Pot pod lupou

| Autor: Zuzana Šustová | Rubrika: Trendy

Pocení je přirozená a nezbytná lidská vlastnost. Bez něho by se naše tělo udusilo pod tíhou nevyloučených toxických látek.Proč se potíme?
Jde o tělesný projev nutný pro regulaci tělesné teploty, jehož spouštěčem je nervový systém. Na pocení bychom ve většině případů neměli nahlížet primárně negativně. Slouží nám k odvádění škodlivých látek z těla a k vyrovnávání naší teploty. Jinak bychom se přehřívali, což by bylo životu nebezpečné, stejně jako usazování toxinů v našem organismu. Právě díky pocení je člověk jediný tvor na Zemi, který se pyšní nejdokonalejším systémem vlastního ochlazování a tělesné termoregulace. Na pot je třeba nahlížet jako na tělesný chladič, stačí se jen zbavit nepříjemného zápachu.

Co se skrývá v podpaží?
Podkolenní důlky, místa za ušními boltci, třísla a podpaží – to jsou nejstrategičtější místa na lidském těle, kudy jsou spolu s potem odplavovány škodliviny získané z jídla, nápojů a ovzduší. Pokud na kterékoli z těchto míst, zvláště pak do podpažních jamek, aplikujete prostředek, který pocení zabraňuje, toxické látky se mohou usazovat v nejbližších lymfatických uzlinách, což může časem vyvolat různá onemocnění. V bezprostřední blízkosti podpaží, a tudíž místních lymfatických uzlů, se nacházejí i ňadra, proces pocení tedy není chytré zcela blokovat. Pokud chcete zachovat proceduru očisty těla, vybírejte spíše takové prostředky, které neobsahují hliník čili aluminium, jeho sloučeniny ani parabeny neboli chemické konzervanty.Deodorant, nebo antiperspirant?
Deodorant se používá k odstranění pachu spojeného s tělesným potem, k němuž však patří i další nepříjemné jevy – třeba pocit ulepenosti nebo mokré skvrny na oblečení. Pokud se potíte nadměrně, zvykněte si nosit barvy, na kterých pot není tolik vidět, omývejte si podpaží vícekrát denně studenou vodou a směle se převlékejte z propoceného trička do suchého. Měňte si klidně i spodní prádlo a nenoste umělé, neprodyšné látky. Pokud se s tím odmítáte smířit, pravděpodobně sáhnete po antiperspirantu, který pocení zabraňuje, ač to není právě ta nejzdravější volba. Pozor však dávejte i při výběru deodorantu, zejména trpíte-li alergií na alkohol nebo kyselinu mléčnou. Místa ošetřená deodorantem byste navíc vůbec neměla vystavovat na slunci.„Další zajímavé články najdete v aktuálním čísle časopisu My Life. „
ČTĚTE TAKÉ:
SEX: Jednou a dost?

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Jarní detoxikace pleti: Hydratace, peeling, jóga i vitamíny

Jarní detoxikace pleti: Hydratace, peeling, jóga i vitamíny

Dnes | Jaro je doslova na spadnutí a první jarní den ťuká na dveře. Také se tak těšíte? Vaše pleť jistě…

Znáte tyto beauty triky? Díky nim budete ještě krásnější!

Znáte tyto beauty triky? Díky nim budete ještě krásnější!

16. 3. | 1 | Málokterá žena netouží být krásnější. Většina z nás se chce zbavit svých nedostatků a mít dokonalou…

Jarní móda 2018: Co musíte mít na jaře v šatníku nehledě na věk

Jarní móda 2018: Co musíte mít na jaře v šatníku nehledě na věk

14. 3. | Jaro se začíná hlásit o slovo, což znamená, že neforemné bundy, svetry a kabáty uvolní místo v…

Hříchy, které pácháte: Čím jste se provinila vůči své pleti?

Hříchy, které pácháte: Čím jste se provinila vůči své pleti?

12. 3. | Pokud nejste spokojená se stavem své pokožky, možná to bude tím, že děláte něco špatně. Zkuste…