Nedostatek světla a deprese se zrcadlí na obličeji

| Autor: redakce | Rubrika: Trendy

Nálada se přímo odráží ve výrazu obličeje a ovlivňuje zejména mimické svaly. Pro depresivní obličej je typická rýha mezi obočím, která vytváří trpitelský výraz, a svěšené koutky ve tvaru podkovy. Pokud je tento stav dlouhodobý, vzniklé vrásky přetrvávají a působí trvale smutný obličej.

"Včasná aplikace botulotoxinu je nejefektivnějším řešením situace a navíc zabrání vytvoření permanentní hluboké rýhy. Trvalou vrásku je již nutno vyhladit kyselinou hyaluronovou nebo jinou výplní," říká MUDr. Zdenka Staňková z privátní ambulance pro aplikaci botoxu, gelových výplní a biotechnologických sér, primářka Psychiatrického oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.K depresivní náladě patří nespavost, která se pak projeví kruhy pod očima, nezdravou barvou a sníženým tonusem pleti, její špatnou regenerací a prokrvením. Nedostatek slunce a obecně světla má vliv na cirkadiální rytmy a následné poruchy spánku a nálady. Chybí vitamín D a zhoršují se poruchy příjmu potravy, tedy hlavně tendence k přejídání. Špatný jídelníček má pak vliv na stav pleti i podkoží. Škodí hlavně velké množství tuku, cukru, soli a masa. Nedostatek pohybu zpomaluje látkovou výměnu a zvyšuje hromadění škodlivin v těle.

Při chladu méně pijeme a kůže má pak tendenci k vysychání. Suchá pokožka špatně přijímá živiny a není ani schopna kvalitně vylučovat škodlivé látky. Navíc v zimním období má tělo přirozenou tendenci k ukládaní tuku do buněk. Ovládnout zvýšenou chuť k jídlu pomáhají různé přírodní přípravky, farmaka a zdravotní prostředky. Novinkou je extrakt ze sukulentní rostliny ve formě spreje, který podporuje snížení váhy významným potlačením chuti k jídlu.

Co pro svůj vzhled můžete v zimním období udělat?

Dostatečný pobyt na čerstvém vzduchu přináší pleti tolik potřebné zásobování kyslíkem, nutné pro obnovu buněk a zdravý vzhled. Kvalitní jídelníček s pestrou stravou se odráží nejen na pleti obličeje, ale i na zásobování těla živinami, tolik potřebnými pro výživu buněk a jejich průběžnou regeneraci.

Pro boj s celulitidou potřebujeme kůži dostatečně prokrvit, urychlit látkovou výměnu a podpořit vylučování škodlivin z těla. Proto je naprosto nezbytné dodržovat pitný režim i v zimě a dávat přednost vodě bez přísad a sycení. Pleť je však potřeba chránit, slunce je v zimním období vzhledem k vyšší koncentraci UVA a UVB paprsků a vlivem sucha náchylnější ke svrašťování. Je třeba používat jak ochranné krémy při vystavení se vnějšímu počasí, tak i látky, které na základě studia změn probíhajících v pokožce ovlivňují tyto mechanismy.

V minulosti se u kosmetik využívaly především zkušenosti a surovinový základ byl omezen a nahrazován. Dnes jsou k dispozici výrobky, který výrazně ovlivňují stav a vzhled pokožky svým vysokým obsahem účinných látek. Kosmoceutická séra omlazují pokožku neinvazivní cestou, a svým účinkem doplňují a potencují efekt botulotoxinu a kyseliny hyaluronové. Ovlivňují totiž stejné mechanismy tvorby vrásek, ale odlišným způsobem. Tato séra mají účinek nejen na vyhlazení pokožky, ale i na odstranění otoků, zvyšují elasticitu, mikrocirkulaci. Jsou dostání pouze v lékárnách.

Podzim a zima - ideální doba pro dermato-estetické zásahy

Všechny ženy chtějí být přitažlivé. Přejí si vypadat mladší a štíhlejší. Ani muži nezůstávají pozadu. Není žádnou výjimkou, že si k Vánocům přejí (nebo samy sobě dávají) estetické zákroky nebo přípravky, které zlepší vzhled. Vždyť často stačí i malá změna, aby se člověk cítil lépe a měl motivaci k celkovému sebezdokonalování.

Vyvarujte se všeho, co pleti škodí

1. nedostatek spánku - kůže ve spánku regeneruje, odstraňuje odumřelé buňky a vytváří nové

2. nedostatek kyslíku - pravidelně větrejte a choďte na procházky

3. nepravidelné a nedostatečné vyprazdňování - nedochází-li k němu, škodliviny obsažené v moči nebo ve stolici se snaží dostat ven přes kůži

4. nedostatek tekutin - bez vody kůže vysychá a není schopna přijímat živiny ani vylučovat škodlivé látky

5. špatný jídelníček - kůži škodí především velké množství tuku, cukru, soli, masa a mléka

6. nedostatek pohybu - následkem je nedostatečné prokrvení kůže, zpomalení látkové výměny, a tím shromažďování škodlivin v těle

7. stres a deprese – přispívají nejen k tvorbě vrásek, ale především „nasazují“ na obličej smutnou „depresivní masku“ČTĚTE TAKÉ:
Superdrbna okouzlila Karla LagerfeldaSTAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU


Další články z rubriky

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

Dnes | Začněte svůj dekolt vnímat stejně jako svůj obličej. Ten také odličujete, používáte na něj…

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

19. 5. | Pravidelné sprchování je základem každodenní hygieny. I pobyt ve sprše má ale svoje pravidla, která…

Podprsenka slaví 100 let: Jaké se nosily v minulosti?

Podprsenka slaví 100 let: Jaké se nosily v minulosti?

17. 5. | I podprsenka se dá považovat za módní doplněk. A stejně tak, jako se měnil styl oblečení od…

5 věcí, které musíte denně dělat, abyste zastavila čas

5 věcí, které musíte denně dělat, abyste zastavila čas

15. 5. | Dobře, čas samozřejmě zastavit nelze. Můžete ale zmírnit jeho dopad na váš vzhled, a to osvojením…