Komentáře ke článku

Oleje: Proč jsou tak vynikající v kosmetice?

29. 7. 2015 | Oleje se v kosmetice používaly od nepaměti. V současné době…

Přidat příspěvek
PavlaLuki Reagovat 6. 4. 2016 09:23

souhlasím s konopnou kosmetikou cannaderm a s již zmiňovanou řadou natura :) je celá úplně skvělá, krásně voní a především je přírodní, takže za mě všechny palce hore :)

sharush Reagovat 2. 11. 2015 18:59

kokosový olej používám hlavně na suché ruce a popraskané rty a pomáhá mi. Ale pravda je, že záleží na tom, o jaký olej se jedná, jestli je kvalitní. Nejvíce se mi osvědčil tenhle http://www.lekarna.cz/es-bio-kokosovy-olej-250ml/

iva.kamasova Reagovat 3. 9. 2015 10:20

Protože mám vlasy melírováním suché a padají mi tak používám dobrý šampon Capillus s kofeinem a konopným olejem, na ten nedám dopustit, doporučila mi ho kamarádka.

karla01 Reagovat 17. 8. 2015 10:00

Přesně jak píšete, hned mě to napadlo, já vlastně taky používám oleje...To mě vůbec nenapadlo. Natura je kosmetika z konopného oleje. A je opravdu parádní.

jana.micova Reagovat 11. 8. 2015 12:57

Já teda nevím,ale já používám vlastně kosmetiku z konopného oleje, která je dle mého úplně výborná, tak krásnou, vláčnou pokožku a pleť jsem nikdy předtím neměla.

Truda Reagovat 30. 7. 2015 19:12

lebahu: Jojo, používala jsem to i na tátovu nohu. Měl na bérci tenoučkou kůži jako následek těžké růže, občas mu ji rehabilitační sestra roztrhla při masáži. Pochvaloval si, že má díky mému oleji kůži jemnou, vláčnou, taky masáží líp prokrvenou. Hlavní účinek měl asi ten základní mastný olej - asi víc než ty éterické. Ta pochvala mě těšila - byla od profíka, táta byl praktický lékař, obvoďák.

lebahu Reagovat 30. 7. 2015 08:26

Truda: Vidím, že jedem ve stejné značce, jak na práci tak na sebe.

Truda Reagovat 29. 7. 2015 23:05

lebahu: Jo, a až někoho zamknu v baráku, tak můžu tvrdit, že vyběluju pleť, ne? Pokud něčemu zabráním, to ještě neznamená, že dělám pravý opak. Vosk na povrchu jablka brání jeho vysychání, to ví každý zelinář i sadař. A tvrdí někdo z nich, že tenhle vosk "hydratuje"? To by pak musela "hydratovat" každá přehradní hráz. Jenže ani ony neobsahují svou vlastní vodu, dají se do provozu, až beton vyschne. .....................................Oleje používám běžně, díky masážím mám i skoro v padesáti jemné a mladistvé ruce. Lukanu nouzově na masáže, pokud není po ruce nic jiného. Jinak běžně oleje z Břeclavi - jak mastné, tak éterické. Spokojenost jak na kůži, tak na bolavé zranění nebo zuby, případně jako repelent.

lebahu Reagovat 29. 7. 2015 20:51

Truda jsi vedle jak ta jedle. Olej opravdu může nepřímo hydratovat, uzamče vodu v pleti (komerční krémy nedělají taky nic jiného, nezavodňují, jenom mají většinou obsah silikonu, takže máš pocit okamžitě jemné pleti. Ovšem silikon vysušuje, takže budeš mazat o to víc a víc... taková skoro drogová závislost. Rafinovaná Lukana tě opravdu jeno zmastí a nic, rafinovaný olej se nevstřebává pokožkou prakticky vůbec. Co dělá ve střevech se nechci domýšlet, modleme se ať jenom projde skrz. Vyzkoušej třeba ten kokosový nebo arganový olej (lisované za studena!!!) a garantuju ti, že po žádném chemickém krému na pleť už nesáhneš.

Truda Reagovat 29. 7. 2015 17:33

Může mi nějaká dobrá duše vysvětlit, jak může olej hydratovat? Mluvme česky - jsme přece Češi, není proč se stydět za rodnou řeč. Takže - olej zvlhčuje. Takže věc z principu mastná může něco zvlhčit. Fajn. A voda něco zamastit, ne?...........................Nic proti olejům, jsou úžasné a na kůži raději lukanu made in ze špajzu než jakýkoliv krém z minerálních olejů. Pokud něco neublíží tak jemné tkáni, jako je střevo, neublíží to ani kůži. A když se to tou kůží vstřebá, neublíží to tělu. V posledních dnech jsem někde slyšela nebo četla, že až polovina kosmetiky, která přijde na kůži, se vstřebá do těla. Fuj.....

Pro vkládání komentářů se musíte nejdříve přihlásit