Večerní líčení

| Autor: Bětka Niebauerová | Rubrika: Trendy

Chystáte se na ples či jinou společenskou událost? A chtěla byste zaujmout krásným večerním líčením? Společně s vizážistkou Kateřinou Vitákovou vám poradíme jak na to…Večerní líčení se liší od toho denního intenzitou, ale i náročností. Zatímco v denním líčení se nehodí experimenty, ve večerním líčení můžete popustit uzdu fantazie a trochu se odvázat. Vyzkoušet můžete intenzivnější a nápadnější barvy, které ještě více prohloubí a zvýrazní Váš pohled. Můžeme si dovolit dokonce i různé třpytky nebo umělé řasy. „Pokud jste ale začátečnice, která s tím nemá žádné zkušenosti, raději se do toho sama nepouštějte. Výsledek může totiž vypadat komicky. A byla by velká škoda, kdybyste si zkazila celý večer kvůli padajícím řasám,“ upozorňuje vizážistka Kateřina. „Jestliže se na pestré barvy necítíte, vsaďte na kouřové líčení – kouřové oči jsou totiž jako brilianty, jsou nadčasové a nikdy se neonosí.“

Krok za krokemRozdělení stínů na oku (1 – nejprve nanést tmavý stín do vnější části oka, pak světlý do vnitřku – 2, 3 – oblouk se maluje v místech, kde končí oční bulva, kterou vlastně „obmalujeme“)


Základem každého dobrého líčení je pěstěná a make-upem sjednocená pleť.
Make-up: Rozetřete na okraji obličeje do ztracena. Make-up, případně minerální pudr naneste i na uši, krk a dekolt, ať slavnostní líčení, účes a šaty ještě více vyniknou. Na fotkách nebudou vidět vůbec žádné barevné rozdíly a celkový dojem to ještě více podtrhne.

Pudr: Pudr ještě víc sjednotí pleť, případně zafixuje make-up. Před líčením naneste pudr i pod oko až těsně k němu, když do něj tmavý stín napadá, snadno jej oprášíte

Oči: Před samotným líčením používejte na celé víčko základový (tělový) stín. Tmavý pak po něm lépe „klouže“.

- Linku malujte až těsně k řasám, ať mezi ní a řasy nevznikne žádná mezera. Nebojte se jí silněji namalovat, poté ji rozetřete do ztracena stínem. Tím zmizí i případné nedostatky.

- Nebojte se celé oko obkroužit tužkou. Pokud se Vám bude výsledný efekt zdát příliš tmavý nebo bude oko zmenšovat, vždy jej můžete rozjasnit světlým/perleťovým stínem od vnitřního koutku.


- Aby oko vypadalo kompaktně a vynikl jeho tvar, soustřeďte se nejen na líčení horního víčka, ale i na spodní. Jednoduše řečeno, co vytvoříte na horním, to naneste i na spodní (ve slabší lince).

- Nezapomeňte na úpravu obočí. Samozřejmostí je perfektní tvar, který však musíte mít vytvořený již před začátkem líčení. Nyní pouze sčešte obočí tak, aby vypadalo symetricky a upraveně. Případné nedokonalosti můžete skrýt použitím hnědé tužky na obočí.Ukázka toho, kde by mělo začínat i končit obočí, zároveň za čarami by neměl stín výrazně přesahovat, pouze už jen do ztracena

- Řasenka je třešničkou na dortu, neměla by ale extrémně dominovat. Když jsou řasy příliš obalené barvou, kazí to celkový dojem líčení. Pokud si předem řasy „natočíte“ speciálními kleštičkami, budou mnohem výraznější.

- Tvářenka - dodá zářivější vzhled a lehce vám domodeluje tvář. Aplikujte ji směrem od koutku úst do středu ucha a odsud roztírejte nahoru.

- Rtěnka, lesk - Není vhodné kombinovat nápadné zvýraznění úst i očí. To znamená, že pokud vsadíte na pestré barevné oční stíny, rty líčíme pouze jemnými tzv. „nahými“ odstíny rtěnek nebo leskem. Rudé nebo jinak výrazné rty se naopak hodí k jemnějšímu líčení očí nebo k oblíbeným tekutým linkám ála 30. léta

- Tužka proti rozpíjení rtěnky/lesku je skvělá pomůcka pro ženy s drobnými vrásečkami okolo rtů, která barvu ponechává na místě a zabraňuje jejímu úniku do vrásek.


Na závěr: Líčení zafixujeme vhodným přípravkem, který zabrání setření make-upu a zajistí, aby držel po celý večer bez jakékoli chybičky.Modelka před líčenímLíčení oblouku

Nalíčená modelka


Tipy:

Krásné výrazné líčení se od zmalování liší v detailech. Proto si dávejte pozor na to, aby obě oči byly stejně namalované, roztírejte vše hezky do ztracena, žádné tvrdé okraje.

Líčit byste se měla při umělém osvětlení, jelikož světlo odebírá na hloubce barevnosti. A i když si večer toho můžete dovolit o trochu více, než při běžném denním líčení, stále pamatujte, že méně mnohdy znamená více.
Líčení můžete hezky sladit s vybranými šaty, popřípadě doplňky. Ale není to podmínkou. Klidně zvolte něco neutrálnějšího - černošedé či šedé stíny a přidejte třeba zlaté, stříbrné rozjasňující barvy do vnitřního koutku oka.

Vizážistka Kateřina Vitáková, www.vizazistka.cz
Foto: Martin Podhola, www.vas-fotograf.cz, Profimedia.cz

ČTĚTE TAKÉ:
Horoskop na březen 2012


ČTĚTE TAKÉ:
Jennifer Garner porodila Benu Affleckovi syna!
Další články z rubriky

Cukr, rýže, oves: 7 přírodních levných cest, jak omladit pleť

Cukr, rýže, oves: 7 přírodních levných cest, jak omladit pleť

24. 2. | Nechce se vám investovat do drahé kosmetiky, u které nemáte jistotu, že bude účinkovat na povadlou,…

Overaly jsou in: Na party, na doma i do postele

Overaly jsou in: Na party, na doma i do postele

22. 2. | 2 | Módní outfit, který spojuje horní i dolní část oděvu, se může na první pohled zdát nepraktický,…

7 tipů, jak díky make-upu vypadat o 15 let mladší

7 tipů, jak díky make-upu vypadat o 15 let mladší

20. 2. | Vrásky, povislá pokožka a další kožní změny jsou známky stárnutí, kterým nemůžeme uniknout. Přesto…

Voňavý a lahodný kokosový olej: 7 tipů, jak být díky němu ještě krásnější

Voňavý a lahodný kokosový olej: 7 tipů, jak být díky němu ještě krásnější

18. 2. | Kokosový olej má širokou škálu kosmetických výhod, protože je antibakteriální, antiplísňový a…