Pro make-up do lékárny

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

V lékárně nekoupíte jen léky a vitamíny, snadno zde pořídíte i novou krásnější pleť. U zdejší kosmetiky nehledejte jen léčivé krémy a mastičky. Novinkou jsou jemná a přitom účinná líčidla, která zkrášlí pleť a ještě jí ochrání a pomohou jí od nedostatků.

Zdravá pleť je optimálním způsobem hydratovaná, je bez nadbytečného mazu, nedokonalostí nebo tmavých teček. Hydrolipidický film zajišťuje vhodnou ochranu kožní bariéry. Všechny tyto faktory sehrávají roli v tom, jak pleť působí navenek. Zdravá kůže, která splňuje všechny uvedené podmínky, je zárukou zářivé, sjednocené a jasnější pleti. Čistota a zdraví se tak odrážejí ve vnější kráse. Tomu ovšem často nestává, většina žen se potýká s nevýraznými tónem pleti, tmavými kruhy pod očima a tmavými tečkami, ať již se jedná o pigmentové skvrny či zanesené póry.

Dobře zvolený make-up si se všemi nedokonalostmi pleti umí poradit, mnoho přípravků funguje nejen jako okamžité zakrytí, ale zároveň se o pokožku starají tak, aby celá řada chybiček zmizela díky péči a účinným látkách obsažených v make-upu.

V lékárnách prodávané značky Vichy či La Roche-Posay nenabízejí jen širokou paletu čistících a pěstících přípravků, ale také pleti prospěšné make-up. Stačí si vybrat dle potřeb vaší pleti.

Zmatňující make-up pro citlivou pleť

Fluidní zmatňující make-up Unifiance značky La Roche-Posay neutralizuje sébum a poskytuje pleti dlouhotrvající matný výsledek nalíčení. Ideálně se hodí pro ženy mezi 20 a 45 lety se smíšenou a mastnou citlivou pletí s mírnými nedostatky. O dlouhotrvající matný efekt se starají pudrové mikročástice, které absorbují nadbytek séba, které se tvoří na povrchu pleti. Lehká tekutá textura zakrývá nedostatky bez efektu masky, zatímco bisabol a další zjemňující složky dodávají dlouhotrvající komfort. Make-up je dobře snášen i díky nepřítomnosti parabanů a parfému, jeho nošení samozřejmě nezpůsobuje komedony.

Prozářený vzhled s minerály

Laboratoře Vichy představují minerální make-up Aéra Teint, který díky minerálům pleť ozdravuje a zároveň ji dodává prozářený vzhled. Technologie minerálního make-upu je výsledkem spojení odborných znalostí značky Vichy týkajících se péče o pleť a know-how společnosti L’Oréal v oblasti líčení. Použitím ozdravujících minerálů vytvořily laboratoře Vichy první make-up s obsahem základních minerálů Termální vody z Vichy, který každý den ozdravuje pleť a podporuje tak její zářivější vzhled. Prospěšný účinek make-upu je možný díky složení obohacenému o minerály zlepšující kvalitu pleti. Make-up obsahuje vysoce čisté minerální pigmenty pro optimální snášenlivost. Součástí je i minerální filtr SPF20. Jedinečné složení minerálního make-upu je vhodné pro všechny typy pleti, i pro tu nejcitlivější. Je možné ho aplikovat i na pokožku oslabenou zásahy kosmetické dermatologie (laser, peeling apod.).Protože minerální make-up Aéra Teint kryje a přitom je ohleduplný vůči původnímu tónu pleti, je výsledkem 100% přirozený vzhled. Lehký a jemný pudr umožňuje pleti dýchat a líčení působí naprosto přirozeně.

Foto: archiv firem

Další články z rubriky

Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy!

Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy!

26. 5. | 2 | S prvním vykouknutím sluníčka vykouknou i ony drobné tmavé skvrnky, které někteří milují a mnozí…

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

24. 5. | Která z nás by se nechtěla líbit mužům? Ačkoliv to vypadá, že muži našim svrškům nevěnují pozornost…

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

22. 5. | Začněte svůj dekolt vnímat stejně jako svůj obličej. Ten také odličujete, používáte na něj…

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

19. 5. | Pravidelné sprchování je základem každodenní hygieny. I pobyt ve sprše má ale svoje pravidla, která…