Recept na správnou manikúru

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Krásné a pěstěné ruce jsou vizitkou své majitelky. Ať již si libujete v barevných nehtech či dáváte přednost přirozeného vzhledu, základ byste měla ovládat v každém případě. Základní manikúru přitom zvládnete sama v klidu domova.

Co dělá ruce krásné? Nehty by měly být zdravé, silné a dobře ošetřené a pokožka dobře hydratovaná. Proto byste je měla ošetřovat výživným krémem, kdykoliv to je možné. Pořiďte si alespoň dvě balení, jedno do koupelny a druhé do kabelky.

Pokud máte nehty křehké a lámavé, začněte s jejich výživou. Pravidelně užívejte multivitamín s obsahem železa. Místo základního laku používejte speciální formule s obsahem proteinů či vápníku. Na trhu jsou k dostání také zpevňující laky, vybírejte si však ty bez obsahu formaldehydu. Ten sice způsobuje, že lak rychleji schne, ale také vysušuje nehty, čímž je oslabuje.

Pěkné nehty nemusí být nutně dlouhé. Současné trendy naopak diktují kratší délky. Pozornost naopak věnujte jejich tvaru. Ten nejpřirozenější je mezi oválem a čtvercem. Jemně zaoblené hrany ocení ji při každodenních povinnostech. Kůžičku kolem nehtu nikdy nestříhejte, tuto proceduru ponechte raději profesionální manikérce. Mohla byste si způsobit drobná zranění, do kterých se snadno zanese infekce.

Odborníci doporučují pravidelně střídat domácí a profesionální péči o ruce. Naučte se o své nehty a ruce pečovat sama a zároveň si dopřejte alespoň jednou za 5 týdnů chvilku relaxu v kosmetickém salónu. Odměnou vám budou krásné ruce, zdravé a pěstěné nehty, které již nebudete muset schovávat před zraky svého okolí.

MANIKÚRA KROK ZA KROKEM
Správný postup v péči o své ruce si snadno osvojí i úplné začátečnice. Budete potřebovat bezacetonový odlakovač, pilník a leštičku, tyčinku z pomerančového dřeva za nehtovou kůžičku, tělový peeling, olej a pochopitelně krém na ruce.

Krok 1 – Odstraňte starý lak
Profesionálové doporučují používat výhradně odlakovač bez obsahu acetonu, který tolik nevysušuje. Pokud však nemůžete takový sehnat, sáhněte po odlakovači doplněného o vitamín E a aloe vera.

Krok 2 – Zapilujte nehty
Zde jednoznačně platí pravidlo, že kovové pilníky jsou jasným tabu. Pořiďte si skleněný, papírový nebo multifunkční s leštičkou v jednom. Nepilujte moc do stran, mohla byste si zkrátit nehty až moc, čímž byste si oslabila nehty a mohla způsobit jejich třepení.

Krok 3 – Dopřejte si lázeň
Na tři minuty ponořte své ruce do vlažné vody s kapkou tekutého mýdla a vonného oleje. Samotná mýdlová voda by celé ruce příliš vysušila, proto si navykněte používat esenciální olej. Ten nejen kůži příjemně provoní, ale také vytvoří ochrannou vrstvu. Pokud nemáte doma lahvičku s vonným olejem, použijte obyčejný dětský olejíček či olivový z kuchyně.

Krok 4 – Ošetřete kůžičku
Po vysušení rukou ručníkem ještě neodkládejte olejíček, nyní přišla jeho další chvíle. Naneste vždy kapku na každý nehet a jeho kůžičku, kterou poté jemně zatlačte s pomocí tyčinky z pomerančového dřeva. Ty z umělé hmoty či kovu nejsou vhodné, udělají více škody než užitku.

Krok 5 – Vyhlaďte pokožku
Nyní přichází na řadu odstranění odumřelých a suchých buněk, na které zvláště ruce velmi trpí. K tomu vám skvěle poslouží běžný tělový či pleťový peeling. Pokud vám však zrovna došel, udělejte si domácí verzi ze soli a trochy olivového oleje. Pokud si zajdete na manikúru, požádejte manikérku v tomto bodě o parafínovou masku, jakou si dopřávají profesionální modelky.

Krok 6 – Namasírujte se
Naneste na ruce krém na ruce s obsahem vitamínu E a nešetřete na množství. Pěkně celé ruce až po lokty masírujte tímto krémem. Nevynechejte jediné místečko, zvláštní pozornost věnujte nehtové kůžičce, na kterou klidně přidejte extra dávku krému.

Krok 7 – Péče o nehty
Po pečlivé ošetření pokožky se věnujte již jen nehtům. Leštičkou vyhlaďte jejich povrch, tímto krokem je zároveň důkladně promasírujete a prokrvíte je.

Pokud již nechcete nanášet lak, máte manikúru za sebou. Jinak pokračujte dalšími kroky.

Krok 8 – Pryč s mastnotou
Vezměte vatovou tyčinku namočenou do odlakovače a odstraňte z povrchu nehtů veškerou mastnotu. Nakrémované nehty se totiž nekamarádí s lakem na nehty. Druhým koncem vatové tyčinky vyčistěte také prostor od nehty. Pozor, aby tyčinka byla dostatečně obalená vatou, jinak by se její plastová část mohla rozleptat.

Krok 9 – Posilujte
Místo tradičního bezbarvého laku se naučte používat zpevňovač nehtů. Tato vrstva také ochrání nehty před pigmenty barevného laku. Zvláště tmavé laky dokáží na nehtech zanechat trvalé skvrny, proto tento krok nikdy nevynechávejte.

Krok 10 – Vybarvěte se
Po zaschnutí podkladové vrstvy aplikujte dvě vrstvy barevného laku. Každou z nich nechte řádně zaschnout. Případné nedokonalosti kolem nehtů odstraňte odlakovací tyčinkou.

Krok 11 – Jdeme to finále
Poslední tečku v dokonalé manikúře představuje vrstva vrchního laku. Ten můžete aplikovat i mezi jednotlivými manikúrami, abyste nehtům dodala zářivý lesk. Nechte poslední vrstvu dokonale zaschnout a můžete se těšit z perfektních rukou.

autor: Simona

Další články z rubriky

Rozmazaný make-up či kruhy pod očima? Jak se zbavit beauty chyb

Rozmazaný make-up či kruhy pod očima? Jak se zbavit beauty chyb

15. 12. | Každá z nás jistě zná situaci, kdy pospícháte na večírek, nestíháte a jako na potvoru se vám…

Čeká vás vánoční večírek? Takhle byste se měla obléct

Čeká vás vánoční večírek? Takhle byste se měla obléct

13. 12. | Čím dál častěji se stává, že na pozvánkách na večírky je uvedeno, v jakém stylu byste se měla…

Časté chyby, které v zimě děláme v péči o pleť

Časté chyby, které v zimě děláme v péči o pleť

11. 12. | Jak už bylo řečeno spoustukrát, v zimě vyžaduje pleť speciální péči. I když slunce nesvítí tak…

Vánoce 2017 jsou za rohem: Jak si užít advent den po dni

Vánoce 2017 jsou za rohem: Jak si užít advent den po dni

10. 12. | Předvánoční shon je pro většinu lidí velmi hektickým obdobím, na druhou stranu už ve vzduchu vládne…