Usedne budoucí královna Španělska i na módní trůn? Porazí také vévodkyni Kate?

| Autor: Mariya Patrovská | Rubrika: Trendy

Pro většinu království je Letizia Ortiz Rocasolano již dávno vzorem stylu. Před pár týdny se však dostala do hledáčku celého světa a neunikla ani zájmu ze strany profesionálů v módním průmyslu. Aby taky ne, brzy se totiž stane novou španělskou královnou!

Letizia tak trochu naplnila osud pohádkové Popelky. I když velmi obrazně řečeno. Samozřejmě nemusela posluhovat a otročit v rodině své kruté macechy, ba naopak vystudovala prestižní univerzitu a následně vybudovala úžasnou kariéru v žurnalistice. I přesto nikdy nebyla součásti dvoru, a dokonce již měla za sebou jedno nepovedené manželství. Proto, když ji princ Felipe, jediný syn krále Španělska a zároveň dědic trůnu, požádal o ruku, byla jeho rodina proti. Nakonec se vše jak v pohádce k dobrému obrátilo a pár žije šťastně spolu už deset let.

Španělský král Juan Carlos I. se rozhodl předat trůn svému synovi, korunnímu princi Felipemu. Princ Felipe se těší dobré pověsti nejen ve Španělsku, ale i v Latinské Americe a jeho žena princezna Letizia bude okouzlující královnou.

Hned první módní poprask způsobila Letizia svou svatební róbou. Jak je tomu vždy, dlouho před svatbou kolovaly nejrůznější zvěsti o šatech a délce vlečky. Nakonec své ANO řekla v šatech od španělského génia Manuela Pertegaz. Její závoj tehdy měřil čtyři a půl metru. Rukávy a dolní lem šatů byl ručně vyšívaný technikou z devatenáctého století a róba připomínala typický oděv španělských aristokratů.

Příchodem ke dvoru se její osobní styl moc nezměnil. V rámci své profese byla vždy zvyklá na klasické kostýmky, které se přestěhovaly s ní do paláce. Volí vždy jednoduché linie a lichotící střihy. Extravagance se k ní ani k jejímu postavení nehodí, je naopak velmi elegantní a také ráda nakupuje v běžných obchodech s konfekcí. I přesto někdy sklízí výtky, že je až moc ležérní a nedbá náležitým způsobem na královský protokol.

Je pravda, že pokud vyráží na běžné pochůzky nebo ven s dcerami, těžko byste v ní poznali budoucí královnu. Jsou to ale vzácné okamžiky, kdy se může na chvíli uvolnit.

Na oficiální akce si princezna vybírá buď šaty ke kolenům, nebo dlouhé róby. Barvy jsou většinou velmi syté a hluboké, nebo naopak neutrální. Kromě toho vzdává hold krajce, která odjakživa patřila ke španělské tradici. Někdy se objevuje v modelech Giorgio Armani nebo Christian Dior, ale převážná část její večerní garderoby je od španělského návrháře Felipe Varela.

Letizia si také oblíbila i kalhotové kostýmky. Je zastáncem multifunkčního šatníku, nebojí se jeden kousek nosit víc než jednou a ráda kombinuje luxusnější kousky s těmi dostupnějšími.

Protože mají podobné postavení, je často srovnáván i styl vévodkyně Kate a princezny Letizie. Je pravda, že je jejích šatník postaven na stejných principech a moc se od sebe neodlišuje. Schválně, kdo to podle vás umí líp?

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Jedete na dovolenou? Oblečte se vhodně a módně podle destinace!

Jedete na dovolenou? Oblečte se vhodně a módně podle destinace!

Dnes | Ať už budete trávit své volno na chatě, u moře nebo v horách, vždy můžete vypadat stylově. I módní…

Třou se vám stehna o sebe? Zabraňte vzniku rudých odřenin

Třou se vám stehna o sebe? Zabraňte vzniku rudých odřenin

24. 7. | Také se vždy těšíte na horké letní dny, až budete moct obléct sukni nebo šaty, které po jednom dni…

Krásná pleť o prázdninách: Věnujte pokožce péči u moře i ve městě

Krásná pleť o prázdninách: Věnujte pokožce péči u moře i ve městě

21. 7. | V létě vládne všeobecně uvolněná atmosféra, která často vede k zanedbávání drobných rituálů, jako…

Nosíte nerada šaty? Vyzkoušejte pohodlný overal!

Nosíte nerada šaty? Vyzkoušejte pohodlný overal!

19. 7. | Overaly se vrátily do módy a slaví velký úspěch. Pokud si myslíte, že jde o nevzhledné pytle, ve…