Tak trochu jiná modelka

| Autor: Eva Rýznerová | Rubrika: Trendy

Když nosila dětskou velikost 32, nedařilo se jí proniknout na titulní stránky časopisů jako Vogue, ‚Vanity Fair či Glamour. Poté přibrala, oblékla šaty velikosti 42, a dostavil se obrovský úspěch.

Seznamte se s Crystal Renn (24), celosvětově nejúspěšnější „plus size model“, tedy plnoštíhlou modelkou. Před osmi lety Crystal trpěla anorexií, protože se toužila vyrovnat svým hubeným konkurentkám. V patnácti letech dostala nabídku, která by potěšila snad všechny dívky na světě. Může se stát modelkou. Má to však jeden háček – musí zhubnout. A to až třetinu své váhy. Crystal, která nikdy nebyla subtilní, se tak vydala cestou tvrdého dietního režimu. Během prvních dvou měsíců zhubla třináct kilo, ale to bylo módním agentům pořád málo. Cvičila každý den, kdykoliv měla zrovna čas, v posilovně se lopotila i neuvěřitelných osm hodin denně. Do dvou let její váha klesla na alarmujících pětačtyřicet kilo (při výšce 175 cm!), ale pro svět modelingu stále ještě neměla ideální míry! Crystal nevěděla, co dál. Ze svého už tak chabého jídelníčku pořád ubírala. Nakonec zůstala jen na listovém salátě zakápnutém lžičkou balsamikového octa. Vypadávaly jí vlasy, pleť nabrala šedý nádech, celé tělo pokrylo mohutné ochlupení. Neměla energii vůbec na nic. Její diagnóza byla zřejmá: Crystal propadla anorexii.

Skutečné ženy mají křivky

S nemocí dlouho bojovala, jako terapie jí posloužilo i napsání bestselleru Hungry, kde popisuje své pády i výšiny v módním byznysu: Krátce po zotavení podepsala smlouvu s prestižní agenturou Ford Models, která jako jedna z mála zastupuje modelky od velikosti 42. Nabídky na focení do prestižních časopisů se jen hrnuly.

Poslední dobou řeší Crystal kuriózní problém – světovými médii je obviňována, že trochu zhubla a že už se o ní nedá říct, že je plnoštíhlá. Crystal ztrátu několika kil vysvětluje stresem spojeným s přípravou podzimní kampaně pro francouzskou značku Jean Paul Gaultier, což je zatím její největší profesionální úspěch. A také skutečností, že si přála zhubnout do velikosti 40. „Absolvovala jsem třítýdenní trekkingový program v Patagonii. Zvykla jsem si na náročný pohybový režim a pokračuju v tréninku i v New Yorku, abych neztratila formu.“

Doufejme, že Crystal není poslední modelkou, která odmítla podlehnout extrémnímu hubnutí, a přesto (nebo možná právě proto) dobyla titulní stránky módních magazínů.
ČTĚTE TAKÉ:
Ve stylu Kate MossSTAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Další články z rubriky

Jak vypadat luxusně: Neutrácejte majlant a buďte šik!

Jak vypadat luxusně: Neutrácejte majlant a buďte šik!

Dnes | Nikde není psáno, že musíte za oblečení utratit horentní sumy, aby váš finální vzhled působil…

Jak si udržet zdravé vlasy, aby z nich po létě nebyl chemlonový drn?

Jak si udržet zdravé vlasy, aby z nich po létě nebyl chemlonový drn?

21. 8. | Nejen pokožka, ale i vlasy dostávají v létě pořádně zabrat. Konec sezóny už je sice v dohledu, ale…

Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart

Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart

18. 8. | Sluníčko, koupání, vlahý větřík, ale i klimatizace, to všechno symbolizuje léto. A ač je nám to…

Ochlazuje se? Pořiďte si bundičku pro vlahé letní a podzimní noci

Ochlazuje se? Pořiďte si bundičku pro vlahé letní a podzimní noci

16. 8. | Léto se pomalu blíží ke konci a noci už nejsou tak horké jako v červenci. Trávíte-li večery často…