Účesové trendy podzim-zima 2009/2010

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Stejně jako módní designéři, tak i špičkový kadeřníci vymýšlejí každou sezónu nové trendy. Pro podzimní čas se ty nejkreativnější experti přes dokonalé vlasy a jejich úpravu shodli na inspiraci současnou i minulou hudební scénou a zrodily se tak účesy plné rebelského rocku i zasněného folku.

Značka profesionální vlasové kosmetiky L’Oréal Professionnel pro nadcházející sezónu podzim-zima 2009/2010 oslovila jedny z nejvyhlášenějších kadeřníků na světě. Yannick d‘Is a Marc Lopez patří mezi absolutní špičky ve svém oboru, pravidelně spolupracují s celosvětově známými celebritami, uznávanými fotografy a luxusními módními značkami. Návrháři i slavné osobnosti se o tyto vlasové mágy se doslova předhánějí, aby tito experti pečovali právě o jejich vlasy. Oba rádi experimentují a inovují, soustředí se na perfektní střih a dokonalou barvu. Což se plně projevuje i v kolekce účesů Rock'n'Folk.Samotné jméno celé linie mnohé prozrazuje. Dva rozdílné směry, jeden základ. Vše se tentokráte točí kolem muziky, koncertního pódia, hudebních festivalů a slavných zpěváků a zpěvaček. Na jedné straně stojí nespoutaný, tvrdý a legendárně divoký rockový svět s něžných, zasněným, klidně rebelským folkem na straně druhé. Kolekce nabízí dva odlišné pohledy na krásu, dva různé trendy, odlišné styly tak, aby si vybrala každá žena to, v čem se cítí dobře.
První linie kolekce „Rock Backstage“ se inspirovala ve strhující rockové muzice. Rock znamená nejen zpívat, ale i provokovat a šokovat, vyjadřuje revoltu vůči zavedeným pořádkům, bourání hranic, důraz na nezávislost a individualitu jedince. Rockové hvězdy jsou charismatické, fascinující, troufalé, nekompromisní. Typické jsou odvážné účesové střihy s přesnými grafickými křivkami, které jsou umocněny sytými odstíny barev. Pro make-up jsou charakteristické výrazné kontury, tmavé oči a rty a světlá pleť.

Tato linie kolekce je určena ženám, které jsou náročné na svůj vzhled, touží vyjádřit svůj styl a individualitu, hledají módní dokonalost. Účesy podtrhují intenzivní, hluboké odstíny barev Majirel. Střihy jsou geometricky přesné a účesy precizně upravené.
Folk znamená lid či lidový. Folková muzika vychází z tradiční hudební tvorby, je romantická a nezávislá, poetická, opírá se o hodnoty jako jsou láska, přátelství a svoboda. Pro folkovou kulturu jsou typické dlouhé, rozpuštěné a větrem rozevláté vlasy ozdobené stužkami, sponkami, gumičkami a květinami. Make-up je decentní, aby byla zvýrazněna čistota a přirozenost vzhledu.
Linie „Folk On the Road“ vytvořená Marcem Lopezem je určená romantickým a nezávislým ženám a dívkám, které hledají svobodu v módě i životním stylu. Dávají přednost jemné, svěží a přirozené kombinaci odstínů, které jim mohou nabídnout barvy Luocolor.

Spolu s kolekcí Rock and Folk představuje L’Oréal Professionnel dvě nové techniky francouzského melíru (French Contrasts): techniku Blesk a techniku Motýlí křídla. Ty přeneseně odráží symboly kolekce – tetování ostrých tvarů jsou typické pro tvrdou a nespoutanou rockovou kulturu, naopak tvar motýlích křídel symbolizuje romantičnost, něhu a spojení s přírodou, které je typické pro hippie či folkový styl. Samotná služba French Contrasts je založena na rychlém a jednoduchém způsobu oddělování zón vlasů a vytváření světlejších či tmavších barevných efektů, které jsou ve vzájemné harmonii a které rozzáří jednolitý odstín vlasů. Podle volby odstínu, počtu a umístění barvených zón je výsledný efekt jemnější či kontrastnější. Pro jemné efekty stačí vybrat menší počet zón a zvolit jemnější odstíny, pro výraznější efekty naopak více zón a kontrastnější odstíny. Technika French Contrasts je tak velice variabilní, záleží jen na kreativitě každého kadeřníka, jak ji využije.
V závislosti na finálním stylingu lze efekty více zvýraznit či spíše potlačit. Každá žena tak má možnost pohrávat si s barevnými efekty ve svých vlasech podle svého přání a nálady. Barevné zóny jsou umístěny navíc umístěny tak, aby nebyly v průběhu času vidět neestetické viditelné odrosty, což dává ženám možnost mít krásný účes a perfektní barevné efekty ve vlasech po dlouhou dobu.

Doba potřebná pro vytvoření francouzského melíru je mnohem kratší než klasické vyplétání melírů, což v kombinaci s možnou volbou náročnosti provedení melíru činí službu dostupnou každé zákaznici. Nová kolekce spolu se službou French Contrasts je k dispozici v Salonech Expert L’Oréal Professionnel.

Další články z rubriky

Cukr, rýže, oves: 7 přírodních levných cest, jak omladit pleť

Cukr, rýže, oves: 7 přírodních levných cest, jak omladit pleť

24. 2. | Nechce se vám investovat do drahé kosmetiky, u které nemáte jistotu, že bude účinkovat na povadlou,…

Overaly jsou in: Na party, na doma i do postele

Overaly jsou in: Na party, na doma i do postele

22. 2. | 2 | Módní outfit, který spojuje horní i dolní část oděvu, se může na první pohled zdát nepraktický,…

7 tipů, jak díky make-upu vypadat o 15 let mladší

7 tipů, jak díky make-upu vypadat o 15 let mladší

20. 2. | Vrásky, povislá pokožka a další kožní změny jsou známky stárnutí, kterým nemůžeme uniknout. Přesto…

Voňavý a lahodný kokosový olej: 7 tipů, jak být díky němu ještě krásnější

Voňavý a lahodný kokosový olej: 7 tipů, jak být díky němu ještě krásnější

18. 2. | Kokosový olej má širokou škálu kosmetických výhod, protože je antibakteriální, antiplísňový a…