// " /> // " />

Zprávy z lepší společnosti: luxus v Praze na vzestupu

| Autor: PR | Rubrika: Trendy

Každý chce to, co je dobré. Co je pak obzvlášť dobré, prestižní, exkluzivní… to je luxus. A poptávka po luxusním zboží v Praze roste.Zatímco prestiž a prémiové ceny jsou trvalé atributy koupě luxusního zboží, samotná podstata luxusu se mění. Představuje něco, od čeho se náš životní styl masové spotřeby vzdálil: aspekt kvality a pohodlí. Nyní se postupně vrací a zájem po něm roste. V každém případě znamená jedno – kvalita není levná.

Vkus a poptávka po kvalitě se v Praze ubírají správným směrem. Pryč je provinční přístup k luxusu, kdy se měřítkem vkusu stala značka, nikoliv kvalita. Nakupování „značky pro značku“ stejně jako záliba v padělcích jsou na ústupu. Porsche, hodinky Rolex, ikonická Birkin Bag od Hermés, prsten Trinity od Cartier nebo luxusní reality, zákazníci dnes vědí, jaké zboží kupují a jsou ochotni si připlatit.

To, že je luxusní trh u nás na vzestupu, potvrzuje rostoucí poptávka po širokém spektru luxusního zboží, nejen módních značkách a špercích. Rostoucí trend vykazují prodeje luxusních aut, mimo nejčastěji prodávané značky Audi, BMW či Mercedes se po pražských ulicích prohání i nejeden vůz z kategorie nejluxusnější, ikonický Rolls-Royce. Milovníci luxusu též stále častěji hledají bydlení na lukrativní adrese.

Mezi nejatraktivnější nemovitosti se řadí zrekonstruované domy s výhledem na historické jádro města. Poptávka po luxusních realitách je veliká. V Praze není problém prodat byt v hodnotě 30 milionů korun. Luxusem největším je v dnešní době volný čas. Roste také počet lidí, kteří jsou ochotni ve volném čase utratit mnoho peněz a chtějí za své peníze unikátní a luxusní zážitek. Praha láká velkým množstvím stylových restaurací, kam se bez rezervace není prakticky možné dostat, nabízejících gurmánské zážitky na světové úrovni. Michelinské hvězdy, trendy design, prvotřídní servis a tomu odpovídající ceny.

Pražský trh je připraven utrácet a otevírají se nové obchody s luxusním zbožím. Synonymem luxusu v Praze je zaručeně Pařížská ulice, nákupní nebe náročné klientely. Tato původně obyčejná pražská ulice se po revoluci začala radikálně měnit v pražský domov prestižních značek světové úrovně. První značkou, kterou Pařížská ulice přivítala, byl Hermés, následován králem kabelek Louis Vuittonem a postupně zde vyrostla řada dalších butiků. Dnes je již na této adrese prakticky plno a nové obchody se otevírají v blízkém okolí. Trh s luxusem je vysoce konkurenční a náročná klientela si žádá špičkové produkty a neustálé inovace. Chce být informována o novinkách a trendech.

Toho si všiml Martin Hošek s manželkou Michaelou, zakladatelé projektu www.parizskaulice.cz, a vytvořili tak pražské nejluxusnější ulici vlastní virtuální identitu. Na jedné adrese nyní zákazníci luxusních butiků nenajdou pouze adresář obchodů, ale též novinky ze světa nákupů a nabídku toho nejzajímavějšího a nejaktuálnějšího z dění z této nákupní oázy. Podstatou portálu je komplexnost a aktuálnost přehledu o dění v Pařížské ulici - aktuální nabídka butiků, nové kolekce, limitované edice či informace ze společenského života.

„Každá novinka v Pařížské ulici se obratem uveřejní na webu, zákazníci již nebudou muset hledat na stránkách jednotlivých butiku, ale vše nalezenou na jedné adrese“ říká Martin Hošek.

Lidé chtějí chuť luxusu v každodenním životě a pro tuto zkušenost jsou ochotni utratit o něco víc. Luxus je obdivován i zavrhován, vystavován obdivu i skrýván. Jisté je jedno. Každý má k němu nějaký vztah. Tak co, kdy plánujete koupit svůj kousek luxusu?


Další články z rubriky

Pánský střih, vycpávky i květiny: Jak se změnily šaty za 100 let?

Pánský střih, vycpávky i květiny: Jak se změnily šaty za 100 let?

Včera | Alespoň jedny pěkné šaty nechybí ve skříni jistě žádné ženě. Za posledních sto let prošly pořádným…

Jarní detoxikace pleti: Hydratace, peeling, jóga i vitamíny

Jarní detoxikace pleti: Hydratace, peeling, jóga i vitamíny

19. 3. | Jaro je doslova na spadnutí a první jarní den ťuká na dveře. Také se tak těšíte? Vaše pleť jistě…

Znáte tyto beauty triky? Díky nim budete ještě krásnější!

Znáte tyto beauty triky? Díky nim budete ještě krásnější!

16. 3. | 1 | Málokterá žena netouží být krásnější. Většina z nás se chce zbavit svých nedostatků a mít dokonalou…

Jarní móda 2018: Co musíte mít na jaře v šatníku nehledě na věk

Jarní móda 2018: Co musíte mít na jaře v šatníku nehledě na věk

14. 3. | Jaro se začíná hlásit o slovo, což znamená, že neforemné bundy, svetry a kabáty uvolní místo v…