Slunce ve vlasech

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Pociťte hřejivé pohlazení slunečních paprsků: jemný vánek si pohrává s vašimi vlasy, chladivě osvěžující mořský vzduch vyvolává vzpomínky na předchozí léta ... Stejně jako vaše pokožka, tak i vaše vlasy potřebují zvláštní ochranu a péči před slunečním zářením. Vlasy jsou velmi citlivé a pokud je dostatečně neochráníte, ztratí svůj lesk a pružnost a budou vysušené. Ani koupání v chlorované a slané vodě vlasům neprospívá.

Výběrem a pravidelných používáním správné vlasové kosmetiky zajistíte kštici optimální ochranu a dokonalou péči, kterou nutně potřebuje. Jedině tak si zachováte účes krásný na pohled i na dotek. Jaké jsou hlavní úkoly péče v horkých letních měsících? Především jde o ochranu vlasového vlákna před slunečními paprsky a chránit před dehydratací a ztrátou keratinu, čímž nedochází k lámavosti a třepení konečků.

SP Sun
Sluneční série SP Sun nabízí vlasům optimální ochranu a dokonalou péči, kterou v létě nezbytně potřebují. Tak budou opět hebké, pružné a barva si zachová svůj intenzívní lesk. Účinné ochranné a regenerační produkty s nádhernou letní vůní dokonale chrání před UV zářením, které neblaze podepisují nejen na pokožce, ale i na vlasech.

Obzvláště jemný a lahodně vonící vlasový a tělový šampon pro hydrataci a hloubkovou regeneraci vlasů po slunění SP Sunset Refresh Shampoo s exkluzivní AfterSun formulí je vhodný i pro každodenní mytí. Důkladně vymývá zbytky soli či chlóru. Dodává vlasům potřebnou vlhkost, posiluje jejich strukturu a činí je zdravě lesklými. Posilující pěna pro hydrataci a hloubkovou regeneraci vlasů po slunění SP Sunset Reinforce Mousse s After Sun formulí přináší vlasům okamžitou péči, vyrovnává jejich strukturu a usnadňuje rozčesání. Je vhodná i pro jemné vlasy, které nezatěžuje. Posiluje hřívu a dodává jí kromě lesku také objem. Má mírný tužící účinek a i proto se po nanesení již neoplachuje.
Než si začnete užívat slunce, dopřejte si komfort dokonalé ochrany s pomocí SP Sunshine Colorsafe Fluid. Tato intenzivní ochrana barvy před a během slunění se SunScreen formulí zamezuje nežádoucímu vymývání barevného odstínu z vlasů a vyhlazuje strukturu vlasu.

Solar Sublime
Řada Solar Sublime od L'Oreal obsahuje patentovanou technologii Mexoryl S. O UV Protect, která vytváří na povrchu vlasu ochranný film a zároveň ochranu tří vrstev vlasového vlákna. V zóně A (povrch) zabraňuje otevírání malých šupinek a oxidaci lipidického obalu. Vlasové vlákno je hladké, lesklé, neztrácí vlhkost a proteiny. V zóně B (kutikula) zabraňuje vzniku trhlin v mezibuněčném cementu. Vlasové vlákno není porézní, zachovává si svojí celistvost. V zóně C (kortex) uchovává keratin, čímž nedochází k lámání vlasů a ke štěpení vlasových konečků, barva přirozených vlasů i barvených vlasů je chráněna a nedochází k eliminaci barevných pigmentů.

Linie Solar Sublime obsahuje šampón, masku, regenerační pěnu, ochranný sprej a gel a olej ve spreji. Regenerační a ochranný šampón šampon s Mexoryl S.O UV Protect obsahuje vitamín E a glycerol a tím ošetřuje vlasy po pobytu na slunci. Šetrně, ale důkladně vymývá zbytky chlóru, soli, písku. Vlasy jsou hebké, ošetřené, lehce rozčesatelné. Na umyté vlasy rovnoměrně aplikujte Regenerační a vyživující masku, jejíž lehká konzistence nezatíží ani jemné vlasy. Obnovuje přirozený zdravý lesk. Po dvou minutách je kštice hebká, zregenerovaná, pružná a snadno se rozčesává.

Během pobytu na slunci myslete na ochranu vlasů stejně jako pokožky. Na suché nebo vlhké vlasy nastříkejte transparentní ochranný sprej a to před i v průběhu slunění. Přípravek okamžitě vyživuje vlasové vlákno a chrání jej před dehydratací aniž by zatěžoval vlasy. Stejnou ochranu poskytuje i Ochranný gel s perleťovým leskem a ještě usměrňuje účes. Pro extra výživu sáhněte po Oleji ve spreji se saténovým leskem s obsahem UV filtru, rozjasňujících složek a vitamínu E. Olej snadno vypláchnete šampónem se stejné řady.

Summer Rescue
Vedle profesionální kosmetiky, kterou zakoupíte pouze ve vybraných kadeřnických salónech, speciální péči si můžete dopřát i u ostatních značek a to neméně kvalitní. Novinkou pro letošní léto je speciální linie Advance Technique Summer Rescue od Avonu.

Hříva zatížená nadměrným sluněním, mořskou i chlorovanou vodou, čímž ztrácejí na pružnosti a lesku. Ochrana je proto naprosto nezbytná. Svůj obvyklý šampón a kondicionér nahraďte speciálními přípravky obsahující látky starající se o dostatečnou vlhkost a pružnost vlasového vlákna. Regenerační šampon pro sluncem poškozené vlasy chrání před škodlivým UV zářením, hydratuje a osvěžuje. Jeho složení se hodí pro všechny typy vlasů. Další novinka letošního léta, pro uchování krásných a zdravých vlasů i po návratu z dovolené je Ochranný kondicionér Summer Rescue. Ten chrání, zvlhčuje a posiluje vlasy poškozené sluncem. Přípravek lze použít na všechny typy vlasů po umytí regeneračním šampónem.

Foto: archiv firem

Další články z rubriky

Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy!

Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy!

Včera | 2 | S prvním vykouknutím sluníčka vykouknou i ony drobné tmavé skvrnky, které někteří milují a mnozí…

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

24. 5. | Která z nás by se nechtěla líbit mužům? Ačkoliv to vypadá, že muži našim svrškům nevěnují pozornost…

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

22. 5. | Začněte svůj dekolt vnímat stejně jako svůj obličej. Ten také odličujete, používáte na něj…

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

19. 5. | Pravidelné sprchování je základem každodenní hygieny. I pobyt ve sprše má ale svoje pravidla, která…