Pro make-up do lékárny

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

V lékárně nekoupíte jen léky a vitamíny, snadno zde pořídíte i novou krásnější pleť. U zdejší kosmetiky nehledejte jen léčivé krémy a mastičky. Novinkou jsou jemná a přitom účinná líčidla, která zkrášlí pleť a ještě jí ochrání a pomohou jí od nedostatků.

Zdravá pleť je optimálním způsobem hydratovaná, je bez nadbytečného mazu, nedokonalostí nebo tmavých teček. Hydrolipidický film zajišťuje vhodnou ochranu kožní bariéry. Všechny tyto faktory sehrávají roli v tom, jak pleť působí navenek. Zdravá kůže, která splňuje všechny uvedené podmínky, je zárukou zářivé, sjednocené a jasnější pleti. Čistota a zdraví se tak odrážejí ve vnější kráse. Tomu ovšem často nestává, většina žen se potýká s nevýraznými tónem pleti, tmavými kruhy pod očima a tmavými tečkami, ať již se jedná o pigmentové skvrny či zanesené póry.

Dobře zvolený make-up si se všemi nedokonalostmi pleti umí poradit, mnoho přípravků funguje nejen jako okamžité zakrytí, ale zároveň se o pokožku starají tak, aby celá řada chybiček zmizela díky péči a účinným látkách obsažených v make-upu.

V lékárnách prodávané značky Vichy či La Roche-Posay nenabízejí jen širokou paletu čistících a pěstících přípravků, ale také pleti prospěšné make-up. Stačí si vybrat dle potřeb vaší pleti.

Zmatňující make-up pro citlivou pleť

Fluidní zmatňující make-up Unifiance značky La Roche-Posay neutralizuje sébum a poskytuje pleti dlouhotrvající matný výsledek nalíčení. Ideálně se hodí pro ženy mezi 20 a 45 lety se smíšenou a mastnou citlivou pletí s mírnými nedostatky. O dlouhotrvající matný efekt se starají pudrové mikročástice, které absorbují nadbytek séba, které se tvoří na povrchu pleti. Lehká tekutá textura zakrývá nedostatky bez efektu masky, zatímco bisabol a další zjemňující složky dodávají dlouhotrvající komfort. Make-up je dobře snášen i díky nepřítomnosti parabanů a parfému, jeho nošení samozřejmě nezpůsobuje komedony.

Prozářený vzhled s minerály

Laboratoře Vichy představují minerální make-up Aéra Teint, který díky minerálům pleť ozdravuje a zároveň ji dodává prozářený vzhled. Technologie minerálního make-upu je výsledkem spojení odborných znalostí značky Vichy týkajících se péče o pleť a know-how společnosti L’Oréal v oblasti líčení. Použitím ozdravujících minerálů vytvořily laboratoře Vichy první make-up s obsahem základních minerálů Termální vody z Vichy, který každý den ozdravuje pleť a podporuje tak její zářivější vzhled. Prospěšný účinek make-upu je možný díky složení obohacenému o minerály zlepšující kvalitu pleti. Make-up obsahuje vysoce čisté minerální pigmenty pro optimální snášenlivost. Součástí je i minerální filtr SPF20. Jedinečné složení minerálního make-upu je vhodné pro všechny typy pleti, i pro tu nejcitlivější. Je možné ho aplikovat i na pokožku oslabenou zásahy kosmetické dermatologie (laser, peeling apod.).Protože minerální make-up Aéra Teint kryje a přitom je ohleduplný vůči původnímu tónu pleti, je výsledkem 100% přirozený vzhled. Lehký a jemný pudr umožňuje pleti dýchat a líčení působí naprosto přirozeně.

Foto: archiv firem

Další články z rubriky

Zahalte se do hřejivých svetrů, roláků a kardiganů: Vybírejte z více než 50 kousků!

Zahalte se do hřejivých svetrů, roláků a kardiganů: Vybírejte z více než 50…

19. 9. | Léto je nenávratně pryč a chladná rána i večery nám vtíravě zalézají pod oblečení. Je na čase…

Chcete si zachovat letní opálení i na podzim? Zkuste tyto triky

Chcete si zachovat letní opálení i na podzim? Zkuste tyto triky

17. 9. | 1 | Období letních dovolených se neomylně chýlí ke konci. Právě jste se vrátila od moře nebo se k němu…

Barvíte si vlasy? Pozor na chyby, které vám přidají roky!

Barvíte si vlasy? Pozor na chyby, které vám přidají roky!

15. 9. | Málokterá žena má radost z šedin a dokáže se s nimi smířit. Většina z nás si vlasy barví, ne vždy…

Tři módní tipy, které tento podzim musíte mít

Tři módní tipy, které tento podzim musíte mít

13. 9. | Podzim se nemilosrdně přiblížil a venku začíná přituhovat. Je třeba proto obměnit šatník a doplnit…