Babička, medová paní a firma TAHÁ-LIDI-ZA-NOS

| Autor: Ebra | Rubrika: Zábava

Určitě to znáte. Chvátáte do práce, k doktorovi, za kamarádkou, či prostě kamkoliv jinam, když do toho zazvoní telefon. A tam se ozve hlas. Medový. Je to paní ze společnosti Tahá-lidi-za-nos a víc než neodbytně loudí po vás chviličku vašeho času. Řeknete, že nemáte čas, ale paní vás nepustí ke slovu. A už vás má.

Udělala jste totiž první chybu. Jakou? Že jste ji vůbec pustila ke slovu. Pak do vás hučí a přemlouvá a přesvědčuje, že vám nabídne za super cenu, super produkt, či super službu, a že můžete mluvit o zázraku, že se to poštěstilo zrovna vám….

Zkraje si panička vyslechla medové paní a říkala, že každý se nějak živí a tak holt paní za telefonát budou mít čárku a ona udělá dobrý skutek. Jenže jak šel čas, skoro by nedělala nic jiného, než dobré skutky. Medové paní ze společnosti Tahá-lidi-za-nos snad nikdy nespí, volají ráno, v poledne i večer, nic je neodradí. Zdržují a člověk k nim má vztah jako ke komárům, vosám a dalšímu obtížnému hmyzu. A tak se panička naučila jakmile zaslechne první slova medových paní říkat: „Děkuji, nechci, nemám zájem. Nashledanou.“
A položí telefon.

Tuhle volala medová paní a telefon vzala babička. Babička je ze staré školy a je tak hodná, že by nabídla kafe i sadistickému vrahovi, než by jí podšmik hrdlo. Když večer líčila paničce, že jí přijde balíček s lékem na klouby a že pokud ho nebude dál chtít odebírat, musí do dvou týdnů někam zavolat, jinak se to považuje za smlouvu a ta je platná a musí pak přípravek odebírat každý měsíc, panička málem upadla.
„Co jsem ti říkala? Aby ses s takovými lidmi vůbec nebavila. Oni poznají, že jsi pro ně snadná kořist. Máš poděkovat za nabídku a říct, že nic nechceš. A položit to i kdyby slova z telefonu lítala jako peří v průvanu.“
Babička špitla, že jí to obtěžuje, že ráno ji telefon budí a přes den než se k němu došourá jí rozbolí nohy, pokud panička není doma, a hovor bere ona. Ale že ta paní jí přemlouvala, byť jí řekla, že dcera není doma a ona je už stará a nic nechce, ale paní prý povídala, že ten přípravek na klouby je přesně to, co potřebuje a co jí pomůže. A co kdyby ono přeci jen….

Panička začala skřípat zubama. Kdyby mohla, roztrhla by takovou paní nejen vejpůl, ale rovnou na osm dílů. Babičky jsou neponaučitelné a medové paní to dobře ví. Babičky hodné až do růžova jsou schopné koupit od medových paní i švihadlo a věřit, že se jim vylepší tlak už jen když ho budou držet v ruce. Žijí prostě ve svém jiném, slušném světě.

Je mi jasné, že doba je zlá, lidé potřebují peníze a i medová paní musí doma krmit hladové krky a někde na to musí vzít. Přesto by snad mohla respektovat že 3x ne, znamená opravdu ne. Nemám čas, nic nechci, nic nepotřebuji.

Vaše
Eni

ČTĚTE TAKÉ:
Sedmiletá holčička porodila sestřičku


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU


Další články z rubriky

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

26. 12. 2017 | Starý rok nám pomalu končí a my už se začínáme těšit na to, co nám nachystal ten další, s osmičkou…

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

25. 12. 2017 | Na Boží hod, první svátek vánoční, se většinou chystáme na pořádný rodinný oběd. Je to také doba,…

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

24. 12. 2017 | Ať už u štědrovečerní večeře posloucháte klasické koledy, české vánoční písně nebo zahraniční…

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

22. 12. 2017 | Během vánočních svátků se to v televizi jen hemží pohádkami. Určitě si najdete chvilku, kdy se…