Ochránce mládí

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Stárnutí je naprosto přirozený proces, kterému se nikdo nevyhne. Časem se tento proces projevuje také na pleti, kde ho ženy jen velmi neradi vidí. Ztráta pevnosti, prohlubující se vrásky a pigmentové skvrny jsou jedny z nejčastější příznaků, se kterými se s postupujícím věkem potýká každý. Tento proces sice nemůžeme zastavit, ale zpomalit a do značné míry také oddálit.

K tomu pomáhá zdravý životní styl zaměřený na čisté a perfektně fungující organismus a také vnější péče – vhodné kosmetické přípravky, masáže, ošetření v salónu i správné líčení. Klíčem k mladistvé, svěží pleti leží v pravidelnosti a jemném zacházení s pokožkou a celým tělem. Dlouhodobý stres, špatná péče a nezdravá, nevyvážená dieta dokáží napáchat velké škody, které se napravují velmi těžko a někdy je na nápravu pozdě. Proto čím dříve se začnete sama k sobě chovat přátelsky a pečovat o sebe, tím déle budete vypadat skvěle a především zdravě.

Vrásky nejsou žádná tragédie, v jisté míře je má každá žena. Otázkou však zůstává, zda linky od smíchu, pláče a další emocí chcete prohlubovat a přidat k nim další od nedostatku hydratace, nadměrnému slunění a nesprávné péče. Kdy začít? Naučte se používat oční krém dvakrát denně již od 20. roku, obličej stačí chránit kvalitním hydratačním krém s UV filtrem. Ve třiceti přidejte lehký krém proti prvním vráskám na celý obličej a po 40. roce života si pořiďte ucelenou řadu pro stárnutí a ztráty pevnosti.

Vitamíny v kelímku

Vliv vitamínů na organismus jistě není potřeba nikterak zdůrazňovat, jejich vliv se projevuje nejen na dobré kondici celého těla, ale také na zářivé pokožce. Nyní přichází značka Garnier s novým způsobem, jak pleti dodat tu správnou dávku prospěšných látek a to v krému z řady Essentials. Vitamínový krém proti vráskám pokožku obličeje a krku intenzivně hydratuje a chrání před každodenními nepříznivými vlivy okolí. Jeho složení, obohacené o aktivní antioxidanty, zanechává na tváři ochranný film, s jehož pomocí se pokožka vyhlazuje a rozjasňuje.

Cena: 119 korun

Aktivátor mládí

Vědci z laboratoří Lancôme přišli na další, zcela průlomový objev v péči o pleť zachování jejího mladistvého vzhledu co nejdelší dobu. Dlouhodobý výzkum odhalil, že se postupem času snižuje aktivita genů, což v praxi znamená, že postupem času se pleť dokáže méně a méně bránit a tím ochabuje a stává je křehkou. Další objevem je protein mladé pleti. Tyto dva objevy přispěly k vytvoření aktivátoru mládí, který oživuje aktivitu genů a podporuje tvorbu proteinů mládí, což ve výsledku znamená jemnou, zářivou a „hustou“ pleť.

Pleťový krém Génifique vyhlazuje jemné linky již hodinu po aplikaci, povrch pleti se vyhlazuje a zjemňuje na dotek. Intenzivně hydratační textura má okamžitý uhlazující efekt, zanechává pleť na pohled plnější. 51 žen vyzkoušelo účinek krému pod dohledem dermatologa: pleť je okamžitě hladší, jemnější a zklidněná. Tyto výsledky se potvrdily ještě výrazněji po měsíci používání.

Cena: 990-1850 korun

Ochránce kontur

Nejen vrásky jsou známkou nemilosrdného času, s věkem pokožka ztrácí pružnost a pevnost a tím přichází ochabování kontur a ztráta původně pevného tvaru obličeje. Výzkumníci laboratoří L’Oréal studovali fenomén spojený s posunem kožních a podkožních tkání. Povolují v určitých fázích, přičemž každá jedna vyvolává některou další: uvolnění spodních víček spouští vlnu, která postupuje k lícním kostem, tvářím a následně zasáhne spodní partie obličeje. Tento pohyb je zpočátku těžko postřehnutelný, nicméně postupně je stále viditelnější, tkáně oslabují a poklesávají. Tento fenomén souvisí se změnami hluboko v kůži: pleť okolo nosu vytváří hluboké vrásky, koutky úst se zvýrazňují a obličej ztrácí svůj původní oválný tvar.

Odpovědí na tento proces je krém Revitalift na obličej, kontury a krk s komplexním liftingovým účinkem. Tento přípravek působí nejen na vrásky, ale účinkuje také hluboko v kůži a pomáhá tak v boji za zpevnění struktury pleti. Nový Revitalift obsahuje výjimečnou kombinaci pro retinolu A a dvou aktivních látek: elastinu a vitafibrinu. Vitafibrin posiluje tvorbu elastinu a kolagenu, pomáhá obnovovat síť elastických vláken v kůži. Existující síť je posílena a může tak lépe bojovat proti uvolňování kontur. Dvakrát vyšší koncentrace v novém krému způsobuje jemnější a pružnější pokožku a a udržování elasticity, tedy její schopnosti zůstávat přitažlivě vláčná ve chvílích, kdy se usmíváte, smějete nebo mračíte.

Cena: 399 korun

Pryč se skvrnami

Po 50. roku života se většina žena potýká nejen s vráskami, ale především s nerovnoměrným zabarvením pokožky, zašedlým tónem, nedostatkem zdravé zářivosti a pigmentovými skvrnami. Tyto příznaky způsobuje snížená aktivita hormonů, která přirozeně přichází s menopauzou. Pigmentové skvrny, které v tomto období života začínají být výraznější, mají nejen své vnější příčiny, tedy zejména UV záření a fotosensitivní reakci organismu, ale i vnitřní. Mezi ty patří, obecně řečeno, hormonální poruchy, stárnutí a těhotenství.

Koncentrovaná péče Neovadiol od Vichy obnovuje hutnost pleti a působí proti pigmentovým skvrnám. Pomáhá znovu formovat kontury obličeje a rozjasňuje vzhled pleti. Redukuje velikost a intenzitu pigmentových skvrn a její hydratační textura je určená pro suchou pleť. Koncentrovaná péče navíc obsahuje ochranu proti UV záření. Obsažený Pro-Xylane obnovuje hutnost a pevnost pokožky. Na spojnici jednotlivých vrstev pokožky podporuje tvorbu proteinů, především kolagenu. Molekula nové generace Ceramid White reguluje tvorbu melaninu, čímž se stará o zdravý, mladistvý tón pokožky.

Cena: 850 korun

Prevence stárnutí

Přípravky z řady Anti-Aging značka La Prairie dokáží najít v pokožce neviditelné příznaky jejího stárnutí a napravit nedostatky ještě dříve, než se projeví v plné míře. Zaměřují se především na stres, který představuje doslova zabijáka mladistvé pokožky. Denní krém Anti-Aging Day Cream SPF 30 využívá technologie prodloužení životnosti kožních buněk a ochranného komplexu před UVA a UVB zářením. Navíc brání pokožku i před vlivy znečištěného životního prostředí, volnými radikály a dalšími činiteli způsobujícími předčasné stárnutí.

Přípravek nejen začíná bezprostředně po první aplikaci intenzivně doplňovat vlhkost, ale zároveň i „myslí“ dopředu a plánuje rovnoměrný přísun hydratace podle aktuálních potřeb pleti. Výtažek ze slanorožce zlepšuje schopnost pokožky absorbovat a udržovat si přirozenou vlhkost. Extrakt z růže z Jericha zajišťuje výrazný revitalizující a hydratační účinek a olej ze slunečnicových semen doplňuje lipidy. Dvojice zdokonalených peptidů navrací pokožce pružnost a zpevňuje ji. Děje se tak díky produkci kolagenu VII, lamininu-5 a fibronektinu, které mezi sebou propojují jednotlivé vrstvy pokožky a redukují viditelnost drobných linek i vrásek. Jejich účinek doplňuje karnosin snižující poškozování proteinů v mezibuněčném prostoru a výtažek ze zelené mořské řasy zlepšující celkovou strukturu pokožky.

Cena: 4800 korun

Noční strážce svěžesti

Stopy času a nestřídmého životního stylu se na tváři projevují již po 20. roku života a ještě výrazněji po třicítce. Projevy stárnutí v tomto věku nemají ani tak do činění s časem jako právě s ne právě nejlepším zacházením s tělem a nedostatečné pozornosti věnované tváři. Kruhy po očima po probdělých nocí, vrásky z nedostatku hydratace a nadmíry slunění a nezdravý tón pokožky, nic výjimečného u mladých žen. Naštěstí lze tyto škody napravit, pokud začnete včas se zdravým životním stylem a také vhodnou péčí. Zbrusu nová linie luxusních pleťových přípravků Anew Reversalist od Avonu s moderním designem a převratným složením je určena pro ošetření pleti s mírnými příznaky stárnutí, které se objevují nejčastěji ve věku okolo 35 let.

Hedvábně jemný krém Anew Reversalist Night Renewal Cream dokáže viditelně zlepšit stav pleti na pohled i na dotek. Díky technologii Activinol, která podporuje přirozenou produkci proteinu activinu, napomáhajícího reaktivovat proces obnovy pleti, vypadá pleť svěže a vyhlazeně bez výrazných vrásek.

Cena: 600 korun


foto: archiv firem

Další články z rubriky

Jak vypadat luxusně: Neutrácejte majlant a buďte šik!

Jak vypadat luxusně: Neutrácejte majlant a buďte šik!

Dnes | Nikde není psáno, že musíte za oblečení utratit horentní sumy, aby váš finální vzhled působil…

Jak si udržet zdravé vlasy, aby z nich po létě nebyl chemlonový drn?

Jak si udržet zdravé vlasy, aby z nich po létě nebyl chemlonový drn?

21. 8. | Nejen pokožka, ale i vlasy dostávají v létě pořádně zabrat. Konec sezóny už je sice v dohledu, ale…

Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart

Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart

18. 8. | Sluníčko, koupání, vlahý větřík, ale i klimatizace, to všechno symbolizuje léto. A ač je nám to…

Ochlazuje se? Pořiďte si bundičku pro vlahé letní a podzimní noci

Ochlazuje se? Pořiďte si bundičku pro vlahé letní a podzimní noci

16. 8. | Léto se pomalu blíží ke konci a noci už nejsou tak horké jako v červenci. Trávíte-li večery často…