Renata, Kristýna, Miroslava: Každá jsme zhubla víc než 30 kilo!

| Autor: Alexandra Paulovičová | Rubrika: Trendy

Renatě, Kristýně a Miroslavě se dohromady podařilo shodit krásných 135 kilogramů. Každá měla vlastní recept a my víme jaký. Inspirujte se jejich příběhy.

Renata Levá, 36 let

- 65 kg

  • únor 2007: 160 kg
  • duben 2014: 95 kg
  • zhubla díky H. E. A. T. Programu

Renata měla odmalička problémy s váhou. „V pubertě jsem zkoušela diety, kolem sedmnácti jsem dokonce zhubla 15 kilo díky tomu, že jsem cvičila a večer už nejedla. Jenže pak jsem odletěla do Ameriky a znovu přibrala. Po návratu do Čech jsem se kvůli sedavému zaměstnání dostala až na 125 kilo. V té době jsem si našla manžela a měla dítě, jenže po porodu se váha vyhoupla až na 150 kilo, “ vzpomíná Renata. „Stravovala jsem se kdekoli to šlo – ve fastfoodech, u stánku, jen díky pečivu, a to ráno, na oběd i večer. Zdravotní problémy jsem necítila, protože jsem si myslela, že to, jak mi je, je normální. Jaká je pravda, jsem si uvědomila, až když jsem zhubla.“ Paní Renata si žila se svojí váhou celkem spokojeně.

„A tak to šlo do chvíle, kdy byly Kubíkovi dva roky, a my byli zrovna s rodinou na horách. Máma v té době dostala elektrický invalidní vozík a já si najednou uvědomila, že zatímco ona za svoji nemoc nemůže, já k ní se svojí váhou směřuji dobrovolně. Další věc byla ta, že jsem nemohla ani se synem sáňkovat. Ba co hůř, kdyby se mu něco stalo, nedokázala bych k němu ani přiběhnout a pomoct mu!“ Tehdy nastal pověstný zlom. „Začala jsem cvičit s trenérem v posilovně. Nejdřív vůbec nevěděl, co se mnou má dělat, protože jsem vypadala, že asi umřu a do spousty strojů jsem se nevešla. Pak ale přišel H. E. A. T. Z první hodiny jsem odcházela se slovy, že tohle už nikdy nechci zažít. Potom přišla druhá a třetí hodina a já se do pohybu doslova zamilovala.

Postupně jsem zhubla 30 kilo a zároveň jsem začala obcházet obezitology. Chtěla jsem bandáž žaludku. Tu mi rozmluvili, ale doporučili mi tubulizaci žaludku. Díky ní jsem zhubla dalších 30 kilo, takže za jeden rok to bylo 60 kilo. „Dalších deset kilo jsem shodila postupně díky cvičení a úpravě stravy.“ Renata si H. E. A. T. natolik zamilovala, že se po roce cvičení rozhodla udělat si trenérský kurz. „Chtěla jsem si dokázat, že na ten kurz mám a pak mě to nadchlo natolik, že se mu věnuju už pět let.“


Kristýna Kárová, 24 let

- 32 kg

  • prosinec 2012: 111 kg
  • duben 2014: 79 kg
  • zhubla díky soutěži časopisu Dieta 7 statečných

Moje problémy s váhou odstartovaly krátce po příchodu na vysokou školu. Najednou jsem měla čas jen na chození do školy a do práce. Zatímco na začátku školy v září 2009 jsem vážila 70 kilo, v prosinci 2012 už jsem měla 111 kilo. Přes den jsem sice nepotřebovala jíst, večer jsem se ale přejídala. Jídlo jsem navíc používala jako prostředek na uklidnění. Hledala jsem řešení, co s tím a došla k závěru, že mi může pomoci jenom bariatrická operace. V té době se ale objevila možnost přihlásit se do soutěže 7 statečných a já toho využila. Byla jsem však přesvědčena, že mě nemůžou vybrat. Plánovala jsem zrovna vyšetření na operaci, když mi zazvonil telefon se zprávou, že mě do soutěže vybrali. Samou radostí jsem skákala do stropu a říkala si, že to zkusím. Brala jsem to jako svoji poslední šanci. Poslední měsíce jsem totiž už jen spala, jedla, nemohla jsem nic dělat, ani chuť žít nebyla.“

Kristýna v soutěži ale zhubla jen 8 kilogramů, čímž si vysloužila kritiku nejen ze strany čtenářů, ale i rodiny. Všichni byli přesvědčeni, že by měla se svojí počáteční váhou zhubnout mnohem víc. „Tehdy jsem hlavně pochopila, co je pro mě dobré, a to pravidelně a hodně jíst a hlavně se hýbat. V minulosti jsem se bála lidí ve fitku. Teď už mezi ně patřím. Chodím běhat na pás i ven a ve fitku jsem třikrát týdně, kdy dělám crossfitové prvky.“ Kristýna tak paradoxně začala opravdu hubnout až po soutěži.

„Rozhodla jsem se žít podle svých představ a najednou šla váha dolů. Pochopila jsem, že měl Petr Havlíček pravdu, když mi říkal, že kde je stres, tam se nehubne – i když jsem předtím dělala všechno správně jako ostatní.“ Kristýna v hubnutí stále pokračuje. „Tajemství úspěchu je v tom, že vás to musí bavit,“ usmívá se Kristýna a my v Dietě jsme hrdí na to, že dokázala ve zdravém životním stylu pokračovat i po skončení soutěže.


Miroslava Kováčová, 34 let

- 38 kg

  • červen 2013: 102 kg
  • duben 2014: 64 kg
  • zhubla díky metodě kompliment®

Celou základní školu jsem se věnovala rychlostní kanoistice. Když jsem s tím skončila, přišly první problémy s váhou,“ říká Miroslava. Během střední školy jsem se nadbytečných kil svépomocně zbavila – jak sama přiznává – nepříliš zdravou cestou. „Pak jsem se držela, ale od 31 do 34 let jsem nenápadně přibírala. Extrém přišel, když jsem se učila na státnice – nadváha se zdvojnásobila. Během dvou měsíců jsem nabrala kolem dvaceti kil ještě k těm, která jsem měla nasbíraná už z minulosti. Moje váha se tak vyšplhala na 102 kilo.“ Když se jí podařilo zhubnout čtyři kila, rozhodla se s váhou zatočit razantněji.

„V červenci 2013 jsem začala chodit do Institutu kompliment. Z médií jsem znala zakladatelku Katarinu Skybovou a navíc jsem měla doporučení od kolegyně z práce.“ Miroslava absolvovala vstupní vyšetření a byla seznámena jak s teorií, tak s praxí. „Já jsem ten případ, který teorii zná velmi dobře: pravidelná strava, necpat se, dát si zeleninu, odlehčovat jídelníček, nejíst sladké, mastné… Jen mít tu správnou motivaci, kterou je dobré zdraví a skvělá kondice. Na začátku sice nebylo lehké skloubit náročné pracovní povinnosti, jídelníček a pohyb, ale všechno je o prioritách, o tom, či si večer najdete hodinu čas na přípravu jídla na následující den. To je cesta k úspěchu. Nejtěžších je prvních 21 dní. Když je zvládnete, stane se to součástí vás.“

Miroslava díky pevné vůli i podpoře ze strany kolegů dokázala zdravý životní styl přijmout za svůj vlastní. Ona sama však dodává, že hubnutí je hlavně o sebereflexi a nikdo na světě vám nepomůže zhubnout bez vašeho vlastního přesvědčení. „Začínala jsem velikostí 52 a nyní nosím 36. Největší radost mám z toho, že jsem se vrátila k tanci. Tancuji kubánskou salsu, která mě absolutně vystihuje. Stále dvakrát týdně cvičím v Institutu kompliment a nyní se chystám na crossfit, na který se moc těším.“


Článek vyšel v časopise Dieta.

Čtěte také

Letos to dokážeme: Dietní jídelníček od Petra Havlíčka pro rok 2017

Letos to dokážeme: Dietní jídelníček od Petra Havlíčka pro rok 2017

4. 1. | Odhodlání zhubnout máme hlavně na začátku roku, to nejtěžší je si ho udržet. A v tom vám můžeme…

Finále Hubneme do plavek je tady!

Finále Hubneme do plavek je tady!

2. 6. 2015 | Přijďte s námi strávit odpoledne ve zdravém životním stylu. Poznejte 7 statečných a jejich patronku…

Další články z rubriky

Cukr, rýže, oves: 7 přírodních levných cest, jak omladit pleť

Cukr, rýže, oves: 7 přírodních levných cest, jak omladit pleť

24. 2. | Nechce se vám investovat do drahé kosmetiky, u které nemáte jistotu, že bude účinkovat na povadlou,…

Overaly jsou in: Na party, na doma i do postele

Overaly jsou in: Na party, na doma i do postele

22. 2. | 2 | Módní outfit, který spojuje horní i dolní část oděvu, se může na první pohled zdát nepraktický,…

7 tipů, jak díky make-upu vypadat o 15 let mladší

7 tipů, jak díky make-upu vypadat o 15 let mladší

20. 2. | Vrásky, povislá pokožka a další kožní změny jsou známky stárnutí, kterým nemůžeme uniknout. Přesto…

Voňavý a lahodný kokosový olej: 7 tipů, jak být díky němu ještě krásnější

Voňavý a lahodný kokosový olej: 7 tipů, jak být díky němu ještě krásnější

18. 2. | Kokosový olej má širokou škálu kosmetických výhod, protože je antibakteriální, antiplísňový a…