Módní trendy jaro, léto - Halenky a košile

| Autor: Michal Zachar | Rubrika: Trendy

Zatímco do spodního sektoru pronikla romantika, z povrchu trochu mizí. Móda alespoň dámských halenek se vrací do skoro klasického stylu. Bílé halenky jsou stále více v popředí i když safari styl košil vpředu uvazujících se na uzel hned tak, taky nevymizí.

Dámy


Zatímco do spodního sektoru pronikla romantika, z povrchu trochu mizí. Móda alespoň dámských halenek se vrací do skoro klasického stylu. Bílé halenky jsou stále více v popředí i když safari styl košil vpředu uvazujících se na uzel hned tak, taky nevymizí. Velká inspirace je letos v japonském a čínském prostředí. Ležérní kimonové střihy, drobné stojáčky místo klasických límečků, asymetrické čínské uzávěry na poutka a nikoliv na knoflíky. Vyšívaní draci na lesklém saténu či hedvábí. V další vlně letních inspirací se vezou hlavně havajské květinové motivy – velké květiny na oranžové, růžové nebo tyrkysu.

Velmi módní budou i halenky s multiproužky. Tisky jsou také v módě. Z materiálů bude v trendu bavlna, krep, len i hedvábí – vše přírodní! Umělé příměsi jsou žádané, ale na ústupu. Opraný lesk! Zde jde o to, že lesk jako módní námět nevymizí z módy svrchního ošacení, ovšem je vyvážen opráním. Takže ještě sportovní švy, našité kapsy, zdrhovadla, nárameníky, pásky, očka, výšivky; délka buď krátké anebo dlouhé – nic mezi. Většina halenek je buď v rovném střihu nebo mírně do O. Rukávy jsou elegantní asi tak ¾, delší se ohrnují a upevňují na očka s poutkem. Vrací se úpletové halenky z 60. a 80. let. Sex je opět tady, milé dámy…

Páni


Barvy a proužky. Vévodové mužské módy v košilích na tuto sezónu. Dekorativní letní košile jsou čím dál stabilnějším prvkem mužské módy a podle prodejních statistik začínají vytlačovat (nenápadně) zavedená trička. I zde stejně jako u žen dochází k zklidnění čistých linií, neutrálních barev, které jsou zapraně kouřové. Prostě elegance v košilích jde nejméně o třídu nahoru.

V barvách se letos setkávají např. hnědá s růžovou nebo pink, chladně modré a barvy duhy. Modrá je nejaktuálnějším trendem. Dále v kombinaci = šeříková, žlutá, meruňková. Barvy jsou na bílém podkladu. Stylově se pánské košile řadí do dvou směrů = 1. dekorativní tisky (etno, surf, op art) a za 2. koloniální styl vyzývající dobrodružství k letním hrám (kapsy cargo).

Hodně se ještě objevují jednobarevné košile – převážně k proužkovaným oblekům nebo sakům.I pánská móda nepatrně zmenšuje límce, ale to hlavně u luxusních značek.

Streetwear
Prvky ponesou vliv 80. let. Sukně a vesty, bluzóny jako od parašutistů. Nápadná trička s kontrastním řazením barev. Náplety a jejich kombinace s denimy. Pro mladé dívky budou v módě opět legíny. Stylově se mladá móda inspiruje prvky motokrosu (zdrhovadla, množství kapes na bundách a kalhotách). Tenis se vrací svými skládanými mini sukénkami, bavlněnými kalhotami s pukem, polokošilemi se špičatými výstřihy. Další inspirace se budou hledat v oblasti skate, surf a outdoor. Základní barvou mladých by měla být bílá.

Džíny
Především autentické džíny, bez umělých příměsí jako převládajícího prvku. Úpravy opráním jdou na snesitelnou úroveň. Jde o styl tzv. rinse wash, kdy jsou jasnější barvy a je měkčí materiál. Efekty oprání jsou znatelné jenom na švech a kapsách, mají vypadat jako již nošené. Vše ostatní je out!

Do popředí se dostávají strukturované materiály = proužkované desény, tzv. rybí kostra a lněné denimy. V siluetách se prosazuje trend zeštíhlování a jen mírně rozšířené nohavice. Pro dívky nastupují zase tzv. „roury“. Ovšem to nemění nic na stálé oblíbenosti širokých nohavic s širokými a šikmými kapsami. I džíny se začínají vyrábět ve stylu cargo, s přezkami, zdrhovadly a očky. Pro dívčí modely jsou připraveny barvy jako růžová a pink. Pro dívky jsou určeny i barvy neonové např. v kombinacích s černou. Chlapci budou spíše v 60.tých letech – retro modrá, trávově zelená, fialová a červená.

Pěknou jarní a letní sezónu Vám přeje

Michal Zachar
vizážista a stylista
PEI
info@vizazista.cz

Další články z rubriky

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

Dnes | Která z nás by se nechtěla líbit mužům? Ačkoliv to vypadá, že muži našim svrškům nevěnují pozornost…

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

22. 5. | Začněte svůj dekolt vnímat stejně jako svůj obličej. Ten také odličujete, používáte na něj…

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

19. 5. | Pravidelné sprchování je základem každodenní hygieny. I pobyt ve sprše má ale svoje pravidla, která…

Podprsenka slaví 100 let: Jaké se nosily v minulosti?

Podprsenka slaví 100 let: Jaké se nosily v minulosti?

17. 5. | I podprsenka se dá považovat za módní doplněk. A stejně tak, jako se měnil styl oblečení od…