Oblečte si vůni

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Módní návrháři i velké módní domy rádi ke kolekcím šatů a doplňují představují také vlastní parfémy. Vůně inspirované oblečením a jedinečných stylem každé značky stejně jako jejich oděvy vypráví příběh, dotvářejí celkovou image žen i mužů, stávají se nedílnou současní každodenního života.

I na prchavém poli voňavek panují trendy, objevují se neustále další novinky, staré hity dostávají nový kabát a my podléháme jejich kouzlu. Opojné vůně letošního podzimu se nesou v duchu tajemna, ženské rafinovanosti a nadčasové elegance.
Číslo pět žije

Když si v roce 1921 Gabrielle, zvaná Coco, Chanel objednala vůni, jistě netušila, že dává vzniknout legendě. Legendě, která i po téměř 90 letech, při vyslovení svého jména neustále evokuje nadčasovou, elegantní ženskost. Hodnoty, které návrhářka vyznávala v každičkém kousku oblečení a šperků, které opouštěly její vyhlášený salón, byly navždy uzamčeny v parfému s prostým názvem No. 5.

O mnoho desetiletích později, kdy ikonické „pětce“ podlehly milióny žen po celém světě vč. těch nejopěvovanějších krasavic, dostává legenda nový háv. Pro ty, kterým klasika přijde moc klasická, přichází No. 5 Eau Premiére. Kdyby N°5 byla malbou, pak Eau Premiére by nebyla skicou ale akvarelem. Lehčí složení ideální pro každodenní nošení nepostrádá původní aldehydy, k nim se připojuje tuniské neroli, růže, bourbonský vetiver a vanilka, svůdný jasmín a smyslné santálové dřevo.

Proslulá rafinovanost

Usednete-li mezi diváky módní přehlídky Ralpha Laurena, budete si připadat ve filmu. Tento slavný americký designér každou sezónu vypráví příběh prostřednictvím šatů. Ostatně hvězdy stříbrného plátna tvoří nedílnou součást Laurenovi inspirace a také značnou část jeho klientely. Silné herecké osobnosti tentokráte neotiskly svou slávu a proslulost do látky, ale do prchavé kreace v podobě parfémové vody Notorious.

Notorious si nehraje na žhavou módní záležitost, sází na osvědčenou eleganci, jakou jsme obdivovali ve 40. letech minulého století – tajemná svůdnost, rafinovaná ženskost zářící z pod pánským šatníkem inspirovaného outfitu. Esence zlaté éry Hollywoodu, kterou nikdy nepřestaneme zbožňovat. Všechny použité ingredience doslova dýchají podmanivou svůdností. Orientální duch si nenásilně získává pozornost okolí, působí doslova návykově. To vše díky jiskřivému začátku z černého rybízu, růžového pepře a italského bergamotu. To této zářivé trojici přichází ke slovu čokoládový kosmos, bílá pivoňka a červený karafiát, aby se nakonec plně rozvinul základ vanilky, pačuli, pižma a kosatce.

Jen jedna nestačí

Na světě nenajdete dvě naprosto stejné ženy, každá se liší, každá touží po něčem trochu jiném a tak jedna vůně nemůže vystihnout charakter každé ženy. Stejnou myšlenku razí i návrhář Giorgio Armani a tak místo jedné vůně, představuje hned tři.

Onde, která čerpá z orientálních rituálů, je pozvánkou do říše dráždění smyslů, na fantastickou, smyslnou a omamnou cestu. Onde je ozvěnou, vibrací, která dlouze zní. Každá představuje exotickou říši, každá zanechává vůni, jejíž vytrvalé tóny jsou tak mocné, že rozechvívají vzduch a z ženy, která pouze prochází, činí nezapomenutelnou vzpomínku. Přestože jsou vůně sjednocené, liší se. Každá z vůní nese otisk snu o zapomenutém světě. Fialová Onde Mystère evokuje Střední východ svou pižmově-orientální vůní. Opuletní a moderní zároveň je květinově orientálně růžová Onde Vertige odhalující nespoutanost Indie. Proslulé umění gejš vám v jediném prchavém okamžiku odhalí Onde Extase, přepychový koktejl mimózy, jasmínu a cedru.

Hra na smyslnost

Zatímco slavný Amor Amor od Cacharel vypráví příběh o prvním setkání, lásce na první pohled, fialový Amor Amor Tentation hovoří o spalující vášni, která roste každým dalším okamžikem. Nevinné pohledy se mění za odvážnější, přirozenější, kouzlo již účinkuje v plné síle.

Tentation rozhodně není určen pro nesmělé, ale pro odvážné svůdkyně. Zážitek začíná jasnou harmonií svěží a zářivé mandarinky a temperamentního, jemně impertinentního břečťanu. Tón vůně se tvoří až díky zjitřeným smyslům. Klidné střední tóny svůdného jasmínu a sluncem prosycené a hřejivé tiaré se zjeví v zápětí. Kouzlo funguje. Základní tóny se otevírají do plné a lahodné svůdnosti, která je protkaná vznešeným čínským cedrem a gurmánskou vanilkou.

Obyčejné neobyčejně

Všichni máme na výběr, jak budeme žít. Můžeme jít s proudem, chovat se podle daných pravidel, nevybočovat z davu a pravděpodobně prožít spokojený a klidný život bez zbytečných komplikací... Ale co když se začneme nudit? To stojí o obyčejnost, když je svět plný dobrodružství? Není lepší jít svou vlastní cestou, hledat neobjevené a užívat si tak každého momentu dne? Pokud odpovídáte ano, tak svému nespoutanému duchu dejte kapku vůně, která bude držet s vámi krok.

A taková je Replay for her. Bohémská, svobodomyslná, povznášející. Replay for her vyjadřuje nový styl a žebříček hodnot. Je to svůdná, barevná a sebevědomá vůně, inspirována mladou rozpustilou, bohémskou dívkou, která si umí užívat života. Lákavá vůně gala jablka v kombinaci s jiskřivými citrusovými tóny vytvoří jedinečné jiskřičky v očích. Barevné a slaďoučké mirabelky vás nevinně přivedou k sebevědomému srdci sušených dřev, zatímco půvabná vůně fazole tonky halí drahocenný koktejl vůní – sladký, přitažlivý.

foto: archiv firem

Další články z rubriky

Zahalte se do hřejivých svetrů, roláků a kardiganů: Vybírejte z více než 50 kousků!

Zahalte se do hřejivých svetrů, roláků a kardiganů: Vybírejte z více než 50…

19. 9. | Léto je nenávratně pryč a chladná rána i večery nám vtíravě zalézají pod oblečení. Je na čase…

Chcete si zachovat letní opálení i na podzim? Zkuste tyto triky

Chcete si zachovat letní opálení i na podzim? Zkuste tyto triky

17. 9. | 1 | Období letních dovolených se neomylně chýlí ke konci. Právě jste se vrátila od moře nebo se k němu…

Barvíte si vlasy? Pozor na chyby, které vám přidají roky!

Barvíte si vlasy? Pozor na chyby, které vám přidají roky!

15. 9. | Málokterá žena má radost z šedin a dokáže se s nimi smířit. Většina z nás si vlasy barví, ne vždy…

Tři módní tipy, které tento podzim musíte mít

Tři módní tipy, které tento podzim musíte mít

13. 9. | Podzim se nemilosrdně přiblížil a venku začíná přituhovat. Je třeba proto obměnit šatník a doplnit…