Královnou plesové sezóny? S dokonalými šaty to bude hračka!

| Autor: Mariya Patrovská | Rubrika: Trendy

Byla jste pozvána na ples, ale ještě pořad nevíte, v čem vyrazit? Inspirujte se hvězdnými outfity i radami odbornice a najděte si šaty svých snů. Připravte se na protančené večery a hlavně obdivné pohledy!

Oslnit a být vidět, je snad přáním každé ženy. Právě proto bychom si měli dát obzvlášť záležet na výběru šatů, který nám úspěch zaručí. I tady ale platí, že méně, je více. Nesnažte se vystoupit z davu za každou cenu. Zejména mladé ženy mají tendenci upoutat pozornost všemi způsoby, a nakonec to vypadá nepřirozeně, levně a je vidět, že ani nositelka není s výsledkem spokojená.

Odbornice na etiketu a oblékání Hana Vydrová doplňuje: „Často si vybírají šaty, které mají příliš hluboký výstřih, nebo jsou naopak na ples příliš krátké, mnohdy i efektní nařasení v oblasti trupu nebo boků je spíš mínus, protože se na každou postavu skutečně nehodí. Jednoduše řečeno neexistují univerzální šaty, které budou na ženě vypadat stejně jako na figuríně v obchodě nebo na modelce na fotce.“

Proto volte raději klasické, jednoduché střihy, které umí skrýt řadu nedokonalostí. Momentální módní výstřelky se často hodí jen na určité typy postavy a kromě toho, u nich máte jistotu, že za rok, dva, už v módě nebudou, na rozdíl od těch klasických.

Při hledání vycházejte především ze své postavy. „Volba barvy i stylu šatů vždy závisí na ženě. Obecně platí, že správně je vše v čem se cítí dobře, tudíž nemusí zdlouhavě zjišťovat jaká barva nebo materiál šatů je letos IN. Respektovat byl ale měla to, jaký je typ. Na někom černé šaty vyniknou, jiná se v nich takzvaně utopí, “ vysvětluje Hana Vydrová.

Elegantní koktejlky

Pokud nejdete na opravdu formální akci, kde je v pozvánce uveden black nebo white tie dress code, máte možnost vzít si na sebe své oblíbené „koktejlky“. Ideální délkou, která bude slušet všem, je ta ke kolenům. Na plesech a večerních akcích vypadají nejlépe výrazné barvy drahého kamení (modrá, tmavě červená, fialová, tmavší zelená), nebo naopak něžné pastelové tóny. Je pravda, že černou nic nezkazíte, ale zkuste to jeden večer bez ní.

Róba až na zem

Důležité akce, jakou je například Ples v Opeře, už vyžadují důslednější přípravu. Šaty na zem u žen a smoking u mužů, jsou samozřejmostí. Taky platí, že v jednoduchosti je krása. Než vymýšlet složité a překombinované looky, raději zvolte střih, který bude lichotit vaší postavě a látku, která se nebude nikde krabatit. Dejte pozor i na zbytečné odhalování, nebo příliš průhledné modely. Správně zvolené prádlo je nutností. Díky němu získáte dokonce jiné držení těla. Zkuste například i stahovací pomocníky, ale nesmí vám nic přeřezávat a vy byste měla mít možnost volně dýchat.

„Pravé dámě by nikdy nemělo být vidět spodní prádlo a už vůbec ne v šatech, na takové události jako je ples,“ vysvětluje Hana Vydrová a dodává: „Řada žen se mylně domnívá, že problém se spodním prádlem vyřeší například silikonovými ramínky, které nebudou v šatech tolik znatelné. Stále však platí, že viditelné spodní prádlo v šatech je velkým společenským trapasem.“

Vzrušující krajka

Umí být neuvěřitelně svůdná, ale i velmi nevinná. Krajka je letos opravdu oblíbená. Může šaty jen decentně zdobit na několika místech, jak to vidíme například u AnnyLynne, kdo je ale její větší příznivec, ať se rovnou poohlídne po šatech celo-krajkových, jaké má Emily. V takových případech je důležité, aby byla krajka jednobarevná a střih velmi jednoduchý. Do experimentu s různými délkami sukně a extrémně hlubokými výstřihy se raději nepouštějte. Rozhodla jste se provokovat a jste přesvědčená o dokonalosti svých křivek? Jděte na to jako zpěvačka Charli XCX. V takovém modelu ale zapomeňte na tanec a prudké pohyby.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Zhubněte tři kila za dva týdny! Stačí udělat si hodinu času denně

Zhubněte tři kila za dva týdny! Stačí udělat si hodinu času denně

Včera | Taky tak nerada vstáváte? Pak se ale ani nestihnete nasnídat, natož si zacvičit. Zkuste vstávat o…

Vytaste drápky: Jak mít krásné a zdravé nehty

Vytaste drápky: Jak mít krásné a zdravé nehty

Včera | Hezké a upravené nehty by měly být samozřejmostí pro každou ženu, protože hned po obličeji jsou…

Dodejte vlasům zdraví: Vyrobte si výživné zábaly z domácích surovin

Dodejte vlasům zdraví: Vyrobte si výživné zábaly z domácích surovin

16. 2. | Zima dává zabrat celému tělu i vlasům. Často během zimních měsíců bývají mdlé, bez lesku a poničené…

Buďte sexy na Valentýna: Oblečte se do rudé. Inspirace v galerii

Buďte sexy na Valentýna: Oblečte se do rudé. Inspirace v galerii

14. 2. | Jak známo, červená a všechny její odstíny jsou barvou lásky a vášně. Pokud dnes se svým partnerem…