Nejjemnější make-up

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Jemná pokožka bez známek podráždění a jiných nedokonalostí, jemné póry, které se nezanášejí a zároveň nenáročnost a rychlost. Recept na geniální líčení? Právě v jednoduchosti je síla a tajemství krásy. Objevte kouzlo minerálního make-upu.

Trend používání minerálního make-upu se zrodil v osmdesátých letech v Americe a od té doby se rozšířil po celém světě. Minerální pudrový make-up vyhovuje potřebám každé ženy, a to i v případě, že má citlivou nebo problematickou pleť. Tyto pudry neucpávají póry a umožňují kůži volně dýchat. Jsou praktické, snadno se používají a nabízejí dech beroucí výsledky s jednotným zářivým účinkem, přitom ale nezvýrazňují vrásky a nezakrývají rysy obličeje.

Minerální make-up vypadá jako běžný sypký pudr, ovšem kryje jako make-up a přitom zůstává k pokožce maximálně šetrný. Neobsahuje silikon, parfém, konzervanty či dráždivý mastek. Tím se stává ideálním pomocníkem pro všechny typy pokožky a to včetně citlivé a podrážděné. Zároveň poskytuje ochranu před slunečními paprsky, čímž bojuje proti předčasnému stárnutí a zklidňuje. Lékaři proto spontánně doporučují jeho užívání s ohledem na složení, které nepodporuje vznik akné, neucpává póry a poskytuje přirozenou ochranu před UV paprsky.

Přírodně zářivé minerály se před zpracováním jemně rozemílají a pročišťují. Mohou potom obohatit obličej dokonalou zářivostí a poskytnout tak jedinečně přirozený vzhled bez nepříjemného efektu masky. Jsou ideální pro zakrývání nedokonalostí nebo pro pouhé zdůraznění přirozené zářivosti pokožky a přitom velmi jemné a stěží viditelné.

Na českém trhu koupíte minerální make-up např. u značek L'Oréal Paris a Avon.


True Match Minerals Make-up od L'Oréalu obsahuje přísady a minerální pigmenty v té nejčistší podobě. Jedinečný aplikační štětec vhodně doplňuje tyto revoluční pudry, je prakticky integrován do obalu a nabízí snadnou aplikaci. Jemný štětec umožňuje dokonalé nanášení pudru na pleť, postupně vrství minerály pro dokonale přirozený, zářivý vzhled bez výrazných přechodů. Podkladový pudr True Match Minerals se prodává v 6 univerzálních odstínech, které sjednotí pokožku a fungují v dokonalé harmonii se všemi tóny pokožky, od nejsvětlejších po nejtmavší.Sametový make-upový pudr s minerály od Avonu má silné krycí schopnosti díky čistým minerálním pigmentům. S nanášením si proto dávejte pozor na množství pudru na štětci, kryje totiž velmi silně a snadno by se vám mohlo přihodit, že skončíte se nepřiměřeně silnou vrstvou na tváři. Právě kontrolou nanášeného množství si ušetříte dost práce. Matující efekt není takový, během dne si však lesklé partie bez problému ošetříte matujícími papírky či kompaktním pudrem. Zato na korektor či rozjasňují báze můžete zapomenout, s tímto pudrem je totiž nebudete vůbec potřebovat.


Foto: archiv firem

Další články z rubriky

Cukr, rýže, oves: 7 přírodních levných cest, jak omladit pleť

Cukr, rýže, oves: 7 přírodních levných cest, jak omladit pleť

Včera | Nechce se vám investovat do drahé kosmetiky, u které nemáte jistotu, že bude účinkovat na povadlou,…

Overaly jsou in: Na party, na doma i do postele

Overaly jsou in: Na party, na doma i do postele

22. 2. | 2 | Módní outfit, který spojuje horní i dolní část oděvu, se může na první pohled zdát nepraktický,…

7 tipů, jak díky make-upu vypadat o 15 let mladší

7 tipů, jak díky make-upu vypadat o 15 let mladší

20. 2. | Vrásky, povislá pokožka a další kožní změny jsou známky stárnutí, kterým nemůžeme uniknout. Přesto…

Voňavý a lahodný kokosový olej: 7 tipů, jak být díky němu ještě krásnější

Voňavý a lahodný kokosový olej: 7 tipů, jak být díky němu ještě krásnější

18. 2. | Kokosový olej má širokou škálu kosmetických výhod, protože je antibakteriální, antiplísňový a…