Prague Fashion Week - Oficiální zahájení

| Autor: redakce | Rubrika: Trendy

Po úvodních slovech ředitelky projektu Prague Fashion Week Evy Valové a jednatele pořádající agentury Fashion Point Praha Jana Chudoby přivítal hosty slavnostního večera sám primátor hl. m. města Prahy Pavel Bém, pod jehož záštitou se celá akce již podruhé koná. S nadsázkou prohlásil, že nejdůležitějším ze všech významných hostů je móda.

Svůj pozdrav zakončil citátem Marka Twaina: „Nazí lidé pramálo ovlivňují společnost, a proto není náhoda, že všichni přítomní jsou oblečeni...“ Vzápětí byla za rytmického zvuků bubnů s vervou zahájena největší módní událost české sezony. Pan Pavel Bém byl ve zcela zaplněné rezidenci přítomen i s chotí, módní show s nadšením přihlížely i mnohé další V.I.P osobnosti. Se svými modely se v jedinečné kompozici představilo devět předních českých kreativních návrhářů v následujícím pořadí.


Beata Rajská: pokračuje ve své specializaci na dámské večerní šaty, ale v novém pojetí. Objevuje se temnější barevnost (zelená, černá, tyrkysová) doplněná krajkou, blyštivými aplikacemi bohatých výšivek a flitrů, satén, průhledy, rafinovaná ženskost.

Ivana Follová: v hlavní roli všech kreací vystupuje kožený korzet v jasných barvách – je kombinovaný s důmyslně řešenými podkasanými sukněmi, šifonovými spodničkami, neomylný zůstává návrhářčin smysl pro odvážné barevné kombinace (oranžová, červená, zlatá), vše korunuje bižuterie. Nechybí ani dotek umělých květin, stuhy a šněrování.

Hana Sedláčková: obloukem se vždy vrací ke své doméně – vidění moderního pánského obleku. Velký aplaus vyvolal už úvodní vlající kilt s krajkou, následovaly různě střižené kalhoty, které si „vybíraly“ inspiraci z rozličných desetiletí minulého století. Kožené kalhoty, červené lampasy, provokativní klobouky, nákupní síťovky, krajka, fiží, kontrasty (např. frak se širokými plátěnými kalhotami) – to vše splývá do provokativních vizí.

Denisa Nová: čelná představitelka mladé generace českých návrhářů se vzdálenou ozvěnou přiblížila k aviatice 30. let minulého století a ve svých modelech propojila sportovní, ležérní a elegantní aspekty. Zůstala věrná svému oblíbenému sportovním duchu: pohodlné úplety, kalhoty s náběry a šňůrkami, pumpky, „mikiny“ s kapucemi, „čepičky“ z průhledného plastu, dekorativně působily našité aplikace (ve tvaru květin, mušlí apod.).

Klára Nademlýnská: v pětici modelů prezentovala současný městský vzhled – barevné džíny ve vrstveném celkovém vzhledu s minišaty a krátkým sáčkem, trendová barevnost, saténové hravě rozevláté krátké večerní šaty, pojítkem všech modelů tvořila odhalená ramena, aktuální vrstvení délek na jednom modelu a luxus pro každý den. Vedle sebe se objevila móda ulice i retro inspirace glamourem 20. let minulého století.Taťána Kováříková: si tentokrát pohrává s detailem barevných spletených hedvábných šňůr, které se vyskytují jako všudypřítomná ozdoba (jako šperk, náhrdelník, pásek...). Na modelech dominuje tyrkysová a bílá. Aplaus si zasloužily bílé korzetové šaty s tylovou spodničkou.

Petr Kalouda: se prezentoval jako jediný mužský zástupce oděvní „devítky“. Již doprovodná etnická hudba mnohé naznačila, přiléhavé topy s důmyslnými průstřihy střihově ladily s kalhotami ve východním stylu (Indie) i sportovními detaily. Bosí modelové umocnili vyznění netradičních kombinací nejrůznějších vzorů a aplikaci.

Hana Havelková: variace na bledě modré večerní toalety připomínaly vzdálené nedotknutelné ledové královny. V rezidenci se vznášely dlouhé róby z luxusních materiálů, nadýchaná bolerka pošitá nebesky modrou kožešinou ve tvaru bambulek, péřové boa i štola – vše důsledně akcentované tón v tónu.

Monika Drápalová: držitelka posledního titulu Výtvarník sezony představila trojici modelů z kolekce Korloff – výsostně ženskou černou „uniformu“, pruhované šaty s širokou spodničkou, oba modely byly doplněné vysokými beranicemi ovázanými stuhami. Nakonec modelka Michaela Salačová mistrovsky předvedla impozantní černé šaty s „křidélky“ a unikátně rozšířenou sukní od kolen (viz přiložené foto). Jednalo se o pouhou malou ochutnávku návrhářčiny kolekce haute couture, která by měla být v celku odhalena na příštím, 7. PFW (od 7. listopadu 2005). Její střihově dokonalé modely uvedly závěrečné defilé úspěšné premiéry 6. týdne módy v Praze.Právě probíhající 6. PFW zaznamenal rekordní účast: celkem 65 tuzemských i zahraničních návrhářských jmen. Na přehlídkových molech se objeví poprvé v převaze modely zahraničních tvůrců. Aktuální program je k dispozici na http://www.praguefashionweek.com/cz/program/.

PRAGUE FASHION WEEK - (4. - 11. 4. 2005)

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Domácí péče o suché rty: Vyrobte si vlastní balzám, lesk nebo peeling

Domácí péče o suché rty: Vyrobte si vlastní balzám, lesk nebo peeling

Dnes | Rty dostávají obzvlášť v zimě pořádně zabrat, jsou suché, rozpraskané, a proto vyžadují pozornost.…

Jaro se blíží: Jaké bundy a kabáty si můžete pořídit už dnes?

Jaro se blíží: Jaké bundy a kabáty si můžete pořídit už dnes?

21. 2. | Únor se pomaličku chýlí ke konci a mnoho lidí už nedočkavě vyhlíží jaro. To si bude žádat obměnu…

Zhubněte tři kila za dva týdny! Stačí udělat si hodinu času denně

Zhubněte tři kila za dva týdny! Stačí udělat si hodinu času denně

19. 2. | Taky tak nerada vstáváte? Pak se ale ani nestihnete nasnídat, natož si zacvičit. Zkuste vstávat o…

Vytaste drápky: Jak mít krásné a zdravé nehty

Vytaste drápky: Jak mít krásné a zdravé nehty

19. 2. | 1 | Hezké a upravené nehty by měly být samozřejmostí pro každou ženu, protože hned po obličeji jsou…