Opravte si vlasy

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Suché konečky, citelný nedostatek zdravého lesku ve vlasech a podrážděná pokožka hlavy. I tak může vypadat vaše hlava, když se této partii nebudete správně věnovat. A protože prevence je lepší než následné pracné napravování chyb, začněte hýčkat svou hřívu již teď.

Stejně jako se mění potřeby pokožky změnou ročního období, tak i vlasy si žádají jinou péči. Kštice se v těchto měsících potýká s nedostatkem živin, ať již z přirozeného zdroje – vyvážené stravy, nebo z používání vhodných kosmetických prostředků. Nesprávná a nedostatečná péče se neblaze podepisuje na vzhledu vlasů, ty ztrácí lesk, sílu a pružnost.

Proto stejně jako pravidelně obměňujete pleťové krémy podle aktuálních potřeb své pleti, vymyslete i na svou hřívu. Se změnou na chladné počasí dodávejte vlasům pravidelnou dávku výživných látek, chraňte je před mrazem a vaše chlouba bude perfektní po celý rok.

Základem krásných vlasů je zdravá pokožka hlavy. Působí-li na ní nepříznivé vlivy nebo potýká-li se s nedostatečnou ochranou, přirozené ochranné mechanismy selhávají a mohou se objevit nedokonalosti nebo poruchy. Špatně fungují pokožka totiž znamená pro vlasy a jejich růst velkou zátěž. Proto i pozornost věnovaná kůži na hlavě je stejně důležitá jako čas strávený nad vlasy samotnými.

Žhavou novinkou v péči o zdravou pokožku hlavy je řada Biotic od Kérastase. Všechny produkty této linie obsahují unikátní látku Bioflorine, jedná se o mikroorganismus termálního původu. Ten má za úkol navracet kůži rovnováhu a posílit jejích přirozenou obranyschopnost. Působí jako probiotikum, čímž čistí a posiluje křehkou a oslabenou pokožku hlavy, pomáhá také se šupinami či jinými poškozeními. Bioflorine reguluje mikroflóru a kůže se ozdravuje, vyživuje a posiluje.

Pro domácí péči zde najdete šampónové lázně pro suché i smíšené vlasy. Tyto jemné šampóny čistí vlasovou pokožku a zároveň dodávají potřebou výživu vlasům, zejména problematickým konečkům bez zbytečného zatěžování. Speciální koktejl účinných látek též eliminuje svědění a podráždění.

Když už dojde na poškození vlasů, zkoušíme různé prostředky od olejů po vajíčka. Raději se ale svěřte do rukou odborníků, nové technologie zaručují mnohem lepší a hlavně rychlejší výsledky než domácí pokusy. Wella zdokonalila profesionální řadu SP Repair a proto nůžek se již zničené vlasy nemusí bát.

Díky nové receptuře pronikají účinné látky do vrchních i vnitřních vrstev vlasu, aby zajistily jejich znovuzrození. Za pozornost stojí zejména nová maska. Ta zaceluje a posiluje vlasy až o 100% již po prvním použití. Tento přípravek je vhodný pro nejpoškozenější typy vlasů středně silných a silných, špatně upravitelných.

S rozvojem služeb v kadeřnickém salonu, ať už jde o barvení, trvalou nebo melírování, a s rostoucím používáním fénů, žehliček a kulem na vlasy vyžadují vlasy stále intenzivnější péči.

Velkou část vhodné péče můžete pro své vlasy udělat doma, ale nezapomínejte ani na šikovné ruce kadeřníka. Značka Matrix nyní v salónech nabízí novou službu - Biolage cera-repair pro 4 Fortethérapie. V kombinaci s relaxační masáží hlavy jde o opravdu báječný zážitek, který vlasům velmi prospívá. Přípravky Biolage Fortethérapie staví na nové technologii obnovující již vzniklá poškození vlasového vlákna a strukturu vlasu. Dále obsahují novou VitaForce s ceramidy pro intenzivní regeneraci, výtažky z guarany a bambusu pro dodání vitality, olejem z mangových semínek pro intenzivní hydrataci a uhlazení vlasů.

Foto: archiv firem

Další články z rubriky

Zahalte se do hřejivých svetrů, roláků a kardiganů: Vybírejte z více než 50 kousků!

Zahalte se do hřejivých svetrů, roláků a kardiganů: Vybírejte z více než 50…

19. 9. | Léto je nenávratně pryč a chladná rána i večery nám vtíravě zalézají pod oblečení. Je na čase…

Chcete si zachovat letní opálení i na podzim? Zkuste tyto triky

Chcete si zachovat letní opálení i na podzim? Zkuste tyto triky

17. 9. | 1 | Období letních dovolených se neomylně chýlí ke konci. Právě jste se vrátila od moře nebo se k němu…

Barvíte si vlasy? Pozor na chyby, které vám přidají roky!

Barvíte si vlasy? Pozor na chyby, které vám přidají roky!

15. 9. | Málokterá žena má radost z šedin a dokáže se s nimi smířit. Většina z nás si vlasy barví, ne vždy…

Tři módní tipy, které tento podzim musíte mít

Tři módní tipy, které tento podzim musíte mít

13. 9. | Podzim se nemilosrdně přiblížil a venku začíná přituhovat. Je třeba proto obměnit šatník a doplnit…