Na nežádoucí chloupky laser

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Holení, zesvětlování, speciální krémy či mléka, vosky, pinzety … to a mnohem víc pomáhá ženám zbavit se nežádoucího ochlupení na těle i tváři. Očekávané výsledky se však ve většině případů ne a ne dostavit. Chloupky se stále vrací, kůže je podrážděná, neklidná a mnohdy i poškozená. S tím však může být konec. Místo ustavičného krácení či vytrhávání se zaměřte přímo na samotný střed problému a žiletky či nejrůznější mastičky nahraďte super-moderním laserem.

I tato procedura si však žádá svůj čas a trpělivost, aby přinesla očekávaný výsledek – hladkou pokožku bez podráždění a především chloupků. Pravidlem číslo jedna, kterým jste se měla řídit, je výběr kvalifikovaného personálu a místa, kde vás dokáží zbavit i těch nejtvrdohlavějších chloupků.

Úkolem laseru je „zaměřit“ vlasovou cibulku a tu tepelně zničit. Laserový paprsek je pohlcen pigmentem chloupku, projde svrchními vrstvami kůže a zlikviduje samotný kořínek. Proč se laserové ošetření musí pravidelně opakovat? Důvodem je samotný růst chloupků. V době ošetření se každý vlásek nachází v různém růstovém stádiu. Obvykle je třeba cca 4 – 5 sezení u chloupků na těle, u obličejových partií pak třeba zákrok opakovat 8krát i více. Záleží také na barvě ochlupení. Epilace laserem je nejdokonalejší u tmavých chloupků, lze však odstranit i ty světlé.

Protože existuje mnoho druhů chloupků a typů pleti, je potřeba zvolit správný typ laseru. Pražská klinika Asklepion disponuje hned třemi typy přístrojů a tak se zde můžete zbavit každičkého chloupku, který kazí perfektní vzhled a vám ubírá na sebevědomí. Nejúspěšnějším epilačním laserem je Candela Gentle Lase z USA. Dokáže zasáhnout naráz prostor až 1,5cm2 na kůži a odstraní tak mnoho chloupků najednou. Tento laser si rozumí s tmavými chloupky, na nichž je epilace nejdokonalejší. Mnoho žen však netrápí jen tmavé ochlupení. S těmi si poradí Laser Ellipse, který sice není tak účinný jako první jmenovaný, ale zato si dokáže poradit se světlým i šedivým ochlupením a ještě v rychlejším. Třetím způsobem laserové epilace je použití Gentle Yag přístroje vhodný na opálenou a silně pigmentovanou pokožku, včetně tmavé kůže afrických národů, který je velmi bezpečný. Všechny tyto lasery pracují na podobném principu. Odborník určí podle zabarvení pleti a barvy nechtěného ochlupení, který z nich bude nejúčinnější.

Pro krásu se musí trpět a to platí i v tomto případě. Krátkodobý nepříjemný pocit pak zcela vyváží výsledný efekt. Bolestivost zákroku je velmi individuální. Přístroj v momentu laserového výstřelu zmrazí ošetřované místo speciální tekutinou, tím se zákrok stává šetrným a přijatelně bolestivým. Malé lokality tak lze epilovat bez znecitlivění. U větších ploch se používá lokální znecitlivění pomocí speciálních krémů.

Než se vydáte do ordinace dermatologa, určitě si chloupky, které zamýšlíte ozářit laserem, nevytrhávejte! A to po dobu 3 až 5 týdnů. To však neznamená, že budete na veřejnosti chodit zarostlá a vousatá. Klidně holte a stříhejte, ale netrhejte. Omezení platí též pro opalování. Kůže by v době zákroku neměla být opálená a po ošetření se minimálně 2 měsíce opalování nedoporučuje. Ani letní měsíce ovšem nepředstavují velký problém, pokud se měsíc po ošetření budete chránit před sluncem kosmetickými přípravky s vysokým ochranným faktorem.

Po zákroku se nelekejte, pokud při pohledu do zrcadla uvidíte na kůži zčervenání či drobné stroupky, ty se velmi rychle hojí. V naprosté většině případů během hodiny až dvou není vůbec vidět, že nějaký zákrok vůbec proběhl.

Foto: Internet

Další články z rubriky

Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy!

Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy!

Dnes | S prvním vykouknutím sluníčka vykouknou i ony drobné tmavé skvrnky, které někteří milují a mnozí…

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

24. 5. | Která z nás by se nechtěla líbit mužům? Ačkoliv to vypadá, že muži našim svrškům nevěnují pozornost…

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

22. 5. | Začněte svůj dekolt vnímat stejně jako svůj obličej. Ten také odličujete, používáte na něj…

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

19. 5. | Pravidelné sprchování je základem každodenní hygieny. I pobyt ve sprše má ale svoje pravidla, která…