Vyzrajte na rozšířené póry

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Mastná a smíšená pleť mají spoustu předností, ale i záporů. Jedním z nejpalčivějším jsou rozšířené póry, které se neblaze podepisují na vzhledu a celkovém stavu pokožky. Problém nastává v momentě, kdy se o ně přestanete starat nebo jim věnuje špatnou péči. S velkou oblibou se zanášejí a ještě více rozšiřují.

Správně zacílená péče však dokáže zbavit pokožku nánosů nečistot i opticky zmenšit již zvětšené póry. Po pomocí několika triků se zbavíte černých teček, které přicházejí ruku v ruce se širokými póry. Pamatujte, že kůže si křehký a citlivý orgán, proto s ní zacházejte citlivě. Nešetrné zacházení ji ubližuje a může napáchat více škody než užitku.

Peeling
Pravidelně prováděný peeling očišťuje pokožku, zbavuje ji odumřelých buněk, které ulpívají na jejích povrchu a zanášejí tak póry. Na pomoc si vezměte výrobek určený speciálně na obličej, ty bývají jemnější než ty tělové. Také se lépe sáhnout po přípravku s uměle vyrobenými obrušujícími částečkami. Přírodní složky mají ostré hrany, které pokožku poškozují. Peeling provádějte dvakrát týdně, častější obrušování zapříčiňuje větší produkci mazu.

Náš tip: Jemný abrazivní prášek z řady Optimals Radiance Energy od Oriflame. Přípravek je Obohacen enzymem zvaným papain a výtažkem z pomeranče se svěží vůní citrusů okamžitě rozjasňuje, oživuje a revitalizuje pleť. Do dlaní naneste přibližně polovinu kávové lžičky abrazivního prášku a vmasírujte pomocí vody do pleti, dokud se jemné částečky abrazivního krému nepřemění v delikátní bohatou krémovou pěnu. Poté opláchněte. Tento jemný abrazivní přípravek je vhodný pro každý typ pleti a doporučujeme jej používat jednou až dvakrát týdně.


Profesionální péče
Najděte si kosmetický salón, kde vás budou hýčkat a odkud bude vždy odcházet odpočinutá a s dobrým pocitem, že dáváte své tváři péči, kterou si opravdu zaslouží. Dobrá kosmetička s vámi probere komplexní péči o vaši pleť, poradí vhodné ošetření i následnou péči. Pravidelné návštěvy zkrášlovacího salónu nejsou v případě rozšířených pórů čirým luxusem nýbrž nutností. Zde se vám dostane hloubkové péče a důkladného vyčištění, které byste sama nezvládla. Již po prvním ošetření uvidíte, jak se pokožka projasní a póry zmenšují. Budete-li si takovou péči dopřávat každý měsíc, budete se moci zbavit nepříjemností spojených s mastnějšími typy pokožky úplně.

Mikrodermabráze
Mikrodermabráze viditelně zmenšuje póry tím, že „zbrousí“ povrch kůže. Tato procedura důkladně odstraňuje suché a odumřelé buňky, čímž zjemňuje pokožku, důkladně si vyčistí a zároveň stimuluje tvorbu kolagenu, který se stará o její pevnost. Pro mikrodermabrázi si zajděte do ordinace ke zkušenému dermatologovi nebo ji můžete provést doma s méně silnými, ale stále vysoce efektivními kosmetickými produkty. Máte-li však rozšířené žilky na tvářích, rozhodně se tomuto ošetření vyhněte.

Náš tip: Intenzivní omlazující peeling Clinical Micro-Exfoliant z řady Anew od Avonu využívá mikro-krystaly oxidu hlinitého k šetrnému mechanickému odstranění povrchových, odumřelých kožních buněk. Lze jej používat v pohodlí domova a přesto docílíte vysoce kvalitního ošetření pleti. Výsledek peelingové kúry Anew je srovnatelný s profesionálním ošetřením v kosmetickém salonu. Jediné v čem pocítíte výrazný rozdíl, je výsledná cena za jedno ošetření. Pro účinnou péči je potřeba peeling pravidelně opakovat zhruba 2–3krát týdně.

Triky s make-upem
Běžná aplikace make-upu tak, že jen roztíráte po obličeji jako krém, u rozšířených pórů představuje velkou chybu. Podklad musíte jemně vklepávat. Tekuté a krémové textury nahraďte make-upem ve spreji nebo lehký pěnovým, který zároveň pleť matuje.

Matující pudr se stane vaším nejlepším spojencem. Naneste jej přímo na kritické partie a budete se moct těšit z jemného a matného povrchu tváře. Zajděte si do butiku MAC a ptejte se po Blotting Powder, tajemstvím profesionálních vizážistů.
Vedle klasický make-upů a pudrů se nabízí ještě jedno řešení – speciální korektor na póry Pore Minimizer Perfector od Clinique. Jedná se o jemně našlehaný tónovací krém, který dokáže přímo zázraky s velkými póry. Stačí nanést minimální množství a rozetřít na T-zónu a tváře.

autor: Simona
Foto: archiv firem

Další články z rubriky

Domácí péče o suché rty: Vyrobte si vlastní balzám, lesk nebo peeling

Domácí péče o suché rty: Vyrobte si vlastní balzám, lesk nebo peeling

Dnes | Rty dostávají obzvlášť v zimě pořádně zabrat, jsou suché, rozpraskané, a proto vyžadují pozornost.…

Jaro se blíží: Jaké bundy a kabáty si můžete pořídit už dnes?

Jaro se blíží: Jaké bundy a kabáty si můžete pořídit už dnes?

21. 2. | Únor se pomaličku chýlí ke konci a mnoho lidí už nedočkavě vyhlíží jaro. To si bude žádat obměnu…

Zhubněte tři kila za dva týdny! Stačí udělat si hodinu času denně

Zhubněte tři kila za dva týdny! Stačí udělat si hodinu času denně

19. 2. | Taky tak nerada vstáváte? Pak se ale ani nestihnete nasnídat, natož si zacvičit. Zkuste vstávat o…

Vytaste drápky: Jak mít krásné a zdravé nehty

Vytaste drápky: Jak mít krásné a zdravé nehty

19. 2. | 1 | Hezké a upravené nehty by měly být samozřejmostí pro každou ženu, protože hned po obličeji jsou…