Líčení od rána do večera

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

V uspěchaném světě sice není na nic dostatek času, na ženskou krásu jsou však kladeny stále větší nároky. Jak zvládnout v nabitém programu dokonalou image za každých okolností? Stačí se naučit pár jednoduchých a rychlých triku jak proměnit tvář seriózní dámy v královnu večírků.

Tvář
Pokud nemáte dostatek času (alespoň hodinu) neodličujte kompletně celý obličej, pracujte s tím, co jste vytvořila po ránu. Vyhnete se tak zbytečnému podráždění pokožky. Z T-zóny odstraňte stopy po mastnotě. Ovšem zapomeňte na pudr, sáhněte po matujících papírkách, které odsají z povrchu pleti mastnotu bez dalšího zatížení.
Náš tip: matující papírky Clear Difference, Estée Lauder

Na lícní kosti přidejte trochu třpytu. Můžete si na pomoc vzít gel ve třpytkami či speciální rozjasňovač. Tento malý trik přidá celkovému vzhledu na eleganci a pleť se okamžitě rozzáří. Rozjasňovač použijte i na dekolt a ramena, pokud se je chystáte ukázat.
Náš tip: gel se zlatými třpytkami na obličej a tělo Glam Box, Sephora

Poté sáhněte po tvářence v jasném odstínu, který byste si na den nevzala. Večerní osvětlení si s výraznější barvu snadno poradí. Pracujte však s malým množstvím. Pamatujte, že méně je více.
Náš tip: pěnová tvářenka Magie Blush, Lancome


Oči
Oblíbeným trikem profesionálních vizážistů je bílý oční stín se jemnými třpytkami nanesený těsně pod obočí. Výborně vypadá i zlatavý či stříbrný odstín. Tento malý krok opticky rozjasní a otevře oči.
Náš tip: práškové oční stíny s aplikátorem, odstín Sunshine, Avon

Výrazné linky vypadají večer skvěle. Tekuté linky se ale špatně nanášejí, vyžadují preciznost a zručnost a také čas. Ve spěchu na ně zapomeňte a vezměte si na pomoc úzký štětec určený na oční linky a tmavý oční stín. Dobře se pracuje s odstínu v barvě uhlí či tmavé čokolády. Štětečkem jednoduše naneste malé množství stínu a decentně jej rozetřete.
Náš tip: štětec na oční linky 7E, Estée Lauder

Trocha třpytu na řasách dokáže kouzla. Přes klasickou řasenku, kterou nosí každý den, naneste jednu vrstvu gelovou se třpytkami. Budete překvapená výsledkem.
Náš tip: Color Trend Glitter Mascara, Avon


Rty
Pokud se chystáte vyrazit do společnosti s výraznou rtěnkou, vezměte si na pomoc speciální štěteček na rty. Na preciznosti zde velmi záleží. Kdo by stál o rozmazanou barvu kolem rtů?! Barvu nanášejte v tenkých vrstvách, dokud nedocílíte kýženého odstínu.
Náš tip: rtěnka Matt Glam, Oriflame

Rty rozjasněte zlatým leskem. Rtěnka získá na zajímavějším odstínu a rty se rozzáří. Malé množství lesku naneste na střed rtů a promněte.
Náš tip: lesk na rty v odstínu Be-In, M.A.C.

Nehty
Chcete-li si na večer dopřát tmavé nehty, neodlakujte stávající lak, jednoduše jej přelakujte vybranou barvou. Spodní lak zároveň poslouží jako ochranná vrstva, takže se tmavé pigmenty nedostanou na nehty a neobarví je.
Náš tip: lak na nehty v odstínu Shimmering Garnet, Yves Saint Laurent

I ruce si zaslouží kapku třpytu. Pořiďte si čirý lak s drobnými třpytkami, který lze použít přes barevný lak či na „nahé“ nehty.
Náš tip: lak na nehty se stříbrným prachem, Amoené

autor: Simona

Další články z rubriky

Jaro se blíží: Jaké bundy a kabáty si můžete pořídit už dnes?

Jaro se blíží: Jaké bundy a kabáty si můžete pořídit už dnes?

Dnes | Únor se pomaličku chýlí ke konci a mnoho lidí už nedočkavě vyhlíží jaro. To si bude žádat obměnu…

Zhubněte tři kila za dva týdny! Stačí udělat si hodinu času denně

Zhubněte tři kila za dva týdny! Stačí udělat si hodinu času denně

19. 2. | Taky tak nerada vstáváte? Pak se ale ani nestihnete nasnídat, natož si zacvičit. Zkuste vstávat o…

Vytaste drápky: Jak mít krásné a zdravé nehty

Vytaste drápky: Jak mít krásné a zdravé nehty

19. 2. | Hezké a upravené nehty by měly být samozřejmostí pro každou ženu, protože hned po obličeji jsou…

Dodejte vlasům zdraví: Vyrobte si výživné zábaly z domácích surovin

Dodejte vlasům zdraví: Vyrobte si výživné zábaly z domácích surovin

16. 2. | Zima dává zabrat celému tělu i vlasům. Často během zimních měsíců bývají mdlé, bez lesku a poničené…