Nejslavnější vůně: Nina Ricci: L’Air du Temps

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Nadčasové spojení krásy, elegance a mládí láká již po několik desetiletí ženy k jedinečné vůni od Nini Ricci nesoucí jméno „L’Air du Temps“. Od svého vzniku v roce 1948 si tento legendární parfém získal srdce žen celého světa vč. princezny Diany a Claudie Cardinalové.

Soutěž o 3 balení parfému L'Air du Temps od Nina Ricci s internetovou parfumérií www.parfum.cz


Vůně symbolůSymbolika hraje významnou roli podíváme-li se blíže na parfém "L'Air du Temps". Jeho název ve francouzštině evokuje modernost, současnost. Je to vzduch, který dýcháte, nálada okamžiku. Nejen díku tomuto poselství zůstává vůně nadčasová a moderní v každé době.Mystický je i výběr barev spojených s parfémem - žlutá a modrá. Goethova Teorie barev praví: "Žlutá je veselá, radostná a něžná." Představuje také barvu světla a tepla, prosperity, energie, radosti a věčnosti. Kombinace žluté a modré přináší dokonalou harmonii teplých a studených odstínů. Žlutá přináší teplo a světlo, které modrá osvěžuje a zklidňuje dodávající pocit vzdušné lehkosti.

Holubice a křídlaFlakón parfému "L'Air du Temps" představuje skutečné umělecké dílo. Mistrně vybroušené sklo s mytologickým uzávěrem ve tvaru holubice se stane klenotem vaší kosmetické výbavy.

Holubice je symbolem lásky a míru. Tvůrci flakónu použitím Afroditina dárku svému milému oslavují znovu nalezený mír a nekonečné mládí. Rozpjatá křídla holubice symbolizují svobodu, lehkost, rozlet duše.Slavný flakón vznikl v dílně Marca Laliqua v roce 1948 podle návrhu Joan Rebull. Právě u společnosti Lalique se dodnes vyrábějí exklusivní limitované série parfému "L'Air du Temps". Malá balení 30 a 15 ml se začala vyrábět v padesátých letech na základě požadavků americké klientely. Počátkem devadesátých let jste měli možnost koupit si vůni v limitované edici s barevnými uzávěry.

Okouzlené celebrityPřáním Roberta Ricciho bylo nabídnout parfém do té doby nevídaný. Vůně na den byly (r. 1948) velice těžké, vůně od Niny Ricci proto zapůsobila jako tolik očekávané osvěžení. Tajemství vůně bylo smíchání syntetických látek s přírodními esencemi. Slavný "nos" Francois Fabron tak dlouho experimentoval s ingrediencemi, dokud nevznikla čistá a lehká vůně.Rafinované směsy růže, gardénie, jasmínu, irisu a santalového dřeva pohledla řada slavných žen. V dlouhém seznamu zapřísáhlých fanynek parfému najdete:


  • Madame Raymonde Ricci, žena Roberta Ricciho, byla první nositelkou této vůně

  • Claudia Cardinale zbožňuje slavný parfém. "Miluji tu vysoce ženskou vůni, sluneční lahvičku i romantické jméno - vždycky se vracím k L'Air du Temps".
    Ingrid Bergmanová a její dcera Isabella Rossellini, která vzpomíná, že L'Air du Temps byl její první parfém.

  • Princezna Diana, která prohlásila, že byla do L'Air du Temps zamilovaná. Zřejmě proto, že tento parfém se jí tolik podobal. Spojovala je tradice, smělost, klasika i moderní smýšlení.


Ani umělcům nezůstal L'Air du Temps lhostejným. Sama Nina Ricci se často pohybovala v jejich blízkosti a vyhledávala jejich společnost. Za všechny jmenujme Andyho Warhola, který vyzdobil výkladní skříně vyhlášených obchodních domů v New Yorku ve stylu L'Air du Temps.

50 let ve fotografii1950; 1983-1984

1986

1988-90

1990-91

1992; 1998-99

2000

2000-2003
Dárek pro každého


Stáhněte si tapetu pro váš monitor s nejnovější fotografií reprezentující parfém L'Air du Temps od Nina Ricci ?
800x600 1024x768

Soutěž o 3 balení parfému L'Air du Temps od Nina Ricci s internetovou parfumérií www.parfum.cz


Soutěž je již uzavřena. Parfém vyhrála Markéta, Helena a Jitka. Blahopřejeme.


Další články z rubriky

Dodejte vlasům zdraví: Vyrobte si výživné zábaly z domácích surovin

Dodejte vlasům zdraví: Vyrobte si výživné zábaly z domácích surovin

16. 2. | Zima dává zabrat celému tělu i vlasům. Často během zimních měsíců bývají mdlé, bez lesku a poničené…

Buďte sexy na Valentýna: Oblečte se do rudé. Inspirace v galerii

Buďte sexy na Valentýna: Oblečte se do rudé. Inspirace v galerii

14. 2. | Jak známo, červená a všechny její odstíny jsou barvou lásky a vášně. Pokud dnes se svým partnerem…

Z fitka rovnou za zábavou? Buďte po cvičení krásná za 15 minut

Z fitka rovnou za zábavou? Buďte po cvičení krásná za 15 minut

12. 2. | Běžíte po práci rovnou cvičit, večer chcete vyrazit s kamarády na drink nebo do divadla a nehodí se…

Domácí lázně: Připravte si voňavou koupel z domácích surovin

Domácí lázně: Připravte si voňavou koupel z domácích surovin

9. 2. | Venku nám přituhuje, a tak není divu, že se pro mnohé z nás stává nejpříjemnějším večerním…