Opojení levandulí

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Zářivě fialové květy levandule jsou krásné na pohled a zároveň velmi prospěšné našemu tělu. Silná a přitom jemná a svěží vůně báječně zklidňuje mysl a levandulový olej čistí a ošetří pokožku nejen obličeje.

Přípravky vonící po drobných fialových kvítcích levandule mají zklidňující účinek a hodí se proto především k večerní péči nebo pro chvíle odpočinku. Už naše babičky rády trhaly snítky levandulí, svazovaly je do kytiček a sušily je. Po večerech pak vyšívaly na plátěné sáčky jednotlivé bylinky, které pak s levandulovým obsahem pro nerušený spánek ukládaly pod polštář.

Levandule se kromě svého krásného aroma vyznačuje pročišťujícími, relaxačními a antiseptickými vlastnostmi. To ji předurčuje k vynikajícímu využití v kosmetice. Použití levandulového esenciálního oleje v pleťových přípravcích ocení především smíšený a mastný typ pokožky, tento olej čistí pleť a působí protizánětlivě a hojivě. Drobná, věčně zelená bylinka představuje zázrak a moc přírody.

Díky blahodárným silicím levandule krášlí, zklidňuje nervový systém a zlepšuje psychickou odolnost. Dopřávejte si proto levanduli každý den.

Síla vůně
Ucelená tělová řada s vůní levandule Floral Prints Lavender od Avonu představuje skvělou cestu ke celodenní uvolněné náladě a krásně provoněné pokožce celého těla. Pro uvolnění a relaxaci během volného dne je výborným pomocníkem tělový sprej s vůní levandule. Pomocí rozprašovače se na pokožku snese jemná sprška levandulové vůně, která vás může doprovázet při nejrůznějších aktivitách v průběhu celého dne. Pokud tělový sprej nestačí, pak použijte toaletní vodu. Aplikuje se obvyklým způsobem na pulsní body. Na cesty je tato vůně jako stvořená. Je nevtíravá, jemná a všeobecně oblíbená. Ve vaší přítomnosti se jistě bude každý cítit skvěle, vždyť levandule dokáže všechny příjemně naladit. Večerní očistu zahájíte nejlépe s jemným sprchovým gelem. Intenzivní vůně příjemně provoní nejen pokožku vašeho těla, ale také celou koupelnu. Bohatá pěna sprchového gelu bezezbytku smyje všechny nečistoty náročného dne a připraví vás pro zasloužený a nerušený spánek. Po vydatné sprše či koupeli je pokožka nejlépe připravená na účinky jemného tělového krému. Podtrhne se nejen příjemná parfemace, ale vaše tělo bude také dokonale relaxované a připravené pro odpočinek.

Pohlazení tváře
Francouzská značka L'Occitane používá ve svých výrobcích jemnou levanduli Lavandula Angustifolia, která roste v horách Provence v nadmořské výšce nad 800 metrů a je jedinečným zdrojem A.O.C. (označení místa původu) levandulového esenciálního oleje. Pěstící řada Sklizeň levandule obsahuje skvělé přípravky v péči o pleť. Pro očistu tváře použijte jemný pěnící gel obohacený o levandulový olej a rozmarýnový extrakt, který čistí pokožku a stahuje póry. Lehký hydratační gel zajistí každodenní hydrataci tváře. Rychle se vstřebává a zanechává pleť jemnou s matným povrchem. Krémový gel osvěžuje a zklidňuje pleť díky protizánětlivým účinkům levandule. Vitamín C regeneruje a vitamín E působí jako antioxidant. Levandulový ocet je přírodním výrobkem k lokální léčbě akné. Koncentrát čistí, stahuje póry a působí protizánětlivě.

Jemný dotek
Když se spojí levandule s heřmánkem, vznikne skutečné potěšení pro tělo i mysl. Tělová řada Naturals s levandulí a heřmánkem od Avonu zklidňuje pokožku a zanechává příjemný pocit, jemná vůně přípravků přináší dojem klidu a pohody. Jemný sprchový gel odstraňuje všechny nečistoty, zanechává pleť hladkou a jemnou a zároveň krásně provoní nejen vaše tělo, ale i celou koupelnu. Po sprše naneste na celé tělo tělové mléko, které dodává hydrataci a svou vůní zklidní mysl. Posledním krokem je tělový sprej, který okamžitě osvěží a provoní pokožku. Může se aplikovat těsně po koupeli nebo kdykoli v průběhu dne. Ideální však je jeho použití v podvečerních hodinách, protože něžně ukolébá naši mysl.

autor: Simona

Další články z rubriky

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

22. 5. | Začněte svůj dekolt vnímat stejně jako svůj obličej. Ten také odličujete, používáte na něj…

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

19. 5. | Pravidelné sprchování je základem každodenní hygieny. I pobyt ve sprše má ale svoje pravidla, která…

Podprsenka slaví 100 let: Jaké se nosily v minulosti?

Podprsenka slaví 100 let: Jaké se nosily v minulosti?

17. 5. | I podprsenka se dá považovat za módní doplněk. A stejně tak, jako se měnil styl oblečení od…

5 věcí, které musíte denně dělat, abyste zastavila čas

5 věcí, které musíte denně dělat, abyste zastavila čas

15. 5. | Dobře, čas samozřejmě zastavit nelze. Můžete ale zmírnit jeho dopad na váš vzhled, a to osvojením…