Komentáře ke článku

Babička z chaloupky s vonící mátou

14. 5. 2001 | Tak teď už to vím babičko, kde tě mám. Jsi přece stále se mnou.…

Přidat příspěvek
rezidencedworak Reagovat 18. 9. 2007 12:32

Mola je blázen,chamtivá mrcha,bezcitná potvora a skrývá se pod závojem něhy.

Petra Reagovat 12. 9. 2001 17:48

Je to milé.Připomíná mi to dětství.I já měla takovou babičku.

marta Reagovat 25. 7. 2001 07:35

Krásné, připomnělo mi to dětství. Moje babička sice nežije v chaloupce, ale v malém starobylém městečku s podloubím, kašnou a zámkem v krásném parku. Největší zážitky mám, když jsme spali ve stanu na záhrádce tak jsme si vyprávěli všelijaké strašidelné příběhy a pořádaly jsme různé stezky odvahy. Nevím, proč jsme se pořád strašili, ale nás to děsně bavilo. Asi to vyvolávala ta atmosféra - tajná chodba, sklepy, katovna, hrobky a různé pověsti. Samé tajemno. Dodnes se u babičky každé léto se sestřenicemi a bratranci setkáváme a vždycky si na něco vzpomeneme "pamatuješ jak ....". Co myslíte kam odjíždím za 14 dní?

viktor Reagovat 11. 6. 2001 02:31

Milé vyprávění.

Mola Reagovat 15. 5. 2001 14:35

Pro Pavlinu i Annu -Marie, velmi děkuji za vaše názory a moc mě těší, že se vám povídka líbila.Myslím že je to to nejlepší co se mi podařilo napsat.Tu babičku jsem znala a když vám povím, že mi byly 2 a 1/2 roku, vím předem, že mi to nebudete věřit.Je to ale tak. Ptala jsem se na to totiž své babičky, které je dnes 84 let a ona s údivem řekla, že ano. Že tam na tom místě se mnou asi dvakrát byla ,když jsem byla malá a ta babička z chaloupky byla maminka muže mé babičky.Pokud jsem to zprávně pochopila. Ale mě je to jedno kdo to byl, bylo mi tam dobře.Abych byla upřímná, vzpomínám si už jen ta tu chaloupku, chlívky a především na tu kouzelnou vůni máty.Na tu nezapomenu! Stále jsem už potom chtěla jezdit do chaloupky, která voněla mátou, jenomže mi tehdy nikdo nevysvětlil, že ta babička umřela a ani to, že je to vlastně moje prababička. Asi si mysleli, že jsem na to moc malá. A nebyla jsem, pamatuji si to dodnes.To ostatní, jak jí češu vlasy a tak dál jsem si už domyslela.Ale v zásadě to tam tak opravdu vypadalo. Moc mi taková babička chybí dodnes a tak jsem ráda, že vy jste takvou ,"holky", měly a snad déle než já.Dík Mola

Pavlina Reagovat 14. 5. 2001 23:44

Az me z toho zabolelo u srdce. Moc se mi ta povidka libila. Pochazim z male vesnicky od Melnika. Je obklopena poly a velkym parkem. Kdyz jsem cetla tvoji povidku, tak jsem znovu uvidela znama mista, ktera mam tak rada. Jiz pet let ziji za oceanem, tak ted jen vzpominam. Je vzdy krasne se vratit domu a jit se podivat na stara znama mista. Dekuji, Molo moc hezke.

Anna-Marie Reagovat 14. 5. 2001 04:07

Je to opravdu krasna povidka. Absolutni kopie me babicky i mista.Jakoby jsi psala o ni. Babicka mela chaloupku na Ceskolipsku pobliz lesa. Muskaty,mata,atd. Uplne presne. Bohuzel babicka jiz 20 let nezije. Vse jsi mi pripomnela.Diky. Byly to me nejlepsi chvile detstvi,kdyz jsem travila prazdniny u ni i se sestrou a bratrem.

Pro vkládání komentářů se musíte nejdříve přihlásit