprchování je základem každodenní hygieny. I pobyt ve sprše má ale svoje pravidla, která…

Podprsenka slaví 100 let: Jaké se nosily v minulosti?

Podprsenka slaví 100 let: Jaké se nosily v minulosti?

17. 5. | I podprsenka se dá považovat za módní doplněk. A stejně tak, jako se měnil styl oblečení od…