Pryč s celulitidou

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Některé části ženského těla jsou naprogramované tak, aby vrstvily a uchovávaly tukové zásoby. Jde o tzv. problematické zóny, tedy boky, stehna a zadeček a právě zde vzniká a léta přetrvává celulitida. Moderní strašák žen každého věku a všech typů postav. Ovšem smířit se s hrbolky nemusíte, jsou tu zcela nové, supermoderní zbraně.

Co je to vlastně celulitida?
Výraz vznikl od latinského slova "celulitis", což znamená "zánět buněk". Často se používá i název pomerančová kůže, který je charakteristický pro vzhled nerovné kůže s dolíčky. Shluky tukových buněk v podkoží tlačí na pojivovou tkáň a okolní krevní a lymfatické cévy. Ty se zužují, čímž se zpomaluje místní cirkulace a přísun živin je přerušovaný. Lymfa odvádějící zplodiny látkové přeměny tuto čistící funkci nezvládá, "odpadky" se ukládají. Ztíží se odvod toxinů a ve tkáních se hromadí tekutina a odpadní látky. Ty zvyšují tlak na cévky, dále vázne přísun kyslíku a živin. Ložiska tuků jsou doslova uvězněna v síti obkružujícího tukového vaziva, které vlivem jejich tlaku a zpomaleného metabolizmu ztrácí svou pružnost a tukové buňky pevně svírá a vytlačuje vzhůru. Na povrchu kůže se objeví nevzhledné hrbolky.

Proč na některých místech i přes úbytek váhy pomerančová kůže zůstává?
Důvodem jsou adipocyty, které v oblastech, kde je celulitida obzvlášť odolná, obsahují vyšší koncentraci alfa-2 receptorů, které blokují cesty, kterými může tuk odcházet. Uchovávají se tak přebytečné tukové zásoby a dochází k postupnému zesilování tukové tkáně. Celulitida může narušit vzhled postavy. A sportování a dieta ne vždy stačí k tomu, aby jste jí zbavili.

Co je příčinou usazené celulitidy?
Důvodů je hned několik, jak zjistili vědci v laboratořích Biotherm. Genetické: dědičnost je jedním z faktorů, které hrají roli při vzniku celulitidy. Vaskulární: pomalá mikrocirkulace v pokožce, která vede k zadržování vody a nízkému odvodňování, může napomáhat v daném místě vzniku tohoto typu celulitidy. Hormonální: vysoké hladiny estrogenu (puberta, těhotenství atd.) usnadňují uchovávání tuku a vznik celulitidy. Dietické: nevyvážené stravování způsobuje, že tělo ukládá přebytečný tuk. Emoční: chronický stres usnadňuje ukládání tuku.

Intenzivní noční kúra

Aktuální novinky v boji za hladkou pokožku uvádí řada Perfect Body od Oriflame v podobě Zpevňující nočního séra proti celulitidě v ampulích. Přípravek obsahuje komplex aktivních rostlinných látek nové generace, které se navzájem posilují a pomáhají redukovat výskyt již vzniklé pomerančové kůže.

Komplex účinných ingrediencí obsahuje kofein a lotos. Kofein pomáhá odstranit nahromaděné tekutiny, spaluje tukové zásoby a pomáhá zpevnit pokožku. Výtažek z lotosu spojuje trojí účinek - podporuje rozložení tuků, působí proti zánětům tukové tkáně, zabraňuje ukládání tuku a pomáhá odbourávat tukové buňky.

Spotřebitelské testy prokázaly výrazné zlepšení pokožky již za 2 týdny pravidelného používání. Struktura pokožky se stává viditelně lepší a vyhlazená. Jak sérum používat? Jemnými krouživými pohyby promasírujte pokožku problémových partií. Použijte polovinu obsahu ampule na každou nohu. Vmasírujte sérum krouživými pohyby do pokožky boků, stehen a hýždí a nechte působit přes noc. Aplikaci opakujte po dobu 14 nocí, aby byla péče úplná.

Za dva týdny o centimetr
Vysoce účinnou látku alpha-cafein obsahuje gel pro remodelaci problematických partií Perfect Slim Laser od L'Oreál. Přípravek se zaměřuje na přetrvávající celulitidu a s ní spojenou koncentraci alfa receptorů, které jsou zodpovědné za ukládání přebytečných zásob tuků v těle. Právě alpha-cafein je účinný komplex látek narušující lipidické řetězce a tím odbourává tuky a zároveň neutralizuje alfa receptory, čímž snižuje tvorbu zásob tuků v těle. Gel má také novou texturu, která zahalí pokožku do perleťového závoje a zanechá ji sametově hebkou na dotek. Velmi vysoká rychlost vstřebávání umožňuje obléct se okamžitě po použití. Není nutná žádná specifická masáž.

Klinické testy pod dohledem gynekologa ukázaly viditelné výsledky již po 14 dnech pravidelného užívání u 9 z 10 testovaných žen. Objem stehen a boků je jim zmenšil o 1 centimetr, po dalších dvou týdnech se již jednalo o centimetry dva.

Zeštíhlující péče s laserovou přesností
Biotherm zvolil revoluční přístup k zeštíhlování. Vyvinul Celluli Laser zeštíhlující péči pro domácí použití, která bere inspiraci ze špičkové technologie pro nejnáročnější ženy, které vyžadují zeštihlující kombinaci pro optimální účinek. Ne jeden, ale hned dva na sebe navazující přípravky bojují i proti té nejzatvrzelejší pomerančové kůži.

Přípravky obsahují BioFibrine a Dermabiotikum. Jde o kombinaci přírodních extraktů a špičkové technologie. Tento komplex, jehož účinky jsou posílené čistým termálním planktonem, spojuje dvě aktivní přísady, které slouží jako prevence tuhnutí kolagenových vláken v okolí tukových buněk a pomáhají stimulovat tvorbu kolagenových vláken. O spalování tuků se stará kofein, ženšen, ginko a kolový ořech. To, co je prokazatelné zevnitř, je vidět i zvenčí. Během pouhých deseti dnů ukázala ultrazvuková měření úbytek celulitidy u 71 % testovaných žen.

Celluli Laser Scrub je zeštihlující exfoliační přípravek, který prohřívá, zklidňuje a připravuje pokožku na použití zeštíhlujícího gelu. Unikátní hřejivá a exfoliační textura peelingu se zaměřuje na nepřitažlivě vypadající hrbolky a vybouleniny. Je vytvořená tak, aby se mohla nanášet na suchou kůži a umožňuje promasírování na profesionální úrovni. Lahodná ovocná barva a vůně růžového grepu vytváří společně dojem příjemného rozmazlování.

Osvěžující gel Celluli Laser v barvě růžové broskve se jemně rozprostře na kůži. Snadno proniká pod povrch a nezanechává mastný film, můžete se proto okamžitě po aplikaci obléknout. Vůně grepu, pomeranče a máty osvěží a dodají mysli i tělu energii.

Síla přirody
Na krásné letní dny, kdy se více než klasické kalhoty a dlouhé sukně nosí šortky, mini a plavky, se můžete připravit nejen díky výsledkům super vědeckých projektů, ale také s pomocí čisté přírody. Právě v ní nachází inspiraci pro své produkty značka L'Occitane, která nyní uvádí na trh novinku pro zpevnění pokožky a zlepšení jejího vzhledu, na kterém se neblaze podepisuje právě celulitida. Výborných účinků pro hezčí a pevnější postavu můžete docílit s pomocí mandle, jejíž výtažky obsahuje nová tělová řada Amande.

Proč právě mandle? Mandle je známá pro své hydratační vlastnosti, mandlová slupka přináší zpevňující a zjemňující síly, mandlové proteiny dodávají epidermu elasticitu a mandlové mléko a olej vyživuje, zjemňuje a zvláčňuje pokožku. Žhavou novinkou mandlové linie je Delightful Shape – neuvěřitelně svěží formující gelový krém s recepturou obsahující patentovaný komplex mandlových proteinů, křemíku a esenciálních olejů ze slaměnky, máty peprné a palmarosy. Efektivnost byla měřena in-vitro: stimulace uvolňování tuků se díky obsahu patentovaného komplexu ingrediencí zdvojnásobí. Kromě efektivního účinku na uvolňování tuků je receptura také obohacená o Quinoa extract, preventivně působícího proti ukládání tuku v tkáních potlačením funkčnosti adipocytů a o citrónový olej, který ve spojení s kofeinem podporuje formování postavy.

Foto: archiv firem

Další články z rubriky

Jak si udržet zdravé vlasy, aby z nich po létě nebyl chemlonový drn?

Jak si udržet zdravé vlasy, aby z nich po létě nebyl chemlonový drn?

Dnes | Nejen pokožka, ale i vlasy dostávají v létě pořádně zabrat. Konec sezóny už je sice v dohledu, ale…

Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart

Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart

18. 8. | Sluníčko, koupání, vlahý větřík, ale i klimatizace, to všechno symbolizuje léto. A ač je nám to…

Ochlazuje se? Pořiďte si bundičku pro vlahé letní a podzimní noci

Ochlazuje se? Pořiďte si bundičku pro vlahé letní a podzimní noci

16. 8. | Léto se pomalu blíží ke konci a noci už nejsou tak horké jako v červenci. Trávíte-li večery často…

Chcete chodit bez make-upu? Máme pro vás 10 tipů, jak na to!

Chcete chodit bez make-upu? Máme pro vás 10 tipů, jak na to!

14. 8. | Aplikace make-upu bývá pro mnohé z nás ztráta času a obzvlášť v horkých letních dnech, kdy jde při…