A bude svatba...

| Autor: Ebra | Rubrika: Zábava

Jo jo, bude u nás svatba. Kačenka s Martinem si řekli, že v říjnu je venku ošklivo, pořád koukat na telku člověka taky nebaví pořád a že by to chtělo nějaké zpestření. A tak prý třeba taková svatba by mohla být to pravé zpestření pozdních sychravých říjnových dní..

Přišli k nám, Martin v ruce kytku a povídá mojí paničce: Přišel jsem tě požádat o ruku tvojí dcery. Panička se na něj zaraženě podívala a pak se rozesmála: "Musíte? Já myslela, že si počkáte, až klukovi bude osmnáct a bude to s vámi moci náležitě oslavit." Kubíček jako by věděl, o čem je řeč, zrychlil své krůčky a zmizel v koupelně. Netušili jsme, co tam dělá a síla okamžiku nedovolila se o to zajímat. Martin odpověděl, že brát se nemusí, ale když nebude mít na Katku řádný papír, nebylo by jak ji vyreklamovat.


Katka řekla, aby s ní panička šla vybrat v týdnu nějaké ty šaty. A ta jí slíbila, že šaty vybrat půjdou a povyprávěla, jak vybírala jedny s kamarádkou Míšou.


Míša je sice stvoření útlé, skoro jako čivava.No a tak když vybíraly šaty, zašly spolu do jednoho salonu, kde za půjčení šatů na obřad chtěli tolik peněz, že by se za stejnou částku daly pomalu koupit a ještě by ze zbytků vyšlo na bikiny. Ve druhém salonu se Míše snažila asistentka vnutit lahvově zelené, ačkoliv je to pro svatební šaty barva netypická a navíc k Míše jde zelená asi jako jásavě růžová k smutečního průvodu. Míša pravila, že vypadá jako vodník a paní asistentka se zachmuřila a řekla, že nanejvýš jako lesní panna a že to je celé krásné. No, vzdaly to. Šly do dalšího salonu. Tam obsluhovala unavená paní a Míše nabízela šaty ve stylu „princezna za každou cenu“, ačkoliv v nich i útlá Míša připomínala Otesánka po měsíční brigádě ve výrobně cukrovinek. Nakonec přeci jen jedny šaty objevily, ale Míša říkala, že díky tomu je to její první a poslední svatba, i kdyby se z nastávajícího vyklubal neurvalý hazardní hráč a sukničkář k tomu.


No, tak jsem zvědavá, co vybere panička s Katkou. Katka říkala, že nosí jen černé a tělové prádlo, takže budou-li šaty bílé, bude si kvůli tomu muset koupit bílou podprsenku. Panička řekla, že jednu netknutou bílou doma má a protože jsou tak asi nastejno, jen ji přepere, protože to tak má být a Katce že ji dá.


Hned večer tak učinila, přihodila nějaké další spodní prádlo, vesměs takové ty lepší kousky. Už sotva koukala, když prádlo vyndávala a věšela. Ráno ho šla sebrat a nevěřila vlastním očím. Podprsenka připomínala dvojitou čepičku na trpaslíka a ostatní prádlo by mohly nosit leda tak panenky. A já hned věděla, která bije. Co Kubíka zajímá nějaká svatba, toho zajímají čudlíky a montáže, on je veskrze technický človíček. A tak díky němu se veškeré přádlo pěkně vyvařilo a panička si toho ani nevšimla, protože z té žádosti o ruku byla celá vedle. Katka si půjde prádlo hezky koupit a panička přemýšlí, co s tím sraženým.Vlastně – proč čepička pro trpaslíka? Nemusí být lakomý. Jedna pro něj, jedna pro mě. Bude mi tak akorát. Jo jo, bude svatba….

Vaše Eni

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

1. 12. | 1 | Advent je tu! A Vánoce jsou tu od toho, abychom si je užily, takže no stres! Všechno nemusí být…

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

1. 12. | 1 | Chlap se vám buď líbí, nebo ne. A když nám zkříží cestu ten pravý, nevidíme napravo ani nalevo.…

Retro Vánoce: Jak jsme nakupovali v 70. a 80. letech?

Retro Vánoce: Jak jsme nakupovali v 70. a 80. letech?

30. 11. | Retro letí! Doba běží rychle dopředu a my si rádi připomínáme, co jsme tak milovali dřív a co nám…

Funguje vám intuice? Naučte se slyšet svůj vnitřní hlas

Funguje vám intuice? Naučte se slyšet svůj vnitřní hlas

30. 11. | Každý den děláme tisíce malých rozhodnutí, která ve výsledku formují celé naše osudy. Někteří…