//\'); //]]> " /> //\'); //]]> " />

Soutěž: Díky tamponům si můžete léto užít

| Autor: PR | Rubrika: Trendy

Léto a období dovolených se blíží. Nenechte se odradit od osvěžujícího koupání jen pro to, že máte zrovna menstruaci. Díky tamponům se můžete naplno věnovat sportu a zábavě. Budete se přitom cítit bezpečně a pohodlně.

V souvislosti s menstruačními tampony dodnes koluje spousta nepodložených tvrzení. Některé ženy se obávají, že používáním tamponů dochází k vysušování sliznice a ke vzniku infekcí. Dalším mýtem je, že se nedají používat v noci. Dívky, které ještě neměly pohlavní styk, mají často strach z komplikací při zavádění tamponu, a koupání při menstruaci je pro některé ženy stále tabu. Podle odborníků však nemusejí mít ženy z tamponů strach.

Užijte si léto naplno a neomezujte se kvůli menstruaci!

Souvislost mezi používáním tamponů a vaginálními infekcemi nebyla zjištěna. Naopak se ukázalo, že ženy, které používají tampony mají více prospěšných mléčných bakterií v pochvě. Nejsou tedy tolik náchylné k infekcím. Tampony se v současné době vyrábějí z kvalitních materiálů, které množení škodlivých bakterií nepodporují.

Dalším velkým mýtem zůstává, že si tamponem ženy zablokují odtok menstruační krve. Přestaňme si tampony konečně představovat jako zátku, která má krvácení zastavit. Tampon absorbuje menstruační tekutinu podobným způsobem, jako houba vodu. Tím, že tampon nasává menstruační krev již uvnitř těla, pomáhá ji rychleji odstranit a udržovat intimní partie čisté a suché.

Odborníci se dnes shodují na tom, že není třeba se obávat používání tamponů každý den nebo přes noc. V noci je krvácení slabší, je tedy možné nechat tampon zavedený po celou dobu spánku. Měl by se však vyměnit ihned po probuzení. Záleží tedy na každé ženě a dívce, jestli je pro ni pohodlnější nosit tampon nebo vložku. Ani jedna z těchto pomůcek rozhodně neohrožuje její zdraví. Je však třeba dbát hygienických zásad.

V současné době je k dostání nepřeberné množství vložek a tamponů pro dny od slabého po silné krvácení, takže je jen na vás, co si vyberete. V současnosti jsou dostupné například tři nové varianty tamponů Ria s mimořádně hladkým povrchem z netkaného textilu. Jsou pohodlné a snadno se zavádějí. Osm drážek na povrchu zaručuje mimořádnou savost tamponů. Díky modernímu otvírání „twist&open“ rozbalíte tampon rychle a hygienicky.
Některé dívky, které ještě neměly pohlavní styk, nechtějí používat tampony, protože se bojí protržení panenské blány. Ta je však pružná a malý otvor v ní umožňuje odtok menstruační krve. Obavy jsou tedy zbytečné a dívky, které ještě neměly pohlavní styk, mohou začít s menšími variantami tamponů.

Při používání tamponů si můžete jít zaplavat, ale budete se jistě cítit lépe také při jiných sportech. Tampony umožňují volnost pohybu bez omezení a přispívají k většímu pohodlí po celou dobu menstruace. Plavání není s tamponem nebezpečné. Doporučuje se, aby byl nový tampon zaveden před plaváním. Protože může částečně nasáknout i vodu, musí se vyměnit hned po koupání. Pokud není voda zdravotně závadná, nehrozí žádná rizika.

V každém případě by se však nemělo zapomínat na včasnou výměnu tamponů. Přestože se vyrábějí z velice savých materiálů, neměly by v těle zůstat více než osm hodin.

Další užitečné informace a diskuze naleznete na stránkách Ria clubu – www.riaclub.cz.


SOUTĚŽ

Výhra: Pětkrát balíček produktů Ria v hodnotě 500Kč.

Vyhrává každá 10.,20.,30.,40. a 50. správná odpověď. Soutěž končí 5. 6. o půlnoci.

Pravidla soutěže naleznete ZDE.Další články z rubriky

Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart

Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart

18. 8. | Sluníčko, koupání, vlahý větřík, ale i klimatizace, to všechno symbolizuje léto. A ač je nám to…

Ochlazuje se? Pořiďte si bundičku pro vlahé letní a podzimní noci

Ochlazuje se? Pořiďte si bundičku pro vlahé letní a podzimní noci

16. 8. | Léto se pomalu blíží ke konci a noci už nejsou tak horké jako v červenci. Trávíte-li večery často…

Chcete chodit bez make-upu? Máme pro vás 10 tipů, jak na to!

Chcete chodit bez make-upu? Máme pro vás 10 tipů, jak na to!

14. 8. | Aplikace make-upu bývá pro mnohé z nás ztráta času a obzvlášť v horkých letních dnech, kdy jde při…

Černá, bílá, modrá aneb Oblíbená barva oblečení prozradí vaši povahu

Černá, bílá, modrá aneb Oblíbená barva oblečení prozradí vaši povahu

9. 8. | Možná tomu nebudete věřit, ale oblíbená barva, ve které nejčastěji nosíte oblečení, může o vás a…