Opravte si vlasy

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Suché konečky, citelný nedostatek zdravého lesku ve vlasech a podrážděná pokožka hlavy. I tak může vypadat vaše hlava, když se této partii nebudete správně věnovat. A protože prevence je lepší než následné pracné napravování chyb, začněte hýčkat svou hřívu již teď.

Stejně jako se mění potřeby pokožky změnou ročního období, tak i vlasy si žádají jinou péči. Kštice se v těchto měsících potýká s nedostatkem živin, ať již z přirozeného zdroje – vyvážené stravy, nebo z používání vhodných kosmetických prostředků. Nesprávná a nedostatečná péče se neblaze podepisuje na vzhledu vlasů, ty ztrácí lesk, sílu a pružnost.

Proto stejně jako pravidelně obměňujete pleťové krémy podle aktuálních potřeb své pleti, vymyslete i na svou hřívu. Se změnou na chladné počasí dodávejte vlasům pravidelnou dávku výživných látek, chraňte je před mrazem a vaše chlouba bude perfektní po celý rok.

Základem krásných vlasů je zdravá pokožka hlavy. Působí-li na ní nepříznivé vlivy nebo potýká-li se s nedostatečnou ochranou, přirozené ochranné mechanismy selhávají a mohou se objevit nedokonalosti nebo poruchy. Špatně fungují pokožka totiž znamená pro vlasy a jejich růst velkou zátěž. Proto i pozornost věnovaná kůži na hlavě je stejně důležitá jako čas strávený nad vlasy samotnými.

Žhavou novinkou v péči o zdravou pokožku hlavy je řada Biotic od Kérastase. Všechny produkty této linie obsahují unikátní látku Bioflorine, jedná se o mikroorganismus termálního původu. Ten má za úkol navracet kůži rovnováhu a posílit jejích přirozenou obranyschopnost. Působí jako probiotikum, čímž čistí a posiluje křehkou a oslabenou pokožku hlavy, pomáhá také se šupinami či jinými poškozeními. Bioflorine reguluje mikroflóru a kůže se ozdravuje, vyživuje a posiluje.

Pro domácí péči zde najdete šampónové lázně pro suché i smíšené vlasy. Tyto jemné šampóny čistí vlasovou pokožku a zároveň dodávají potřebou výživu vlasům, zejména problematickým konečkům bez zbytečného zatěžování. Speciální koktejl účinných látek též eliminuje svědění a podráždění.

Když už dojde na poškození vlasů, zkoušíme různé prostředky od olejů po vajíčka. Raději se ale svěřte do rukou odborníků, nové technologie zaručují mnohem lepší a hlavně rychlejší výsledky než domácí pokusy. Wella zdokonalila profesionální řadu SP Repair a proto nůžek se již zničené vlasy nemusí bát.

Díky nové receptuře pronikají účinné látky do vrchních i vnitřních vrstev vlasu, aby zajistily jejich znovuzrození. Za pozornost stojí zejména nová maska. Ta zaceluje a posiluje vlasy až o 100% již po prvním použití. Tento přípravek je vhodný pro nejpoškozenější typy vlasů středně silných a silných, špatně upravitelných.

S rozvojem služeb v kadeřnickém salonu, ať už jde o barvení, trvalou nebo melírování, a s rostoucím používáním fénů, žehliček a kulem na vlasy vyžadují vlasy stále intenzivnější péči.

Velkou část vhodné péče můžete pro své vlasy udělat doma, ale nezapomínejte ani na šikovné ruce kadeřníka. Značka Matrix nyní v salónech nabízí novou službu - Biolage cera-repair pro 4 Fortethérapie. V kombinaci s relaxační masáží hlavy jde o opravdu báječný zážitek, který vlasům velmi prospívá. Přípravky Biolage Fortethérapie staví na nové technologii obnovující již vzniklá poškození vlasového vlákna a strukturu vlasu. Dále obsahují novou VitaForce s ceramidy pro intenzivní regeneraci, výtažky z guarany a bambusu pro dodání vitality, olejem z mangových semínek pro intenzivní hydrataci a uhlazení vlasů.

Foto: archiv firem

Další články z rubriky

Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy!

Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy!

26. 5. | 2 | S prvním vykouknutím sluníčka vykouknou i ony drobné tmavé skvrnky, které někteří milují a mnozí…

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

24. 5. | Která z nás by se nechtěla líbit mužům? Ačkoliv to vypadá, že muži našim svrškům nevěnují pozornost…

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

22. 5. | Začněte svůj dekolt vnímat stejně jako svůj obličej. Ten také odličujete, používáte na něj…

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

19. 5. | Pravidelné sprchování je základem každodenní hygieny. I pobyt ve sprše má ale svoje pravidla, která…