Ženy vs. muži? V módě je to všechno jinak!

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Trendy

Muži jsou z Marsu, ženy… Známé klišé nabývá jiných rozměrů, zamyslíme-li se nad módou. Ať jsou v reálném životě rozdíly a problémy mezi muži a ženami jakékoli, v módě se obě pohlaví vzácně shodují a jdou ruku v ruce. Elegance dámských modelů je totiž podpořena pánskými prvky, které dávají vyniknout koketnosti a ženskosti, kterou v sobě nosí každá z nás!

Módní návrháři nabízejí pro letošní podzim a zimu kolekce, kde na jedné straně stojí dámské modely s čistě pánskými prvky, jako jsou oblekové vestičky, tyto modely přecházejí přes zdánlivě neslučitelné kombinace až k protipólu, kterým je ženský odlehčený glamour styl.Pánské prvky reprezentují kromě oblekových vestiček například kalhotové kostýmy. Ty poskytují velkou variabilitu, můžete je kombinovat se sakem i zmíněnou vestičkou, elegantní košilí i decentním topem. Zde se zapojuje inspirace poválečnou módou návrhářky Coco Chanel, která prosazováním pánského stylu způsobila ve své éře doslova revoluci. Tento styl je velmi vstřícný, sluší totiž všem věkovým kategoriím i typům postav.


Ale dámy, pozor, nenechte jím svůj šatník zcela zaplavit! Jeví se sice jako univerzální, ideální do kanceláře, ale všeho moc škodí …Modely vždy prostřídejte s kousky, které naopak podpoří vaši ženskost. Kolekce Lady Charmante z nabídky OP Prostějov se těmito momenty inspiruje a dokazuje, že neslučitelné sloučit lze. V pánském stylu nabízí variabilitu, možnost kombinací jednotlivých prvků, vytvoření několika modelů postavených na kvalitním základu jednoduchého kostýmku či perfektně padnoucích kalhot.

Dámský styl využívá kombinací materiálů, klasiky kombinované s trendy prvky, jako jsou u plášťů šálové límce a dvouřadé zapínání.„Na současné módě je především zajímavé, kterak si s pánským a ryze ženským glamour stylem pohrává. Způsob, jakým je kombinuje, jejich prvky nápaditě prolíná. Na kolekci Lady Charmante od OP Prostějov mě baví hra matu s leskem, neméně hravé vrstvení, to, jak nakládá s různými délkami. Oceňuji i atraktivní materiály od italských, španělských a francouzských výrobců. Reliéf tkanin umocňující kýženou dramatičnost, jenž k femme fatale náleží,“ soudí mediálně populární kritička Františka Čížková.Příjemným doplňkem šatníku pro sezonu podzim/zima 2009/2010 je dlouhé sako, které lze nosit na podzim místo tenčího kabátku, v zimě ho schováte pod teplý plášť.

Je praktické, ale i velmi slušivé! Do práce se k němu hodí elegantní šaty, na večer jej zkombinujte s legínami, topem a vysokými kozačkami.Velmi efektním prvkem je kombinace matu a lesku.

Klasický kostýmek je tak proměněn na model, který se hodí do kanceláře i do společnosti. Elegantní je také délka sukně ke kolenům a jemné projmutí saka. K dosažení dokonalosti doplňte model tmavými tenkými punčochovými kalhotami a lodičkami. Top či svetřík může být i barevný, ale černá či šedá dá nejvíce vyniknout kvalitě materiálu a preciznosti střihu.

Zdroj: ConPro

 

Další články z rubriky

Čeká vás vánoční večírek? Takhle byste se měla obléct

Čeká vás vánoční večírek? Takhle byste se měla obléct

Dnes | Čím dál častěji se stává, že na pozvánkách na večírky je uvedeno, v jakém stylu byste se měla…

Časté chyby, které v zimě děláme v péči o pleť

Časté chyby, které v zimě děláme v péči o pleť

11. 12. | Jak už bylo řečeno spoustukrát, v zimě vyžaduje pleť speciální péči. I když slunce nesvítí tak…

Vánoce 2017 jsou za rohem: Jak si užít advent den po dni

Vánoce 2017 jsou za rohem: Jak si užít advent den po dni

10. 12. | Předvánoční shon je pro většinu lidí velmi hektickým obdobím, na druhou stranu už ve vzduchu vládne…

Vánoce 2017: 50 měkkých i tvrdých vánočních dárků do 500 korun

Vánoce 2017: 50 měkkých i tvrdých vánočních dárků do 500 korun

8. 12. | Jistě si ještě vzpomínáte na doby, kdy dostat takzvaný měkký dárek pod stromečkem znamenalo…