Oko do duše okno

| Autor: Kamila Netolická | Rubrika: Trendy

Lidé již po staletí věří, že oči jsou „oknem“ do lidské duše. Člověk totiž nemusí promluvit a přesto jeho oči mnohé prozradí. Navíc jsou oči nejvýraznějším prvkem obličeje, který vyjadřuje stav naší kondice, mysli a emocí…

Ženy jejich krásu zvýrazňují pomocí dekorativní kosmetiky, ale aby oči stále zářily krásou a zdravím, neměla by v každodenním ošetřování pleti chybět ani péče o pleť v okolí očí.

Kosmetička Hana Modrá odborná konzultantka značky Nivea vysvětluje: „Pleť v okolí očí neobsahuje téměř žádné mazové ani potní žlázy, proto je sušší, křehčí a zranitelnější.Snadno ztrácí vodu a je náchylná k dehydrataci. Ta pak způsobuje, že se pokožka kolem očí začne ztenčovat, je mnohem citlivější a vznikají drobné vrásky. Je dokonce až 3x tenčí než na zbytku obličeje.

Proto se právě v těchto místech také velice rychle projeví vyčerpání, únava, nevyspání i nemoc. Pleť obličeje je navíc neustále pod náporem negativních vlivům vnějšího prostředí (chlad, vítr, slunce) a mimikou tváře. To všechno je příčinou, proč se první příznaky stárnutí projeví právě okolo očí.

Ať už jako jemné linky, drobné vrásky, váčky či otoky a tmavší kruhy pod očima. Stárnutí sice nelze nijak zastavit, ale pomocí správné péče a kombinací účinných přípravků lze jeho projevy viditelně zmírnit a pleti dopřát vše, co pro zdraví a krásu potřebuje.“

Krása pro oko
Vzhledem k tomu, že pleť kolem očí má odlišnou strukturu než pleť obličeje, potřebuje také jinou péči. Vždy volte produkty, které jsou určené přímo na oční partie. Většinou na trhu bývají ve formě krému, séra, emulze či gelu. Vybírejte dermatologicky a oftalmologicky testované výrobky a neparfémované výrobky. Máte větší jistotu, že budou vhodné i pro velmi citlivé oči a nositelky kontaktních čoček.


Jaký přípravek si vyberete, záleží jen na vás. Vhodné produkty ale vybírejte také podle typu pleti, věku a problému, který potřebujete řešit. Nikdy nezapomínejte na odlíčení a to i v případě, že jste už hodně unavené. Jít spát bez odlíčení je největším kosmetickým hříchem! Pleti okolo očí to rozhodně neprospěje.Nivea oční krém proti vráskám Q10 plus Zvyšuje obsah přirozeného koenzymu Q10 v pleti, bojuje proti vráskám zevnitř a viditelně pleť vyhlazuje. Obsahuje UVA a UVB filtry, které pomáhají podporovat vlastní obranu pleti. Minimalizuje tmavé kruhy pod očima. Cena 199 Kč.

Clinique All About Eyes Serum okamžitě osvěží zónu kolem vašich očí a jemnou masáží zmenší opuchlost, redukuje viditelnost tmavých kruhů a oblast kolem očí projasní. Považujte jej za nové řešení na váčky pod očima – osvěžující, nedráždivý. Cena 790 Kč.

Biotherm Aquasource Eye Perfection se stará o 24hodinovou non-stop hydrataci a působí proti jemným vráskám vznikajícím kvůli dehydrataci. Odstraňuje otoky očí a působí proti kruhům pod očima. Díky důmyslnému roll-on aplikátoru se třemi chladivými kuličkami umožňuje během aplikace zároveň i účinnou masáž okolí očí. Cena 890 Kč.ČTĚTE TAKÉ:
Kubelková otočila: Raději se vdát, než žít na psí knížku


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKUDalší články z rubriky

Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy!

Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy!

26. 5. | 2 | S prvním vykouknutím sluníčka vykouknou i ony drobné tmavé skvrnky, které někteří milují a mnozí…

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

24. 5. | Která z nás by se nechtěla líbit mužům? Ačkoliv to vypadá, že muži našim svrškům nevěnují pozornost…

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

22. 5. | Začněte svůj dekolt vnímat stejně jako svůj obličej. Ten také odličujete, používáte na něj…

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

19. 5. | Pravidelné sprchování je základem každodenní hygieny. I pobyt ve sprše má ale svoje pravidla, která…