Strie - už nechci je!

| Autor: Eva Šimáková (Juicy) | Rubrika: Trendy

Trápí nás, když přibereme, rapidně zhubneme, po porodu i v pubertě. Myslíte si, že s tímhle kosmetickým strašákem nemůžete nic dělat? Omyl! Naše tipy vás přesvědčí o opaku.

Co jsou to strie

„Strie jsou drobné pajizévky, které vznikají narušením a popraskáním elastických vláken pod povrchem kůže.

Poprvé se mohou objevit klidně už v pubertě,“ vysvětluje MUDr. Hana Smutková z Asklepionu – Kliniky a institutu estetické medicíny. Jsou velké od několika milimetrů až do jednoho centimentru. Někdy se slévají dohromady a tvoří tzv. cestičky. Mohou mít lehce narůžovělou nebo fialovou barvu. Časem mohou získat až načervenalý odstín. Vznikají i při sportu

Na těle se strie tvoří postupně a mohou se objevovat na prsech, bocích, břiše i zadečku. Nejčastěji je můžete zaznamenat během těhotenství nebo při extrémním natažení kůže (například když rychle zhubnete a pak zase přiberete na váze). Strie se vám bohužel mohou udělat i při sportu, například když vydatně posilujete a naroste vám z ničeho nic svalová hmota.Jak na to v těhotenství

Jak už jsme si říkali, jedním z nejčastějších období, kdy strie vznikají, je těhotenství. Budoucím maminkám se strie dělají nejčastěji již v prvních třech měsících těhotenství a nejvíc se tvoří v dolní části bříška. Proto nenechávejte nic náhodě a pravidelně se mažte po každém sprchování. Kromě bříška nezapomínejte ani na prsy a zadeček. Na poprsí nezapomínejte ani po porodu, kdy se bude měnit jeho velikost.

Strie a zdraví

Tento estetický problém ale nijak nesouvisí s vaším zdravotním stavem, strie se objevují na těle i úplně zdravých lidí. „Svou roli ale hraje také dědičná dispozice a hladina hormonů v těle,“ říká MUDr. Smutková, která dále dodává: „Strie si můžete částečně přivodit i nesprávným stravováním.
Neblahý vliv na tohoto strašáka vaší krásy má i užívání hormonální antikoncepce. Pokud nemáte dostatečný přísun bílkovin, vitaminu C či minerálů, na problém se striemi si přímo zaděláváte!“ Toto varování neplatí jen pro 70 % žen, ale i pro muže. Až 40 % mužů, kteří se aktivně věnují sportu, totiž postihuje tento nepříjemný estetický problém. Na rozdíl od žen se jim ale strie objevují na stehnech, v kříži i na pažích.

Prevence na prvním místě

Dobrou zprávou je, že strie mohou časem hodně zesvětlat a někdy až téměř vymizet. Zbavit se jich úplně ale nikdy nemůžeme. „Rozhodně doporučuji striím účinně předcházet. Kromě dostatečného přísunu tekutin a jen pozvolného posilování také můžete mazat rizikové partie kosmetickými přípravky, které jsou zaměřeny na zvýšení pružnosti kůže,“ upřesňuje MUDr. Smutková. Skvělým pomocníkem vám bude i obyčejný olivový olej, který by se měl vtírat jednou denně do rizikových míst. Čím „promaštěnější“ pokožka bude, tím menší bude mít tendenci praskat.

Péče v salonech

Kromě domácí péče si rovněž můžete zajít do kosmetického salonu na mikrodermabrazi. Cena této procedury, během které bude vaše kůže o poznání hladší než předtím, stojí od 1000 Kč. Tento kosmetický zákrok se doporučuje alespoň dvakrát opakovat, aby byl výsledný efekt viditelnější. V případě, že se vám na těle už ukázaly první „varovné“ prasklinky, vám pomůže biolampa. Tento přístroj vysílá polarizované záření, které díky pronikání do pokožky posiluje buněčný metabolismus a urychluje hojení jizev. Další možností je i vakuová masáž, která zlepšuje krevní oběh a zbavuje tělo škodlivých toxinů.

Provádí se pomocí podtlakového přístroje a navrací původní pevnost podkožnímu vazivu. Pokožka se stahuje a jizvičky se tak vyhlazují a zmenšují. Ošetření problematických partií je vhodné provést minimálně v deseti kúrách po dvou až třech dnech. Aby byl účinek co nejlepší, doporučuje se doplňovat tuto péči vhodnou kosmetikou s kolagenem.
Cena celého ošetření se pohybuje od 3500 Kč. Pozor, tato procedura není vhodná pro těhotné ženy.Další zajímavé články se dočtete v časopisu Dieta.


ČTĚTE TAKÉ:
Vychutnávejte život plnými doušky a netrapte se dietami!Další články z rubriky

Časté chyby, které v zimě děláme v péči o pleť

Časté chyby, které v zimě děláme v péči o pleť

Včera | Jak už bylo řečeno spoustukrát, v zimě vyžaduje pleť speciální péči. I když slunce nesvítí tak…

Vánoce 2017 jsou za rohem: Jak si užít advent den po dni

Vánoce 2017 jsou za rohem: Jak si užít advent den po dni

10. 12. | Předvánoční shon je pro většinu lidí velmi hektickým obdobím, na druhou stranu už ve vzduchu vládne…

Vánoce 2017: 50 měkkých i tvrdých vánočních dárků do 500 korun

Vánoce 2017: 50 měkkých i tvrdých vánočních dárků do 500 korun

8. 12. | Jistě si ještě vzpomínáte na doby, kdy dostat takzvaný měkký dárek pod stromečkem znamenalo…

Čím ho potěšit na Vánoce 2017? Tipy na dárky pro muže

Čím ho potěšit na Vánoce 2017? Tipy na dárky pro muže

6. 12. | 1 | Marně si letos lámete hlavu, co pořídit svému partnerovi či manželovi pod stromeček? Máme pro vás…