Obujte své děti do pohodlí

| Autor: redakce | Rubrika: Trendy

Děti jsou zajisté pýchou každého rodiče a všichni jim věnujeme maximální péči. Dbáme na jejich zdraví, vyváženou stravu, kroužky a vzdělání. Se stejným úsilím bychom měli pečovat i o jejich nožičky.

Dětská noha se rychle vyvíjí, mění se její tvar, a proto je potřeba volit vhodnou obuv a velikost nohy pravidelně kontrolovat. Nohy můžete změřit pomocí speciální pomůcky, na kterou se dítě jen postaví. K dispozici by měla být na všech prodejnách s dětskou obuví. Dětské boty jsou jednou z věcí, na které by se rozhodně nemělo šetřit.
„Děti jsou velmi specifický druh zákazníka. Zvláště jim je potřeba nabídnout kvalitu, servis a dostatečný výběr. Odborná rada je v tomto případě nezbytná. Kvalifikovaní prodavači na našich prodejnách vám nejlépe poradí, jakou obuv vybrat a čeho se vyvarovat,“ říká marketingový ředitel Lukáš Ohanka.


Péče již od kolébky
Lékařské studie jsou nekompromisní. Podle nich se většina dětí rodí s naprosto zdravýma nohama a díky nevhodně zvolené obuvi se již u prvňáčků objevují první známky jejich poškození. Proto je potřeba volit boty, které jsou nejen pohodlné, ale které také podporují nohu při chůzi, stání a podobně.

Dětská noha má trochu jiné potřeby, než dospělá. Kromě jiného je mnohem elastičtější, proto děti hůře rozeznají, že jim bota nesedí tak, jak má.


Rady pro maminky
* Je samozřejmé, že základem je dobře padnoucí obuv, která dokonale respektuje tvar nohy. Nezapomeňte, že dětská noha velmi rychle roste. Proto je potřeba její velikost pravidelně kontrolovat. U předškoláků kontrolujte velikost nohy každé tři měsíce, u školáků zhruba po pěti měsících. Znamená to tedy, že během roku by mělo mít dítě k dispozici optimálně 4-6 párů obuvi.

* První botičky by měly maminky kupovat, až když dítě chodí ven. Do té doby je lepší nechat dítě neobuté. Údajně tak drží i lépe rovnováhu. První boty by měly být z měkké kůže nebo textilu s pružnou podešví a dostatečným prostorem v prstní části. Tvarově jsou ideální kotníčkové střihy, které nohu zafixují a zpevní.

* Běh na boso po trávě nebo doma bez bačkůrek po koberci je pro děti vhodným procvičováním příslušných svalů. Poté je můžete odměnit masáží nožiček jemným dětským krémem.

* Potřebnou pozornost je nutné věnovat nejen botám na denní nošení, ale také na sport. Nesprávně zvolenou obuví mohou vznikat nejen otlaky a puchýře, ale v budoucnu také problémy s páteří či klouby. Ty se mnohdy projeví až v dospělosti. Je vhodné vyzkoušet více značek a zvolit ty, které nejlépe padnou. Nezapomeňte, že na každý sport je vhodný jiný typ obuvi.

* Z hygienických i zdravotních důvodů, by se boty rozhodně neměly dědit. I když máte pocit, že je vaše ratolest nestačila pořádně prošlápnout, hrozí přenos plísní či různých kožních onemocnění.


Zdroj: Baťa


ČTĚTE TAKÉ:
Anne Wintour: Jaká matka, taková dcera


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU


Další články z rubriky

Zahalte se do hřejivých svetrů, roláků a kardiganů: Vybírejte z více než 50 kousků!

Zahalte se do hřejivých svetrů, roláků a kardiganů: Vybírejte z více než 50…

19. 9. | Léto je nenávratně pryč a chladná rána i večery nám vtíravě zalézají pod oblečení. Je na čase…

Chcete si zachovat letní opálení i na podzim? Zkuste tyto triky

Chcete si zachovat letní opálení i na podzim? Zkuste tyto triky

17. 9. | 1 | Období letních dovolených se neomylně chýlí ke konci. Právě jste se vrátila od moře nebo se k němu…

Barvíte si vlasy? Pozor na chyby, které vám přidají roky!

Barvíte si vlasy? Pozor na chyby, které vám přidají roky!

15. 9. | Málokterá žena má radost z šedin a dokáže se s nimi smířit. Většina z nás si vlasy barví, ne vždy…

Tři módní tipy, které tento podzim musíte mít

Tři módní tipy, které tento podzim musíte mít

13. 9. | Podzim se nemilosrdně přiblížil a venku začíná přituhovat. Je třeba proto obměnit šatník a doplnit…