Slevy útočí: Jak nakupovat jen to, co budete opravdu nosit?

| Autor: Markéta Tošnarová | Rubrika: Trendy

Také ztrácíte hlavu, jakmile v obchodech začnou slevy? Určitě se vám už stalo, že jste dorazila z tažení na slevy domů s plnými taškami, a pak jste polovinu věcí nevzala ani jednou na sebe. Jak tomu předejít a nakupovat jen to, co doopravdy využijete?

Slevy útočí: Jak nakupovat jen to, co budete opravdu nosit?

Ze všeho nejdřív si napište seznam. Ano, jako když jdete nakupovat potraviny. Uvědomíte si, co potřebujete a co je zbytečné kupovat. Na nákupy si ho vemte s sebou. V seznamu vám může pomoci i vytřídění skříně, která už přetéká a možná jste dvě pětiny věcí nikdy nebo roky neměla na sobě.

Takové kousky vyhoďte nebo darujte na charitu a ve skříni udělejte místo na nové. Zjistíte tím zároveň, které věci potřebujete nové. Před nákupy si udělejte chvíli a projděte si internet, něco vás může zaujmout a máte více času na promyšlení. Díky tomu můžete připsat další věci na nákupní seznam.

V obchodě zamiřte rovnou ke slevám, nezdržujte se u sekcí s novými kolekcemi, to pouze tehdy, chcete-li se pokochat. Nejlépe se ve slevách nakupují základní kousky, nad nimi nemusíte tolik přemýšlet. Basic trička, džíny nebo sako. Horší je to s trendy věcmi a sezónními výstřelky, kde je třeba uvědomit si, jestli se k vám daný kousek hodí a nekupovat ho jen kvůli slevě.

V kabince si v klidu v hlavě proberte oblečení, které už máte a které by se k vaší nové věci hodilo, pokud naleznete alespoň tři takové kousky, věc si můžete směle koupit. Pokud si však nejste s kouskem jistá, otočte se a běžte hledat nějaký jiný. Je také dobré mít na nákupech někoho při ruce, třeba kamarádku. Navzájem si můžete poradit při výběru.

Danou věc si však nekupujte, pokud vám opravdu nesedí. Co na tom, že je o 80 procent levnější, vy si ji jednou vezmete na sebe a zjistíte, že to s ní opravdu nejde a pak zase najde své místo pouze na dně vaší skříně.

A pozor, na slevách se můžete stát i závislá! Neustálé vyhledávání slev, které berete jako adrenalin, odkládání důležité práce za cílem hledat zboží ve slevách a nervozita po tom co zjistíte, že si nemůžete nic koupit, je alarmující.

Podívejte se na video, jak probíhaly slevy v loňském roce:

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Trápí vás odrosty a šedivé vlasy? Takhle je zamaskujete!

Trápí vás odrosty a šedivé vlasy? Takhle je zamaskujete!

15. 1. | 1 | S přibývajícím věkem přibývá i šedin ve vaší hřívě. Co s tím? V poslední době jdou módní trendy na…

Od krku dolů: Starejte se správně o pokožku na celém těle

Od krku dolů: Starejte se správně o pokožku na celém těle

12. 1. | Většina žen věnuje největší péči pokožce v obličeji, zapomíná ale, že i další části těla vyžadují…

Chcete být vždy in? Vyhněte se těmto módním přešlapům!

Chcete být vždy in? Vyhněte se těmto módním přešlapům!

10. 1. | Být v oblékání kreativní rozhodně není na škodu, všeho ale s mírou. Originalita se cení, ovšem…

Máte citlivou pleť? Této kosmetice se raději vyhněte

Máte citlivou pleť? Této kosmetice se raději vyhněte

8. 1. | Jestli trpíte citlivou pletí, jistě víte, že vybrat si správnou kosmetiku, která by vám na obličeji…