Pot pod lupou

| Autor: Zuzana Šustová | Rubrika: Trendy

Pocení je přirozená a nezbytná lidská vlastnost. Bez něho by se naše tělo udusilo pod tíhou nevyloučených toxických látek.Proč se potíme?
Jde o tělesný projev nutný pro regulaci tělesné teploty, jehož spouštěčem je nervový systém. Na pocení bychom ve většině případů neměli nahlížet primárně negativně. Slouží nám k odvádění škodlivých látek z těla a k vyrovnávání naší teploty. Jinak bychom se přehřívali, což by bylo životu nebezpečné, stejně jako usazování toxinů v našem organismu. Právě díky pocení je člověk jediný tvor na Zemi, který se pyšní nejdokonalejším systémem vlastního ochlazování a tělesné termoregulace. Na pot je třeba nahlížet jako na tělesný chladič, stačí se jen zbavit nepříjemného zápachu.

Co se skrývá v podpaží?
Podkolenní důlky, místa za ušními boltci, třísla a podpaží – to jsou nejstrategičtější místa na lidském těle, kudy jsou spolu s potem odplavovány škodliviny získané z jídla, nápojů a ovzduší. Pokud na kterékoli z těchto míst, zvláště pak do podpažních jamek, aplikujete prostředek, který pocení zabraňuje, toxické látky se mohou usazovat v nejbližších lymfatických uzlinách, což může časem vyvolat různá onemocnění. V bezprostřední blízkosti podpaží, a tudíž místních lymfatických uzlů, se nacházejí i ňadra, proces pocení tedy není chytré zcela blokovat. Pokud chcete zachovat proceduru očisty těla, vybírejte spíše takové prostředky, které neobsahují hliník čili aluminium, jeho sloučeniny ani parabeny neboli chemické konzervanty.Deodorant, nebo antiperspirant?
Deodorant se používá k odstranění pachu spojeného s tělesným potem, k němuž však patří i další nepříjemné jevy – třeba pocit ulepenosti nebo mokré skvrny na oblečení. Pokud se potíte nadměrně, zvykněte si nosit barvy, na kterých pot není tolik vidět, omývejte si podpaží vícekrát denně studenou vodou a směle se převlékejte z propoceného trička do suchého. Měňte si klidně i spodní prádlo a nenoste umělé, neprodyšné látky. Pokud se s tím odmítáte smířit, pravděpodobně sáhnete po antiperspirantu, který pocení zabraňuje, ač to není právě ta nejzdravější volba. Pozor však dávejte i při výběru deodorantu, zejména trpíte-li alergií na alkohol nebo kyselinu mléčnou. Místa ošetřená deodorantem byste navíc vůbec neměla vystavovat na slunci.„Další zajímavé články najdete v aktuálním čísle časopisu My Life. „
ČTĚTE TAKÉ:
SEX: Jednou a dost?

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

Dnes | Která z nás by se nechtěla líbit mužům? Ačkoliv to vypadá, že muži našim svrškům nevěnují pozornost…

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

22. 5. | Začněte svůj dekolt vnímat stejně jako svůj obličej. Ten také odličujete, používáte na něj…

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

19. 5. | Pravidelné sprchování je základem každodenní hygieny. I pobyt ve sprše má ale svoje pravidla, která…

Podprsenka slaví 100 let: Jaké se nosily v minulosti?

Podprsenka slaví 100 let: Jaké se nosily v minulosti?

17. 5. | I podprsenka se dá považovat za módní doplněk. A stejně tak, jako se měnil styl oblečení od…