Babička, medová paní a firma TAHÁ-LIDI-ZA-NOS

| Autor: Ebra | Rubrika: Zábava

Určitě to znáte. Chvátáte do práce, k doktorovi, za kamarádkou, či prostě kamkoliv jinam, když do toho zazvoní telefon. A tam se ozve hlas. Medový. Je to paní ze společnosti Tahá-lidi-za-nos a víc než neodbytně loudí po vás chviličku vašeho času. Řeknete, že nemáte čas, ale paní vás nepustí ke slovu. A už vás má.

Udělala jste totiž první chybu. Jakou? Že jste ji vůbec pustila ke slovu. Pak do vás hučí a přemlouvá a přesvědčuje, že vám nabídne za super cenu, super produkt, či super službu, a že můžete mluvit o zázraku, že se to poštěstilo zrovna vám….

Zkraje si panička vyslechla medové paní a říkala, že každý se nějak živí a tak holt paní za telefonát budou mít čárku a ona udělá dobrý skutek. Jenže jak šel čas, skoro by nedělala nic jiného, než dobré skutky. Medové paní ze společnosti Tahá-lidi-za-nos snad nikdy nespí, volají ráno, v poledne i večer, nic je neodradí. Zdržují a člověk k nim má vztah jako ke komárům, vosám a dalšímu obtížnému hmyzu. A tak se panička naučila jakmile zaslechne první slova medových paní říkat: „Děkuji, nechci, nemám zájem. Nashledanou.“
A položí telefon.

Tuhle volala medová paní a telefon vzala babička. Babička je ze staré školy a je tak hodná, že by nabídla kafe i sadistickému vrahovi, než by jí podšmik hrdlo. Když večer líčila paničce, že jí přijde balíček s lékem na klouby a že pokud ho nebude dál chtít odebírat, musí do dvou týdnů někam zavolat, jinak se to považuje za smlouvu a ta je platná a musí pak přípravek odebírat každý měsíc, panička málem upadla.
„Co jsem ti říkala? Aby ses s takovými lidmi vůbec nebavila. Oni poznají, že jsi pro ně snadná kořist. Máš poděkovat za nabídku a říct, že nic nechceš. A položit to i kdyby slova z telefonu lítala jako peří v průvanu.“
Babička špitla, že jí to obtěžuje, že ráno ji telefon budí a přes den než se k němu došourá jí rozbolí nohy, pokud panička není doma, a hovor bere ona. Ale že ta paní jí přemlouvala, byť jí řekla, že dcera není doma a ona je už stará a nic nechce, ale paní prý povídala, že ten přípravek na klouby je přesně to, co potřebuje a co jí pomůže. A co kdyby ono přeci jen….

Panička začala skřípat zubama. Kdyby mohla, roztrhla by takovou paní nejen vejpůl, ale rovnou na osm dílů. Babičky jsou neponaučitelné a medové paní to dobře ví. Babičky hodné až do růžova jsou schopné koupit od medových paní i švihadlo a věřit, že se jim vylepší tlak už jen když ho budou držet v ruce. Žijí prostě ve svém jiném, slušném světě.

Je mi jasné, že doba je zlá, lidé potřebují peníze a i medová paní musí doma krmit hladové krky a někde na to musí vzít. Přesto by snad mohla respektovat že 3x ne, znamená opravdu ne. Nemám čas, nic nechci, nic nepotřebuji.

Vaše
Eni

ČTĚTE TAKÉ:
Sedmiletá holčička porodila sestřičku


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU


Další články z rubriky

Co se bude dít v Ulici? Adriana zase lítá v drogách!

Co se bude dít v Ulici? Adriana zase lítá v drogách!

23. 1. | Rozchod Adriany a Eddieho je téma, které řeší celá Ulice. Adriana totiž situaci vůbec nezvládá,…

Jak se vám líbí? Nejšílenější svatební fotografie

Jak se vám líbí? Nejšílenější svatební fotografie

20. 1. | 1 | Chystáte svatbu sobě nebo své dceři a chcete, aby tento výjimečný den nezůstal pouze ve vašich…

Proč Popelka vždycky získá prince? Věci, které se od ní musíte naučit

Proč Popelka vždycky získá prince? Věci, které se od ní musíte naučit

19. 1. | V pohádkách se ukrývá spousta moudrostí. Tak si to vezměte… šedá myška, kterou všichni šikanují,…

Co se bude dít v Ulici? Nešťastná láska, facky i úraz!

Co se bude dít v Ulici? Nešťastná láska, facky i úraz!

16. 1. | V Ulici je tento týden opět pěkně živo. Oblíbené postavy se budou potýkat s běžnými starostmi, ale…