Soutěž: Nezapomínejte na důkladné odličování

| Autor: PR | Rubrika: Trendy

Každý typ pleti vyžaduje péči. Kosmetika vhodná například pro suchou pokožku, ale nemusí vyhovovat mastnější pleti a naopak. Ve všech případech je však základem správné odličování a čištění.Činnost mazových žláz a velikost pórů určují typ pleti. Ten se dá snadno zjistit na základě jednoduchého testu, který je nejvhodnější provádět ráno, zhruba 2 hodiny po důkladném vyčištění a osušení pleti. Na nos, tváře a čelo přiložíme jemný papírový ubrousek a poté na něj přitlačíme prsty. Pokud se ubrousek na několika místech silně leskne, jedná se o mastnou pleť. Měla by se pravidelně odličovat pleťovým mlékem, čistit pleťovou vodou nebo různými emulzemi. Důležitý je také peeling, například ve formě vlhkých peelingových tampónů Bel Peeling Lotion Pads s jojobou. Obsahují pleťovou emulzi a jsou poseté drobnými peelingovými perličkami. Ty čistí pleť obzvláště důkladně a odstraňují odumřelou pokožku. Pro mastnější pleť jsou vhodné také z toho důvodu, že jojoba vyrovnává pH kůže, pomáhá při drobných kožních chybách, jako popraskaná pokožka či jizvičky.Mastnou pleť se v žádném případě nedoporučuje vysušovat. Velice vhodné jsou proto výrobky s výtažky Aloe vera. Vlhké tampóny Bel Lotion Pads pleť nejen čistí, osvěžují a hydratují, ale také léčí. Kromě výtažků z Aloe vera jsou napuštěné jemnou odličovací emulzí s neutrálním pH na bázi pleťového mléka a tonika, která nedráždí pleť. Pleť je tak vyčištěná a hydratovaná zároveň. Tampóny Bel Lotion Pads jsou balené po 30 kusech v praktických plastových krabičkách, které zaručují jejich odolnost vůči vysychání.

Suchá pleť nezanechá na konci testu s ubrouskem žádné stopy. Je velmi jemná a není proto tolik chráněná proti vnějším vlivům. Často a rychle je podrážděná. K čištění suché pleti jsou vhodná pleťová mléka a krémová nebo olejová odličovadla. Ženám se suchou pletí mohou vyhovovat například odličovací tampóny, které se vyrábí z certifikované bio bavlny. Jsou prodyšné, měkké a bio bavlna je podle dermatologů nejvhodnější zejména pro citlivou pokožku.Pokud je ubrousek, který jsme přiložily na obličej v oblasti tváří suchý, ale na místě brady, nosu a čela mastnější, jde o normální pleť. Přestože by si normální pleť přála asi každá žena, je potřeba o ni pečovat, aby zůstala co nejdéle mladistvá a svěží. K tomu mohou pomoci Bel Lotion Pads s mořskými minerály. Vatové tampóny jsou navlhčené jemnou odličovací emulzí s neutrálním pH typu olej ve vodě. Osvěžují a vitalizují pleť díky obsahu mořských minerálů. Tampóny pleť čistí a hydratují, neobsahují alkohol, který by pleť vysušil.

Podobným typem jako normální pleť by se mohla zdát pleť smíšená. Jde ale o zcela jiný případ. Oblast tváří je suchá, brada, nos a čelo jsou velmi mastné. Této oblasti se někdy říká také T zóna. Podle dermatologů se jedná o nejčastější typ pleti, který je ale také velmi náročný na ošetření. Obzvláště důležité je pro smíšenou pleť čištění a správná hydratace.Ať už máte pleť jakoukoliv, rozhodně byste neměly zapomínat také na správné a dokonalé odličování očí. Do některých těžko přístupných míst se totiž vatové tampóny tak snadno nedostanou. Zejména v jemném a citlivém okolí řas často zůstávají stopy po řasence, tužce na oči nebo stínech. Olejové vatové tyčinky s mikrovláknem Bel Premium slouží ke korekci make-upu, ale mohou posloužit také při důkladném odličování očí. Tyčinky jsou v praktickém uzavíratelném balení navlhčené jemnou emulzí.


Více informací najdete na stránkách www.odlicovani.cz

SOUTĚŽ

VÝHRA: 5 x 1 balíček různých odličovacích produktů Bel v hodnotě 500 kč.

Vyhrává 10., 20.,30., 40. a 50. správná odpověď.. Soutěž končí 15. 5. o půlnoci.

Pravidla soutěže naleznete ZDE.
Další články z rubriky

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

Včera | Začněte svůj dekolt vnímat stejně jako svůj obličej. Ten také odličujete, používáte na něj…

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

19. 5. | Pravidelné sprchování je základem každodenní hygieny. I pobyt ve sprše má ale svoje pravidla, která…

Podprsenka slaví 100 let: Jaké se nosily v minulosti?

Podprsenka slaví 100 let: Jaké se nosily v minulosti?

17. 5. | I podprsenka se dá považovat za módní doplněk. A stejně tak, jako se měnil styl oblečení od…

5 věcí, které musíte denně dělat, abyste zastavila čas

5 věcí, které musíte denně dělat, abyste zastavila čas

15. 5. | Dobře, čas samozřejmě zastavit nelze. Můžete ale zmírnit jeho dopad na váš vzhled, a to osvojením…