Zářivá pleť během 4 kroků

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

V podzimních i zimních měsících se tělu nedostává dostatek energie, přírodní zdroje vitamínů se ztenčují a dny jsou kratší a temnější než kdy jindy. To vše se neblaze podepisuje také na stavu pokožky, ta postrádá jas a zdravý zářivý vzhled. S tím však můžete snadno a rychle skoncovat.

Celkový fyzický i psychický stav organizmu se odráží na vzhledu pokožky. Špatná strava, nedostatek živin i splíny na duši zapříčiňují vedle další mnohem závažnějších problémů také nepěknou kůži. Nedostává se jí potřebné hydratace ani vitamínů, je povadlá, zašedlá a celkově velmi unavená. Na podzim a následně i v zimě často zapomínáme na čerstvé potraviny a navíc se tělo potýká s nedostatkem přirozeného slunečního světla, což vede ke špatné náladě a také zvýšené únavě. Abyste se těchto neduhů zbavili, začněte s jídelníčkem bohatým na přirozené vitamíny, vlákninu, zdravé bílkoviny a zapomínejte ani na sacharidy v podobě celozrnného pečiva, neloupané rýže, luštěnin a trochy brambor. A to platí i pro tuky, které tělo nutně potřebuje pro správnou funkci. Vsaďte na kvalitní olivový olej v rozumném množství a uvidíte, jak se brzy budete cítit vitálně a celkově lépe. To se pozitivně odrazí i na pokožce.

Ovšem člověk je od přírody tvor netrpělivý a chce vidět výsledky svého snažení pokud možno ihned. V případě navrácení pleti zdravý, rozzářený vzhled to opravdu jde v několika minutách. Stačí čtyři jednoduché kroky a na jejichž konci váš čeká jasná, energií prostoupená pokožka.

KROK 1 – Důkladná očista

Celou jednoduchou, rychlou a ultra-účinnou proceduru začněte u umyvadla v koupelně. Místo svého oblíbeného mléka, gelu či mýdla sáhněte po peelingu. Navlhčete si ruce a na suchý obličej naneste menší množství přípravku a jemně masírujte krouživými pohyby celou tvář i krk. Zvláštní pozornost věnujte tzv. T-zóně – čelu, nosu a bradě. Zde se nejvíce póry zanášejí a vznikají nepříjemné černé tečky.

Tato minutová masáž odstraní z povrchu pleti odumřelé a suché buňky, které brání ostatním přípravkům v jejich účinku. Zároveň pokožku barevně sjednotí a vyhladí. Jaký peeling si vybrat? Výbornou volbou je Pěnový peelingový krém z řady Derma Genesis od L'Oreál Paris s buněčným aktivátorem a rozjasňujícími mikročásticemi.

KROK 2 – Hloubková výživa

Po důkladném opláchnutí zbytků peelingu, pokožku lehce osušte jemným ručníkem a můžete přejít k druhému kroku. Na umytou a suchou tvář naneste na každičký centimetr pleťovou masku. Vyberte si takovou, co má krémově gelovou texturu a obsahuje látky za rozjasnění.

Ideálním přípravkem na toto období nově nabízí Oriflame v podobě Pleťového balzámu a masce Optimals Radiance Energy. Balzám obsahuje směs vitamínu C, výtažků z granátového jablka a nechybí ani hydratační komplex. Přípravek se snadno nanáší a během 10 minut učinkování se většina vstřebá do pokožky. Díky vitamínu C a granátovému jablku dodává balzám kůži vzpruhu a energii a zároveň se sjednotí její barevný tón.

Zmiňovaných 10 minut relaxujte v leže při poslechu příjemné hudby. Účinky kosmetiky se tak zdvojnásobí.

KROK 3 – Vlna svěžesti

Zbytky pleťové masky, které se nevsákly do pleti, je potřeba odstranit. Zapomeňte však na vodu z kohoutku. Dopřejte své tváři něco lepšího a prospěšnějšího.

Vatový tampón pořádně namočte do jemné pleťové vody a důkladně setřete nevstřebané přebytky rozjasňujícího balzámu. Jaký přípravek si zvolit při tomto kroku? Jako ideální pomocník se jeví základní čistící tonikum Essential Lotion značky Matis.

Toto tonikum neobsahuje dráždivý alkohol. I přesto zanechává pokožku matnou, aniž by ji okrádalo o jas a zářivost. Voda navíc krásně voní a extrakt z růží pokožku zjemňuje a zklidňuje. Takto ošetřená pleť je připravena na finální fázi rozjasňující procedury.

KROK 4 – Vyhlazení a regenerace

Přestože jsou již základní požadavky pleti do puntíku splněny, neochuďte ji o poslední tečku. Hýčkejte ji kapkou séra, které vyhladí drobné vrásky a doslova vyzmizíkuje rozšířené póry. Proč právě nyní nanášet ještě další přípravek? Pokožka je dokonale očištěná, zbavená odumřelých buněk, hydratovaná a osvěžená. A především ideálně připravena na nadstandartní péči, kterou přijme beze zbytku.

Sázkou na jistotu je vylepšená receptura gelového séra Idealist od Estée Lauder. Jeho jemná textura promění vaši tvář během několika vteřin v samet, stane se hedvábně hladká a barevně vyrovnaná. Inovované složení ještě více podporuje přirozený proces odlupování odumřelých buněk a s větší rychlostí a intenzitou vyhlazuje pleť. Zároveň působí na povrchu i uvnitř pórů a při pravidelném používání zmenšuje radikálně jejich viditelnost.

Foto: archiv firem

Další články z rubriky

Zahalte se do hřejivých svetrů, roláků a kardiganů: Vybírejte z více než 50 kousků!

Zahalte se do hřejivých svetrů, roláků a kardiganů: Vybírejte z více než 50…

Včera | Léto je nenávratně pryč a chladná rána i večery nám vtíravě zalézají pod oblečení. Je na čase…

Chcete si zachovat letní opálení i na podzim? Zkuste tyto triky

Chcete si zachovat letní opálení i na podzim? Zkuste tyto triky

17. 9. | 1 | Období letních dovolených se neomylně chýlí ke konci. Právě jste se vrátila od moře nebo se k němu…

Barvíte si vlasy? Pozor na chyby, které vám přidají roky!

Barvíte si vlasy? Pozor na chyby, které vám přidají roky!

15. 9. | Málokterá žena má radost z šedin a dokáže se s nimi smířit. Většina z nás si vlasy barví, ne vždy…

Tři módní tipy, které tento podzim musíte mít

Tři módní tipy, které tento podzim musíte mít

13. 9. | Podzim se nemilosrdně přiblížil a venku začíná přituhovat. Je třeba proto obměnit šatník a doplnit…