Účesové trendy podzim-zima 2009/2010

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Stejně jako módní designéři, tak i špičkový kadeřníci vymýšlejí každou sezónu nové trendy. Pro podzimní čas se ty nejkreativnější experti přes dokonalé vlasy a jejich úpravu shodli na inspiraci současnou i minulou hudební scénou a zrodily se tak účesy plné rebelského rocku i zasněného folku.

Značka profesionální vlasové kosmetiky L’Oréal Professionnel pro nadcházející sezónu podzim-zima 2009/2010 oslovila jedny z nejvyhlášenějších kadeřníků na světě. Yannick d‘Is a Marc Lopez patří mezi absolutní špičky ve svém oboru, pravidelně spolupracují s celosvětově známými celebritami, uznávanými fotografy a luxusními módními značkami. Návrháři i slavné osobnosti se o tyto vlasové mágy se doslova předhánějí, aby tito experti pečovali právě o jejich vlasy. Oba rádi experimentují a inovují, soustředí se na perfektní střih a dokonalou barvu. Což se plně projevuje i v kolekce účesů Rock'n'Folk.Samotné jméno celé linie mnohé prozrazuje. Dva rozdílné směry, jeden základ. Vše se tentokráte točí kolem muziky, koncertního pódia, hudebních festivalů a slavných zpěváků a zpěvaček. Na jedné straně stojí nespoutaný, tvrdý a legendárně divoký rockový svět s něžných, zasněným, klidně rebelským folkem na straně druhé. Kolekce nabízí dva odlišné pohledy na krásu, dva různé trendy, odlišné styly tak, aby si vybrala každá žena to, v čem se cítí dobře.
První linie kolekce „Rock Backstage“ se inspirovala ve strhující rockové muzice. Rock znamená nejen zpívat, ale i provokovat a šokovat, vyjadřuje revoltu vůči zavedeným pořádkům, bourání hranic, důraz na nezávislost a individualitu jedince. Rockové hvězdy jsou charismatické, fascinující, troufalé, nekompromisní. Typické jsou odvážné účesové střihy s přesnými grafickými křivkami, které jsou umocněny sytými odstíny barev. Pro make-up jsou charakteristické výrazné kontury, tmavé oči a rty a světlá pleť.

Tato linie kolekce je určena ženám, které jsou náročné na svůj vzhled, touží vyjádřit svůj styl a individualitu, hledají módní dokonalost. Účesy podtrhují intenzivní, hluboké odstíny barev Majirel. Střihy jsou geometricky přesné a účesy precizně upravené.
Folk znamená lid či lidový. Folková muzika vychází z tradiční hudební tvorby, je romantická a nezávislá, poetická, opírá se o hodnoty jako jsou láska, přátelství a svoboda. Pro folkovou kulturu jsou typické dlouhé, rozpuštěné a větrem rozevláté vlasy ozdobené stužkami, sponkami, gumičkami a květinami. Make-up je decentní, aby byla zvýrazněna čistota a přirozenost vzhledu.
Linie „Folk On the Road“ vytvořená Marcem Lopezem je určená romantickým a nezávislým ženám a dívkám, které hledají svobodu v módě i životním stylu. Dávají přednost jemné, svěží a přirozené kombinaci odstínů, které jim mohou nabídnout barvy Luocolor.

Spolu s kolekcí Rock and Folk představuje L’Oréal Professionnel dvě nové techniky francouzského melíru (French Contrasts): techniku Blesk a techniku Motýlí křídla. Ty přeneseně odráží symboly kolekce – tetování ostrých tvarů jsou typické pro tvrdou a nespoutanou rockovou kulturu, naopak tvar motýlích křídel symbolizuje romantičnost, něhu a spojení s přírodou, které je typické pro hippie či folkový styl. Samotná služba French Contrasts je založena na rychlém a jednoduchém způsobu oddělování zón vlasů a vytváření světlejších či tmavších barevných efektů, které jsou ve vzájemné harmonii a které rozzáří jednolitý odstín vlasů. Podle volby odstínu, počtu a umístění barvených zón je výsledný efekt jemnější či kontrastnější. Pro jemné efekty stačí vybrat menší počet zón a zvolit jemnější odstíny, pro výraznější efekty naopak více zón a kontrastnější odstíny. Technika French Contrasts je tak velice variabilní, záleží jen na kreativitě každého kadeřníka, jak ji využije.
V závislosti na finálním stylingu lze efekty více zvýraznit či spíše potlačit. Každá žena tak má možnost pohrávat si s barevnými efekty ve svých vlasech podle svého přání a nálady. Barevné zóny jsou umístěny navíc umístěny tak, aby nebyly v průběhu času vidět neestetické viditelné odrosty, což dává ženám možnost mít krásný účes a perfektní barevné efekty ve vlasech po dlouhou dobu.

Doba potřebná pro vytvoření francouzského melíru je mnohem kratší než klasické vyplétání melírů, což v kombinaci s možnou volbou náročnosti provedení melíru činí službu dostupnou každé zákaznici. Nová kolekce spolu se službou French Contrasts je k dispozici v Salonech Expert L’Oréal Professionnel.

Další články z rubriky

Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy!

Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy!

26. 5. | 2 | S prvním vykouknutím sluníčka vykouknou i ony drobné tmavé skvrnky, které někteří milují a mnozí…

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

24. 5. | Která z nás by se nechtěla líbit mužům? Ačkoliv to vypadá, že muži našim svrškům nevěnují pozornost…

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

22. 5. | Začněte svůj dekolt vnímat stejně jako svůj obličej. Ten také odličujete, používáte na něj…

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

19. 5. | Pravidelné sprchování je základem každodenní hygieny. I pobyt ve sprše má ale svoje pravidla, která…