Vlasy vs. věk

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Postupem času se mění nejen kvalita pokožky, která ztrácí pružnost, pevnost a jas, ale také vlasy se věkem mění. Hodiny sice nezastavíte, ale správnou a cílenou péčí ovlivníte jejich vzhled a celkový stav. Ať již toužíte po mladším vzhledu či jste na svůj současný vzhled pyšná, dopřejte své hřívě pozornost, kterou si právem zaslouží.

Trend doby velí mladistvý a svěží vzhled a aktivní životní styl. Dnešní ženy o sebe pečují průběžně celý život a účastní se společenského života. Dobře vědí, že každý věk má své kouzlo a přináší s sebou nové zkušenosti a radosti. Opravdu vychutnat si krásy svého života dokáží zvláště zralé ženy, které již mají sebevědomí a nadhled. Jejich děti již nevyžadují jejich naprostou péči, v zaměstnání si vybudovaly svoje postavení a nyní se rády hýčkají.

Zralé ženy s přibývajícími lety řeší několik problémů týkajících se svého vzhledu. Se sníženou produkcí melaninu je spojeno přibývání bílých vlasů; důsledkem hormonálních výkyvů vznikají vrásky a pleť je celkově bez jasu; pomalejší buněčná výměna způsobí ztrátu elasticity a hustoty vlasů. Působení času nemůže nic zastavit, ale pozastavit jej dokáže nejnovější kosmetika určená speciálně pro potřeby zralých žen.

Základní péče

Populární kosmetika Dove se opět rozšířila o nové výrobky, které se tentokráte zaměřují na zralé ženy a jejich vlasy. Řada pro.age adekvátně pečuje o potřeby pokročilého věku, nejde proti času, ani neslibuje zázračně nemožné omlazení. Spíš jde vstříc věku a nabízí cílenou a potřebnou výživu. Jak je známo, časem se vlasy ztenčují a ztrácí objem a hustotu. Dove pro.age šampón jim dodává přesně to, co potřebují – mimořádnou plnost a sílu. Posilující jemný systém mytí vytváří a udržuje objem vlasů od kořínků až po konečky. Účinky šampónu doplňuje kondicionér, který vlasy chrání před lámáním, napomáhá jejich rozčesávání a připravuje je pro následnou úpravou účesu, díky čemuž jsou vlasy skutečně krásné v jakémkoliv věku.

Omlazující barva na vlasy


Color Suprême od L`Oréal Professionnel účinně zasahuje proti všem příznakům působení času na vlasy, čímž jako první vlasová barva na trhu působí celkově omlazujícím účinkem. Tajemství Color Suprême tkví ve spojení barvicího systému s revoluční pečující složkou Densilum-R. Color Suprême nabízí škálu 20 přirozeně-působících odstínů s dvojími odlesky, které byly speciálně vybrány tak, aby lichotily ženské pleti a podporovaly její přirozený jas. Barva harmonicky kryje bílé vlasy až do 100%, ale výsledný efekt působí velice přirozeně, svěže a lehce.

Pečující systém Densilum-R regeneruje vlas ve všech jeho zónách. Molekuly Ionène G a Incell posilují vlasové vlákno ve vnitřních částech a zjemňující vosky jej uhlazují na povrchu. Výsledkem působení všech 3 složek dohromady je posílení každého vlasového vlákna a celkové zvětšení objemu vlasů. Výsledkem aplikace Color Suprême je tedy přirozeně-působící harmonická barva, která plně zakryje bílé vlasy a rozzáří pleť obličeje. Zároveň vlasy získávají znovu svou hustotu a objem, a to díky působení pečujících složek Densilum-R.

Aplikace je velice snadná. Všechny odstíny kryjí až do 100% bílých vlasů bez nutnosti míchání s odstíny z řad zlatých či základních. Používá se ve směsi 1:1,5 s oxidantem o síle 6% (20 vol) a doba působení je 30 minut. Barvu Color Suprême si můžete nechat nanést pouze od vyškolených kadeřníků v salónech používající kosmetiku L`Oréal. Color Suprême nabízí i řešení pro ženy, které si přejí vyzkoušet různé nové efekty ve svých vlasech nebo prameny bílých vlasů použít jako módní doplněk. K dispozici jsou 4 základní techniky barvení – Total, Dotyky, Světla a Reliéf.

Výživa zevnitř

Optimální výživy vlasů nedosáhnete pouze jemnou šampónem a pravidelným používáním kondicionéru. Výživné složky se zvnějšku nedostanou přímo do vlasu, ale pečují pouze o jeho povrch. Abyste dosáhla opravdu pevných a silných vlasů, neobejdete se bez potřebných vitamínů, minerálů a dalších potřebných látek. Ty účinně dodáte pouze cílenou výživou zevnitř. Novinkou na trhu je nutriční doplněk stravy pro každodenní užití Densitive z Kérastase.

Tabletky jsou určené těm, kteří trpí sníženou hustotou vlasů, jejich každodenním padáním nebo zákazníkům, kteří mají jemné či oslabené vlasy. Densitive obsahuje inovační patentovanou složku Complexe Amino-Végétal obsahující aktivní látky: taurin, zinek, extrakty ze zeleného čaje a z hroznových jadérek. Aktivní látky v Complexe Amino-Végétal zabraňují nedostatečné výživě organismu a následné deformaci vlasové cibulky. Vlasová cibulka je „životní centrum vlasu“, které je vyživované mikrocévami. Závisí na ní růst hustých, silných a zářivých vlasů. S přibývajícími lety se může narušit podkožní mikrocirkulace dodávající výživné látky do vlasové cibulky v důsledku stresu nebo hormonálních změn. Vlasová cibulka se deformuje, což způsobuje růst jemnějších, lámavějších vlasů s tendencí k předčasnému vypadávání. Aktivní složky Complexe Amino-Végétal mají však schopnost tento nepříznivý vývoj zvrátit tím, že pronikají do krevního oběhu a optimálně vyživují buňky vlasové pokožky.

Foto: archiv firem

Další články z rubriky

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

Včera | Začněte svůj dekolt vnímat stejně jako svůj obličej. Ten také odličujete, používáte na něj…

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

19. 5. | Pravidelné sprchování je základem každodenní hygieny. I pobyt ve sprše má ale svoje pravidla, která…

Podprsenka slaví 100 let: Jaké se nosily v minulosti?

Podprsenka slaví 100 let: Jaké se nosily v minulosti?

17. 5. | I podprsenka se dá považovat za módní doplněk. A stejně tak, jako se měnil styl oblečení od…

5 věcí, které musíte denně dělat, abyste zastavila čas

5 věcí, které musíte denně dělat, abyste zastavila čas

15. 5. | Dobře, čas samozřejmě zastavit nelze. Můžete ale zmírnit jeho dopad na váš vzhled, a to osvojením…