Základem je make-up – co, jak a proč! Prozradíme vám všechna beauty tajemství

| Autor: Mariya Patrovská | Rubrika: Trendy

Ideální make-up je opravdu základem každého líčení. Bez barevně sjednocené pleti a zamaskovaných nedokonalostí, nebudou i sebedražší stíny, rtěnky, řasenky vypadat dobře. Nebudeme však předbíhat. Na úplném začátku stojí pravidelná a správně zvolená péče.

Čím zralejší je pleť, tím více potřebuje hydratace a vitamínů, takže se vyzbrojte krémem denním, nočním, na oční okolí a i nejrůznějšími séry. Pokud nemáte extrémně citlivou nebo podrážděnou tvář, určitě si jednou týdně udělejte jemný peeling, aby se odstranily všechny odumřelé buňky a z každodenního odličování si udělejte posvátný rituál, který se nevynechává za žádných okolností.

Pro delší výdrž, zamaskování červených žilek, minimalizaci póru je dobré použít podkladovou bázi. Make-upy mají různé textury, od hutných krémových přes hodně tekuté, až vodové, po nadýchané pěnové. Výběr toho správného je natolik individuální záležitostí, že je to jen na osobních pocitech každé ženy.

Maximálně vám může poradit vaše kosmetička, ale stejně jen vy sama víte, jestli vám na pleti sedí dobře nebo je to nepříjemné. Hlavně se nenechte zmást povídačkami, o ucpaných pórech a škodlivosti. Dnes jsou tyto kosmetické prostředky na tak vysoké úrovni, že naopak pleť dokážou ochránit před vnějšími nepříznivými vlivy. Tak například každý kvalitní produkt má SPF ochranu.

A jak si vybrat ten správný odstín? Při nákupu si dejte na čas. Buď si ho naneste na hranici dolní čelisti a krku, nebo můžete i na hřbet ruky. Musí být barevně co nejblíže vaší přirozené barvě pleti. Hlavně si ho tam nějakou chvíli nechte. Některé výrobky totiž mohou na vzduchu oxidovat, v důsledku této reakce může make-up nehezky zežloutnout, nebo dostat i oranžový nádech.

Také je důležité vědět, jaký máte podtón pleti, zda vám budou víc vyhovovat produkty růžových nebo žlutých odstínů. Hlavně se nesnažte získat díky tmavšímu make-upu „nenápadné“ opálení. Vytvoříte si tím na obličeji nepřirozenou masku, která vypadá opravdu komicky.

Způsobů nanášení je hned několik. Většina žen používá prsty, je to rychlé a jednoduché. Nic špatného na tom není, ale může se stát, že se make-up jen tak rozmaže po tváři a výsledek nebude moc rovnoměrný. Pořádně ho zapracovat do pleti pomůžou štětce, nebo poměrně nová pomůcka Beauty Blender. Právě tyto dvě metody vytvoří efekt dokonalé „vyretušované“ tváře.

Postupuje se od prostřed obličeje směrem ven. Hlavně rozmažte make-up pořádně do ztracena. Určitě nezapomeňte ani na uši a dekolt, tam jsou nepovedené barevné přechody obzvlášť viditelné. Před čím většina vizážistů rychle utíká, jsou takové retro trojúhelníčkové houbičky na nanášení make-upu. Většinou jen vytvoří na tváři ošklivé šmouhy a „vypijí“ spoustu make-upu.

Finální výsledek se dá zafixovat transparentním sypkým pudrem. Jestli se vám pleť moc nemastí a chcete rozzářený look, tak si jen lehce přepudrujte T zónu a tváře nechte bez povšimnutí. Pokud potom během dne máte pocit, že se vám nějaká část obličeje moc mastí, využijte speciální kapesníčky, které mastnotu nenápadně odstraní. Plánujete strávit celou noc na večírku a nechce se vám každou chvíli kontrolovat v zrcadle? Vyzkoušejte fixátor ve spreji – jen přestříknete tvář a za minutu o něm ani nevíte.

Další články z rubriky

Znáte tyto beauty triky? Díky nim budete ještě krásnější!

Znáte tyto beauty triky? Díky nim budete ještě krásnější!

16. 3. | 1 | Málokterá žena netouží být krásnější. Většina z nás se chce zbavit svých nedostatků a mít dokonalou…

Jarní móda 2018: Co musíte mít na jaře v šatníku nehledě na věk

Jarní móda 2018: Co musíte mít na jaře v šatníku nehledě na věk

14. 3. | Jaro se začíná hlásit o slovo, což znamená, že neforemné bundy, svetry a kabáty uvolní místo v…

Hříchy, které pácháte: Čím jste se provinila vůči své pleti?

Hříchy, které pácháte: Čím jste se provinila vůči své pleti?

12. 3. | Pokud nejste spokojená se stavem své pokožky, možná to bude tím, že děláte něco špatně. Zkuste…

Jarní líčení: Rudá rtěnka, fialové stíny i červená víčka budou in!

Jarní líčení: Rudá rtěnka, fialové stíny i červená víčka budou in!

9. 3. | Jaro se nezadržitelně blíží a s ním i nové trendy v líčení. A móda velí experimentovat! Nebojte se…