A bude svatba...

| Autor: Ebra | Rubrika: Zábava

Jo jo, bude u nás svatba. Kačenka s Martinem si řekli, že v říjnu je venku ošklivo, pořád koukat na telku člověka taky nebaví pořád a že by to chtělo nějaké zpestření. A tak prý třeba taková svatba by mohla být to pravé zpestření pozdních sychravých říjnových dní..

Přišli k nám, Martin v ruce kytku a povídá mojí paničce: Přišel jsem tě požádat o ruku tvojí dcery. Panička se na něj zaraženě podívala a pak se rozesmála: "Musíte? Já myslela, že si počkáte, až klukovi bude osmnáct a bude to s vámi moci náležitě oslavit." Kubíček jako by věděl, o čem je řeč, zrychlil své krůčky a zmizel v koupelně. Netušili jsme, co tam dělá a síla okamžiku nedovolila se o to zajímat. Martin odpověděl, že brát se nemusí, ale když nebude mít na Katku řádný papír, nebylo by jak ji vyreklamovat.


Katka řekla, aby s ní panička šla vybrat v týdnu nějaké ty šaty. A ta jí slíbila, že šaty vybrat půjdou a povyprávěla, jak vybírala jedny s kamarádkou Míšou.


Míša je sice stvoření útlé, skoro jako čivava.No a tak když vybíraly šaty, zašly spolu do jednoho salonu, kde za půjčení šatů na obřad chtěli tolik peněz, že by se za stejnou částku daly pomalu koupit a ještě by ze zbytků vyšlo na bikiny. Ve druhém salonu se Míše snažila asistentka vnutit lahvově zelené, ačkoliv je to pro svatební šaty barva netypická a navíc k Míše jde zelená asi jako jásavě růžová k smutečního průvodu. Míša pravila, že vypadá jako vodník a paní asistentka se zachmuřila a řekla, že nanejvýš jako lesní panna a že to je celé krásné. No, vzdaly to. Šly do dalšího salonu. Tam obsluhovala unavená paní a Míše nabízela šaty ve stylu „princezna za každou cenu“, ačkoliv v nich i útlá Míša připomínala Otesánka po měsíční brigádě ve výrobně cukrovinek. Nakonec přeci jen jedny šaty objevily, ale Míša říkala, že díky tomu je to její první a poslední svatba, i kdyby se z nastávajícího vyklubal neurvalý hazardní hráč a sukničkář k tomu.


No, tak jsem zvědavá, co vybere panička s Katkou. Katka říkala, že nosí jen černé a tělové prádlo, takže budou-li šaty bílé, bude si kvůli tomu muset koupit bílou podprsenku. Panička řekla, že jednu netknutou bílou doma má a protože jsou tak asi nastejno, jen ji přepere, protože to tak má být a Katce že ji dá.


Hned večer tak učinila, přihodila nějaké další spodní prádlo, vesměs takové ty lepší kousky. Už sotva koukala, když prádlo vyndávala a věšela. Ráno ho šla sebrat a nevěřila vlastním očím. Podprsenka připomínala dvojitou čepičku na trpaslíka a ostatní prádlo by mohly nosit leda tak panenky. A já hned věděla, která bije. Co Kubíka zajímá nějaká svatba, toho zajímají čudlíky a montáže, on je veskrze technický človíček. A tak díky němu se veškeré přádlo pěkně vyvařilo a panička si toho ani nevšimla, protože z té žádosti o ruku byla celá vedle. Katka si půjde prádlo hezky koupit a panička přemýšlí, co s tím sraženým.Vlastně – proč čepička pro trpaslíka? Nemusí být lakomý. Jedna pro něj, jedna pro mě. Bude mi tak akorát. Jo jo, bude svatba….

Vaše Eni

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Co se bude dít v Ulici? Adriana zase lítá v drogách!

Co se bude dít v Ulici? Adriana zase lítá v drogách!

Dnes | Rozchod Adriany a Eddieho je téma, které řeší celá Ulice. Adriana totiž situaci vůbec nezvládá,…

Jak se vám líbí? Nejšílenější svatební fotografie

Jak se vám líbí? Nejšílenější svatební fotografie

20. 1. | 1 | Chystáte svatbu sobě nebo své dceři a chcete, aby tento výjimečný den nezůstal pouze ve vašich…

Proč Popelka vždycky získá prince? Věci, které se od ní musíte naučit

Proč Popelka vždycky získá prince? Věci, které se od ní musíte naučit

19. 1. | V pohádkách se ukrývá spousta moudrostí. Tak si to vezměte… šedá myška, kterou všichni šikanují,…

Co se bude dít v Ulici? Nešťastná láska, facky i úraz!

Co se bude dít v Ulici? Nešťastná láska, facky i úraz!

16. 1. | V Ulici je tento týden opět pěkně živo. Oblíbené postavy se budou potýkat s běžnými starostmi, ale…