Plastika bez skalpelu

| Autor: Dagmar FERAHLI Süsser | Rubrika: Trendy

Stárnutí je proces, který nezastavíme. Lze jej ale zpomalit. Pokud nechcete jít přímo na plastickou operaci, nebo ještě netrpíte výraznými znaky stárnutí, tak si nechte vyplnit vrásky třeba botulotoxinem. Další možnosti, jak s vráskami zatočit, jsou zákroky plastické chirurgie. Aplikace výplňových materiálů, fotorejuvenace, aquaforéza, metacrill. Pojďme si tyto novinky představit.Fotorejuvenace

Je to účinná metoda k dosažení výrazně mladistvějšího vzhledu. Pokud vás trápí zhrublý, nerovný povrh kůže či barevné nedostatky pleti, můžete být vhodným kandidátem pro tuto metodu. Hlavním principem je šetrné zahřívání kůže nízkými dávkami světelné energie. Zahříváním dochází k povzbuzení buněk, které produkují kolagenní vlákna. Tím je probuzena nová tvorba kolagenu, vyhlazují se drobné vrásky a pleť se vypíná. Světelná energie je částečně pohlcena v rozšířených žilkách a pigmentových skvrnách obličeje, čímž dojde k jejich zmírnění. Výsledky jsou dlouhodobé, ale nezabrání dalšímu stárnutí pleti.

Aquaforéza

Je hlavně v zahraničí jedním z nejnovějších a nejpopulárnějších způsobů redukce vrásek, ochablosti pleti obličeji a projevů celulitidy na těle. Aquaforéza je léčba založená na kombinaci laseru a speciálních elektrických impulzů, které dokážou otevřít pleť a vpravit do ní speciální substance, a tak dochází k trvalé obnově kožních buněk, kolagenu a elastinu, hloubkové hydrataci, renovaci a vyhlazení pleti.

Botulotoxin

Patří k plastické chirurgii už dlouhá léta. Působí přerušení nervového spojení zablokováním receptorů na úrovni nervosvalové ploténky. Tím je nervu zabráněno dát svalu pokyn ke smrštění a vráska se dále netvoří. Účinek trvá přibližně 3-4 měsíce do regenerace nervosvalového spojení. Funkce svalu se obnoví za 3 měsíce, každou další aplikací botulotoxinu se účinek prodlužuje.

Metacrill

Do těla se dostává injekčně, tedy stejně jako kyselina hyaluronová či botox, na rozdíl od nich ale řeší estetické problémy natrvalo. Je to tak jednoduché, až to zní skoro jako kouzlo. Metacrill je trvalý implantát, který je složený ze dvou částí – z malých částeček a z vlastního gelu, který je na místo dopraví. Gel se pomaličku vyplaví a částečky, tedy mikrosféry se postupně obalují vlastním kolagenem. Ten navrátí vazivu pružnost a objem, a to je přesně to, co nám všem s přibývajícím věkem ubývá. Nevýhodu tohoto postupu je jeho cena. Alespoň na první pohled. Jelikož je ale účinek trvalý, nemusí se po určitém čase zákrok opakovat. Výsledná cena závisí na množství použitého materiálu.


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

ČTĚTE TAKÉ: MAMINKA.CZ - Web pro těhotné a maminky!

Další články z rubriky

Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy!

Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy!

26. 5. | 2 | S prvním vykouknutím sluníčka vykouknou i ony drobné tmavé skvrnky, které někteří milují a mnozí…

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

24. 5. | Která z nás by se nechtěla líbit mužům? Ačkoliv to vypadá, že muži našim svrškům nevěnují pozornost…

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

22. 5. | Začněte svůj dekolt vnímat stejně jako svůj obličej. Ten také odličujete, používáte na něj…

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

19. 5. | Pravidelné sprchování je základem každodenní hygieny. I pobyt ve sprše má ale svoje pravidla, která…