Babička, medová paní a firma TAHÁ-LIDI-ZA-NOS

| Autor: Ebra | Rubrika: Zábava

Určitě to znáte. Chvátáte do práce, k doktorovi, za kamarádkou, či prostě kamkoliv jinam, když do toho zazvoní telefon. A tam se ozve hlas. Medový. Je to paní ze společnosti Tahá-lidi-za-nos a víc než neodbytně loudí po vás chviličku vašeho času. Řeknete, že nemáte čas, ale paní vás nepustí ke slovu. A už vás má.

Udělala jste totiž první chybu. Jakou? Že jste ji vůbec pustila ke slovu. Pak do vás hučí a přemlouvá a přesvědčuje, že vám nabídne za super cenu, super produkt, či super službu, a že můžete mluvit o zázraku, že se to poštěstilo zrovna vám….

Zkraje si panička vyslechla medové paní a říkala, že každý se nějak živí a tak holt paní za telefonát budou mít čárku a ona udělá dobrý skutek. Jenže jak šel čas, skoro by nedělala nic jiného, než dobré skutky. Medové paní ze společnosti Tahá-lidi-za-nos snad nikdy nespí, volají ráno, v poledne i večer, nic je neodradí. Zdržují a člověk k nim má vztah jako ke komárům, vosám a dalšímu obtížnému hmyzu. A tak se panička naučila jakmile zaslechne první slova medových paní říkat: „Děkuji, nechci, nemám zájem. Nashledanou.“
A položí telefon.

Tuhle volala medová paní a telefon vzala babička. Babička je ze staré školy a je tak hodná, že by nabídla kafe i sadistickému vrahovi, než by jí podšmik hrdlo. Když večer líčila paničce, že jí přijde balíček s lékem na klouby a že pokud ho nebude dál chtít odebírat, musí do dvou týdnů někam zavolat, jinak se to považuje za smlouvu a ta je platná a musí pak přípravek odebírat každý měsíc, panička málem upadla.
„Co jsem ti říkala? Aby ses s takovými lidmi vůbec nebavila. Oni poznají, že jsi pro ně snadná kořist. Máš poděkovat za nabídku a říct, že nic nechceš. A položit to i kdyby slova z telefonu lítala jako peří v průvanu.“
Babička špitla, že jí to obtěžuje, že ráno ji telefon budí a přes den než se k němu došourá jí rozbolí nohy, pokud panička není doma, a hovor bere ona. Ale že ta paní jí přemlouvala, byť jí řekla, že dcera není doma a ona je už stará a nic nechce, ale paní prý povídala, že ten přípravek na klouby je přesně to, co potřebuje a co jí pomůže. A co kdyby ono přeci jen….

Panička začala skřípat zubama. Kdyby mohla, roztrhla by takovou paní nejen vejpůl, ale rovnou na osm dílů. Babičky jsou neponaučitelné a medové paní to dobře ví. Babičky hodné až do růžova jsou schopné koupit od medových paní i švihadlo a věřit, že se jim vylepší tlak už jen když ho budou držet v ruce. Žijí prostě ve svém jiném, slušném světě.

Je mi jasné, že doba je zlá, lidé potřebují peníze a i medová paní musí doma krmit hladové krky a někde na to musí vzít. Přesto by snad mohla respektovat že 3x ne, znamená opravdu ne. Nemám čas, nic nechci, nic nepotřebuji.

Vaše
Eni

ČTĚTE TAKÉ:
Sedmiletá holčička porodila sestřičku


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU


Další články z rubriky

Seriál Ulice: Tony se popere, Simony salon je v ohrožení

Seriál Ulice: Tony se popere, Simony salon je v ohrožení

20. 3. | 1 | Další napjatý týden čeká obyvatele oblíbené Ulice. Tony se dostane do křížku s Jirkou Hermanem, u…

Seriál Ulice: Adrianin život v ohrožení a velké přiznání Bédy

Seriál Ulice: Adrianin život v ohrožení a velké přiznání Bédy

13. 3. | Drama v Ulici opět nabírá na obrátkách. Béda už nevydrží se svým svědomím a řekne Aničce pravdu.…

Seriál První republika: Co nás čeká v druhé sérii?

Seriál První republika: Co nás čeká v druhé sérii?

10. 3. | Na druhou sérii seriálu První republika si jeho příznivci museli počkat dlouhé tři roky. Brzy se…

Seriál Ulice: Tereza se zamiluje, Tony se popere

Seriál Ulice: Tereza se zamiluje, Tony se popere

6. 3. | V seriálu Ulice neexistuje jediný klidný týden. I tentokrát dojde ke zvratům hned v několika…