Styl á la Frida

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Konec příliš sexy a dravých šelem! Nastává čas pro méně hrozivé, více přístupné a především charismatické dámy. Je tu čas právě pro vás! Otěže stylu totiž převzala mladá návrhářka navrhující oblečení pro skutečné ženy, a ne sexy dračice z plakátů.

Po obdivovaném, do nebe vznášeném a často až fanaticky milovaném Tomu Fordovi převzala kormidlo módního domu Gucci mladá Italka Frida Giannini. S novou funkcí ji čekal nelehký úkol – dokázat, že je přinejmenším rovnocennou nástupkyní Američana Forda, který vrátil značce lesk, slávu a hvězdnou klientelu.

Frida Giannini se narodila roku 1972 v Římě, kde také vystudovala Módní akademii. Krátce po ukončení studií se ucházela o práci v italském módním domě Fendi, pro který spoluvytvářela kolekce luxusní konfekce po 3 sezóny. Poté přestoupila do oddělení kožených doplňků, který vedla a kde vybrousila svůj smysl pro detail a prvotřídní kvalitu. Jejího talentu si povšimla konkurence a přetáhla Fridu na svou stranu. Ta se tak ocitla na pozici hlavního návrháře pro kabelky u firmy Gucci. Po dvou letech, kdy se tašky Gucci staly celosvětovým hitem, ji vedení jmenovalo kreativní ředitelkou pro doplňky. Do té doby tato pozice u firmy nikdy neexistovala a Frida se stala první šéfkou pro kabelky, boty, zavazadla, šátky, šperky, hodinky a brýle, tedy nejprodávanějšími artikly s logem Gucci.

Když v roce 2004 oznámil Tom Ford svůj úmysl odejít ze světa móda, nastala doslova panika, co se stane se značkou Gucci. Novináři a zákazníci z celého světa se bouřlivě dohadovali, kdo nastoupí místo Forda. Samotný dům však měl jasno, jedině Frida dokáže navázat na nevídaný úspěch. A tak se v březnu 2005 třiatřicetiletá Italka stala kreativní ředitelkou Gucci a k doplňkům připojila i oblečení.

Frida Giannini úspěšně navázala na tradici a styl Gucci, nenechala však svůj talent upadnout do rutiny. V archivech se sice rozhlédla, její styl je však více moderní, ženský a dynamický. Frida prostě ženám rozumí a velmi dobře ví, co vyžadují. Ačkoliv jsou její modely provokativní a sexy, rozhodně nejsou vulgární a dokonale respektují svou nositelku a její osobnost. Žena už není jen hezkým doplňkem muže, staví se na vlastní nohy a vyžaduje respekt a uznání. Ty ostatně patří i Fridě.

„Tom byl posedlým prodáváním sexu, to já ne,“ uvedla Frida. Samu sebe považuje spíše za krotkou než nestydatou, jakým byl její bývalý nadřízený Ford. Jaké je podle návrhářky současná zákaznice? „Gucci žena si užívá života, je úspěšná a zanechává trvalý dojem pokaždé, když vstoupí do místnosti.“ V porovnání s Fordovými kolekcemi se nové linie mohou zdát banální a umírněné, avšak oblečení Fridy Giannini odráží současný postoj mladých žen. „Chceme více intimních zážitků, život se neodehrává v limuzíně a za tmavými brýlemi,“ říká na svou obhajobu mladá šéfka u Gucciho.

Podzim – zima 2005/2006
autor: Simona
Foto: Gucci

Další články z rubriky

Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart

Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart

18. 8. | Sluníčko, koupání, vlahý větřík, ale i klimatizace, to všechno symbolizuje léto. A ač je nám to…

Ochlazuje se? Pořiďte si bundičku pro vlahé letní a podzimní noci

Ochlazuje se? Pořiďte si bundičku pro vlahé letní a podzimní noci

16. 8. | Léto se pomalu blíží ke konci a noci už nejsou tak horké jako v červenci. Trávíte-li večery často…

Chcete chodit bez make-upu? Máme pro vás 10 tipů, jak na to!

Chcete chodit bez make-upu? Máme pro vás 10 tipů, jak na to!

14. 8. | Aplikace make-upu bývá pro mnohé z nás ztráta času a obzvlášť v horkých letních dnech, kdy jde při…

Černá, bílá, modrá aneb Oblíbená barva oblečení prozradí vaši povahu

Černá, bílá, modrá aneb Oblíbená barva oblečení prozradí vaši povahu

9. 8. | Možná tomu nebudete věřit, ale oblíbená barva, ve které nejčastěji nosíte oblečení, může o vás a…