SOS pro vlasy: 10 tipů, jak zachránit zničenou hřívu

| Autor: Františka Těšínská | Rubrika: Trendy

V deseti jednoduchým krocích vám poradíme, jak předejít vysušeným, sluncem a mořskou vodou zničeným vlasům.

SOS pro vlasy: 10 tipů, jak zachránit zničenou hřívu

1. KROK: Vsaďte na trio pro krásu

Na dovolené se spolehněte na letní sady s šamponem, balzámem a olejovým kondicionérem, které jsou obohacené o vitaminy, například d-panthenolem. Vlasy se díky tomu budou lesknout.

2. KROK: Dejte si pozor na UV záření

Na přímém slunci vždy noste klobouk, šátek nebo tenkou šálu. K ochraně využijte i ochranné oleje ve spreji (Mangový olej, Klorane, 345 Kč) a laky na vlasy, které mají SPF faktor.

3. KROK: Naučte se letní účes

Dlouhé vlasy zapleťte do copu (u moře vetřete do hřívy trochu kondicionéru nebo olejíčku s UV filtrem). Díky tomu uchráníte větší část před vysušením a lámáním. Pokud si nevíte rady s účesem, inspirujte se na www.nivea.cz.

4. KROK: Rozhodněte se pro účinnou pomoc

Zacuchané vlasy rozčesávejte velmi ohleduplně. „Začínejte vždy od konečků, ať je zbytečně netrháte a neničíte,“ radí kadeřnice Petra Měchurová. Využijte k tomu speciální kartáč Tangle Teezer, který vlasy jemně uhladí a rozčeše.

5. KROK: Zvolte správný šampon

Zničení vlasů předejdete, když je umyjete každý den po koupání v moři nebo v bazénu. Chlorovanou nebo slanou vodu a zbytky písku odstraňte čisticím šamponem (Hydratační šampon Extra doux, Ducray, 344 Kč – v lékárnách).

6. KROK: Dopřejte si čas na hydratační masku

Jen s kondicionéry si v létě nevystačíte. Po umytí vlasů vetřete hydratační masku do lehce vysušených pramínků. Nechte působit 5 až 20 minut a pak důkladně opláchněte. Vlasy získají ještě větší lesk, když na poslední spláchnutí použijete studenou vodu. Po návratu z dovolené aplikujte masku jednou týdně.

7. KROK: Vyhněte se teplu

Po opláchnutí upravte vlasy prsty a nechte je volně proschnout. Ne však na přímém slunci. K vytvoření účesu nepoužívejte ani žehličku či kulmu, vlasy jsou totiž po extrémní dávce slunečních paprsků citlivé. Jiné to je s napařovací žehličkou Steampod nebo s chladnějším stupněm na fénu s ionty. K ochraně pramínků před tepelnou úpravou ale vždy nastříkejte do vlasů sprej pro termoochranu.

8. KROK: Dopřejte si rituál v mlze

„Slunce můžete využít k vyšisování vlasů. Nyní jsou moderní prosvětlené délky, které ladí k opálené pleti,“ doporučuje kadeřnice Petra Měchurová. Nesmíte však zapomenout na hloubkovou hydrataci. Vyzkoušejte profesionální metodu Micromist, při které se hydratace dostane do hloubky vlasů pomocí ultrazvuku (od 550 Kč, www.petramechurova.cz).

9. KROK: Věřte, že revitalizace pomůže

Vlas, který vypadá jako sláma, popisují kadeřníci jako proděravělý dutý stvol. Ten se kroutí, slábne a pak se ulomí. Napravte to pomocí sprejů s keratinem nebo pšeničnými proteiny v šamponu a balzámu, které vlasy zpení a vrátí jim původní vitalitu.

10. KROK: Získejte zpět barvu vlasů

Ztracenou barvu můžete oživit tak, že vlasům pravidelně dodáte pigmenty při mytí. Využijte k tomu kolorující šampony, které jsou pro to přímo předurčené (Color šampon, Alcina, 248 Kč). *

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Ideální bunda na jaro i léto: Pořiďte si parku!

Ideální bunda na jaro i léto: Pořiďte si parku!

Včera | Jarní i letní dny sice bývají hřejivé, ale občas nás přepadne nečekaný deštík nebo chladné noční…

Rady, které fungují: Těchto 5 věcí dělají ženy s hustými krásnými vlasy

Rady, které fungují: Těchto 5 věcí dělají ženy s hustými krásnými vlasy

24. 4. | Také znáte ženy, které neustále vypadají, jako by právě odešly od kadeřníka, protože jejich hustá…

Připravte pleť na opalování: Pomůže mrkev, peeling, céčko

Připravte pleť na opalování: Pomůže mrkev, peeling, céčko

21. 4. | Změny ročního období mohou nepříznivě ovlivnit kvalitu vaší pleti, proto je potřeba se pečlivě…

Co na vás prozradí oblíbená zmrzlina?

Co na vás prozradí oblíbená zmrzlina?

20. 4. | Zeptejte se svých známých, jakou zmrzlinu mají nejradši! Z jejich oblíbené chuti se totiž dá leccos…