Módní poradna: Jak na výrazné křivky? Problémová partie – břicho!

| Autor: Mariya Patrovská | Rubrika: Trendy

Absolutně dokonalých žen je na světě asi tolik, co stoprocentně spokojených se svou postavou. Trápí vás větší bříško? Pojďte se podívat, jak se s pomocí několika triků dá zamaskovat!

Každá z nás si čas od času povzdechne nad svým odrazem před zrcadlem a přeje si mít kouzelnou hůlku, aby odstranila nějaký nedostatek. S většinou z nich se ale dá pracovat. Ať už se jedná o široká ramena, těžší spodní část těla, plochý hrudník – není to důvod přestat se mít ráda. My se dnes zaměříme na břicho.

Žena s postavou typu „jablko“ se pozná jednoduše. Většinou má krásné poprsí, ramena, štíhlé paže a nohy. Hlavním problémem je však to, že se veškeré nechtěné kilogramy hromadí v prostřední části těla. Kromě toho chybí přesně definovaný pas, a proto postava nabývá tvaru „kuličky“.

Naším hlavním úkolem je tedy postavu opticky protáhnout do výšky, vytvořit pas a hlavně vyzdvihnout všechny přednosti majitelky.

Střihy

Vytáhnout postavu a prodloužit šíjí vám pomůžou výrazné V výstřihy. Na stejném principu fungují i zavinovací kousky, které právě s tímto typem postavy umí opravdové divy. Týká se to jak topu, tak i šatů. Určitě vyzkoušejte i modely empírového střihu, kdy je pas zvýšen a pod ním je látka jemně nařasená.

Co se týká kalhot a džínů, vždy dávejte přednost vyššímu pasu. Předejte tak nepříjemným pocitům škrcení v dolní části břicha a hlavně nevzhlednému „přeříznutí“, které neskryje žádná halenka ani volná tunika. Protože mají majitelky této postavy většinou opravdu výstavní nohy, využijte svých předností a předveďte je v tom nejlepším světle. Kromě toho, když je top nařaseny, nebo zavinovací, široké nohavice by vaší postavu zbytečně rozšířily.

U sak a košil se držte klasiky. Hlavně nezkoušejte žádné zkrácené verze. Vaší postavě bude lichotit projmutí – vytvoří totiž pas. Na sukně jděte opatrně a nejspíš budeme muset zklamat všechny milovnice pouzdrových kousků. Bohužel zvýrazní všechny nedostatky. Mnohem lepší bude, když si najdete sukní „áčkového“ střihu, která se bude lehce vlnit při každém vašem kroku.

Barvy a vzory

Nikdy neuděláte chybu, pokud zvolíte klasické barevné rozlišení – světlý horní díl, tmavý spodní díl. Velkou službu vám prokážou šaty se správným geometrickým vzorem, které vizuálně vytvoří pas. Vertikální tenčí proužky taky umí divy. Na velké abstraktní nebo květinové kresby raději zapomeňte a sáhněte po jemnějších a drobnějších printech.

Příliš upnutý outfit jen podtrhne nedokonalosti. Vy se budete celý den cítit nepohodlně a zranitelně. To ovšem neznamená, že jsou východiskem velké, neforemné pytle. Věřte, že nic neschovají a naopak váš objem vizuálně zdvojnásobí. Látka by měla jen jemně obkreslovat vaše křivky, být dost pevnou, ale nikde se nekrčit.

Komentáře

Komentářů celkem: 1
no - hlavně oblečení ukažte na hubené modelce :) Heligon 29. 11. 2014 | 08:19

Další články z rubriky

Rudá rtěnka, objemné řasy, mašle ve vlasech: Trendy pro rok 2018

Rudá rtěnka, objemné řasy, mašle ve vlasech: Trendy pro rok 2018

Dnes | Každá sezóna přinese v módě něco nového a něco si ponechá ze sezón předchozích. Ne všechny módní…

Barvíte si vlasy sama? Takto odstraníte nežádoucí barvu z pokožky

Barvíte si vlasy sama? Takto odstraníte nežádoucí barvu z pokožky

19. 1. | 1 | Jestliže se s barvením vlasů nesvěřujete do péče kadeřnice, ale kupujete si barvy v drogerii a…

Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle

Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle

17. 1. | Ať už upřednostňujete sexy noční košilky, pyžama pánského střihu nebo šortky a tílko, vždy můžete…

Trápí vás odrosty a šedivé vlasy? Takhle je zamaskujete!

Trápí vás odrosty a šedivé vlasy? Takhle je zamaskujete!

15. 1. | 1 | S přibývajícím věkem přibývá i šedin ve vaší hřívě. Co s tím? V poslední době jdou módní trendy na…