Novoroční masáže

| Autor: Klára P. Horáková (Juicy) | Rubrika: Trendy

Čas od času každá z nás potřebuje vypnout, uvolnit se a pustit z hlavy všechny starosti. Kde líp „dobít baterky“ než na masáži? Vyzkoušely jsme ty, které slibují, že vám zaručeně zvednou náladu!Masáž je nejstarší formou terapie, dočteme se o ní už ve starobylých čínských lékařských spisech. Dnes existují stovky druhů nejrůznějších masáží – od těch klasických až po lehce bizarní procedury. Milují je lidé ze všech koutů světa. Masáž skvěle uvolní svaly, zlepší krevní oběh, zmírní stres a odbourá napětí, zkrátka je prospěšná pro tělo a pohladí i duši. Jak jsme se měly možnost přesvědčit, na profesionální masáž se vším všudy se ještě dlouho vzpomíná a je vysoce návyková. Takže bez obav do toho!

BYLINNÉ PALIČKY

Komu je určena: Všem, které se chtějí dokonale uvolnit, nabít energií a užít si rozmanité vůně bylinek a esenciálních olejů.

Co vás čeká: 75 minut nezapomenutelné relaxace. Vše začíná příjemnou ruční masáží, pak následuje zjemnění pokožky celého těla díky peelingu s výtažky z lípy. Poté, jak název napovídá, přijdou na řadu nahřáté bylinné paličky. Jsou ručně vyrobené z čisté bavlny a třech bylin – listů verbeny, rozmarýnu a tymiánu. Po nich vás čeká relaxační masáž speciálním olejem s opojnou vůní výtažku z pomerančovníku, levandule a tonizující esencí z vetiveru. Také závěrečná tečka je víc než příjemná, vaše záda prohřeje a vyživí maska na bázi zeleného čaje.

Kde a za kolik: Kosmetický salon Yves Rocher, Václavské náměstí 47, Praha 1, www.yves-rocher.cz, 1700 Kč

Doporučení Juicy: „Jedním slovem úžasné. Jedná se o dokonale promyšlený aromaterapeutický rituál, při kterém se vaše napjaté svaly i hlava, kterou vám neustále víří myšlenky na práci a starosti, skvěle uvolní. V salonu jsem s radostí nechala svůj stres a nervozitu.“ (redaktorka Petra)

AROMA MASÁŽ

Komu je určena: Cítíte se v poslední době unavená? Vyzkoušejte thajskou aroma masáž, která je vhodná pro ty, které se s orientálními procedurami setkávají poprvé. Zároveň odbouráte nejen bolesti hlavy, ale i celkově posílíte imunitu. Vybrat si můžete mezi uklidňující, povzbuzující či zeštíhlující aroma masáží. Jednotlivé formy se od sebe liší intenzitou a masážní technikou.

Co vás čeká: Před samotnou procedurou si vyberete přírodní masážní olej, který je vašim smyslům nejbližší. Právě ten bude po celou dobu používat vaše terapeutka. Hlavní důraz se během rituálu klade na vybrané akupresurní body, nikoli pouze na svalstvo jako u evropských masáží. Nechybějí ani prvky z tradiční thajské masáže a indické ájurvédy. Terapeutka sama vycítí, které místo na těle vás nejvíc trápí, proto je masáž individuální a díky tomu opravdu účinná.

Kde a za kolik: Sabai Slovanský dům, Na Příkopě 22, Praha 1, www.sabai.cz (pobočky i v Brně a Bratislavě), 1290 Kč/60 minut

Doporučení Juicy: „Během procedury si zasloužil pozornost téměř každý kousek mého těla. Zvlášť příjemné bylo, když se thajská terapeutka Yok zaměřila na mé ruce a dlaně. Spokojenost už jen dovršila jemná masáž obličeje a důraz na moji věčně ztuhlou krční páteř. Během studeného podzimu jsem stále bojovala s pocitem ospalosti. Procedura mi pomohla najít novou sílu a energii ke zvládnutí dalších sychravých dní.“ (redaktorka Iveta)

POTĚŠENÍ SMYSLŮ

Komu je určena: Jste ve stresu a tak nějak „rozhozená“? Masáž oriental essence by vás měla dát dohromady. Je totiž zaměřená na harmonizaci těla i mysli.

Co vás čeká: Samotné masáži předchází krátká konzultace a vyšetření zad, aby terapeutka věděla, na která místa se nejvíce soustředit. Potom si dáte horkou sprchu, zabalíte se do měkoučkého županu a odkráčíte do masážní místnosti. Za zvuku relaxační hudby se položíte na lůžko, terapeutka vás přikryje dekou a rozmazlování může začít. Já si pro masáž vybrala olej s těžkou sladkou vůní (obsahuje ylang ylang a mandarinku), která mi v deštivém a studeném dni naprosto vyhovovala, ale můžete zvolit i svěžejší odér. Procedura začíná masáží zad, potom přijde řada i na nohy a ruce. Nakonec se dočkáte velepříjemné masáže hlavy a krku. Masérka kombinuje prvky tradiční, thajské a akupresurní masáže tak, aby rozproudila lymfu a vyrovnala energie v těle.

Kde a za kolik: Mandarin Oriental, Nebovidská 459/1, Mala Strana, 118 00, Praha 1, 2700 Kč/60 minut

Doporučení Juicy: „Abyste se po hodinové relaxaci vrátila zpátky do tempa, terapeutka rozpráší do místnosti svěží vůni kadidla, která vás okamžitě probere a nabije energií. Kupte si jedno balení do kabelky jako já. Bude se vám zatraceně hodit ve chvílích, kdy jste unavená a potřebuje se rychle probrat.“


Dlaší zajímavé články najdete v aktuálním vydání časopisu Juicy.ČTĚTE TAKÉ:
Katka Sokolová má miminko


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Další články z rubriky

Chcete si zachovat letní opálení i na podzim? Zkuste tyto triky

Chcete si zachovat letní opálení i na podzim? Zkuste tyto triky

17. 9. | 1 | Období letních dovolených se neomylně chýlí ke konci. Právě jste se vrátila od moře nebo se k němu…

Barvíte si vlasy? Pozor na chyby, které vám přidají roky!

Barvíte si vlasy? Pozor na chyby, které vám přidají roky!

15. 9. | Málokterá žena má radost z šedin a dokáže se s nimi smířit. Většina z nás si vlasy barví, ne vždy…

Tři módní tipy, které tento podzim musíte mít

Tři módní tipy, které tento podzim musíte mít

13. 9. | Podzim se nemilosrdně přiblížil a venku začíná přituhovat. Je třeba proto obměnit šatník a doplnit…

Zkuste tyto omlazující triky a uberte si pět let!

Zkuste tyto omlazující triky a uberte si pět let!

11. 9. | K tomu, abyste vypadala mladší, než ve skutečnosti jste, není potřeba drahých procedur ani operací.…