Bacardi 4. SALSA Festival

| Autor: redakce | Rubrika: Zábava

Vážení přátelé, ve dnech 1. až 3.4.2005 proběhne v Praze jedinečná akce s mezinárodní účastí pod názvem Bacardi 4. SALSA Festival.

Festival pořádá S.E.C.S. Salsa Team pod vedením vícemistrů Maďarska v salse Michala a Daniely Sejkorových a Ivana Balogha.

S.E.C.S. Salsa Team patří mezi přední taneční skupiny zabývající se salsou v České republice. Skupina byla založena v roce 2002 a za tuto dobu dosáhla výrazných úspěchů, a to jak u nás tak v zahraničí, včetně 3. místa na Mezinárodní soutěži choreografií v Amsterdamu 2003. Skupina vystupovala na předních salsa událostech:

3 a 4. Mezinárodní Salsa Festival v Berlíně, Německo; 1. Salsa Kongres v Helsingborgu, Švédsko; 2. Salsa Kongres v Regensburgu, Německo; 2. Mezinárodní Salsa Festival v Hamburku, Německo; 5. Latin - Chem v Chemnitzu, Německo; 1. Salsa Kongres v Mnichově, Německo, Salsa con Clase Festival v Barceloně, Španělsko a další

SALSA znamená „omáčku“ a je to latino tanec, jehož kořeny leží na Kubě a Portoriku. Odtud se rozšířil po celém světě a v současné době existuje nespočet jeho stylů – kubánská, portorikánská, New York Style (mambo on 2), Losangeleská, Kolumbijská, Londýnská. V posledních letech získává salsa na stále větší popularitě, k čemuž přispívá i pronikání latino prvků do soudobé populární hudby a stále vzrůstající popularita zpěváků jako Shakira, Jennifer lopez, Ricky Martin, Natalia Oreiro a další. V neposlední řadě k tomuto faktu přispěli i filmy se salsovou tématikou, které se těší oblibě diváků na celém světě, za všechny jmenujme alespoň Hříšný tanec (1987), Vášnivý tanec (Dance with me, 1999), Hříšný tanec 2 (2003) a mnoho dalších.

Bacardi 4. SALSA Festival navazuje na úspěšný Bacardi 3. S.E.C.S. Festival, který se konal v březnu 2004, a kterého se zúčastnilo téměř 600 tanečníků z celé České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska, Bulharska, Estonska, Litvy, Chorvatska, Ruska, Velké Británie, Německa, Belgie, Holandska, Švédska Francie, Řecka, Španělska, Itálie, USA. Na naše pozvání přijeli jedni z nejvýznačnějších salsa instruktorů z celého světa: Griselle Ponce (New Jersey), Pedro Goméz (Řím), Angel Ortiz (New York), Super Mario (Londýn), Manuel Mascarell (Valencie), Rafael a Betty Ruiz (Regensburg), Franco a Bettina Cabrera (Berlín). V rámci festivalu proběhlo celkem 37 workshopů ve třech tanečních úrovních a zároveň 3 Salsa Párty, na kterých vystoupili učitelé a přední taneční skupiny z celé České republiky a zahraničí: !Más Salsa! Dancers (Berlín), Taima - Las Hijas del Trueno (New Jersey), Salsa Heat Dancers Company (Amsterdam), Salsa con Clase (Regensburg), S.E.C.S. Salsa Team (Praha), Mambo Dreams Dance Company (Berlín), Los Bailadores (Polsko), Mawulissa (Berlín), Pambos & María (Bulharsko), Carlos Gomez & Jennifer Benavidez (Amsterdam), Tradición (Praha), Fuego Latino (Praha), Nosotros (Praha).
Tradici Mezinárodního Salsa Festivalu pořádaného v Praze odstartoval 1. ročník S.E.C.S. Prague Salsa Festivalu, jenž se konal v listopadu 2002 a zúčastnilo se ho cca 120 tanečníků z celé České republiky, Slovenska, Německa a Velké Británie a navázal na něj 2. S.E.C.S. Prague Salsa Festival pořádaný v dubnu 2003, na který zavítalo více jak 250 účastníků.

Vzhledem k vzrůstajícímu zájmu o SALSU a latinskoamerickou kulturu vůbec očekáváme pro nadcházející ročník opět znatelný nárůst účastníků z celého světa, ale především pak z České republiky. Toto bude podpořeno masivní celoevropskou reklamní kampaní vedenou prostřednictvím nejvýznačnějších evropských internetových serverů věnujících se salse a médií v České republice.

Pro 4. ročník jsme oslovili řadu předních salsa instruktorů, DJs a tanečních skupin, kteří se účastní obdobných událostí po celém světě jako jsou Pedro Goméz (Řím), Angel Ortiz (New York), Manuel Mascarell (Valencie), Barbara Cano (Sevilla), Super Mario (Londýn), Jazzy a Anita (Oslo), Neeraj Mascara (Ženeva), Rafael a Betty (Regensburg), Eugene Leito (Amsterdam), Pambos a María (Sofie), Hervé Suzan (Paříž), Franco & Team Más Salsa (Berlín), Mambomike (Rotterdam)

DJs – DJ Sebastian (Regensburg), DJ Michael (Berlín), DJ Vikingo (Oslo), DJ G.L.B. (Lipsko)

Taneční skupiny – Uforia Dance Company (Paříž), Trinity & NSG (Berlín), Salsa Heat Dancers (Amsterdam), Salsa con Clase (Regensburg), Los Pambos (Sofie), Salsa Libre (Varšava), The Salsa Kings (Polsko), Los Bailadores (Polsko), R&B Latin Dance (Itálie), Alex & Flo (Sofie)

a mnoho dalších včetně předních učitelů a tanečních skupin z České republiky.

Místa konání

Workshopy – EuroDanceCenter, Národní 10, Praha 1 (vchod z Voršilské ulice)
DANCEPERFECT, Národní 25, Praha 1

Párty - EuroDanceCenter, Národní 10, Praha 1 (vchod z Voršilské ulice)
KD Vltavská, Bubenská 1, Praha 7


Předpokládaný počet účastníků workshopů ……… 400
Předpokládaný počet účastníků párty …… až 1.000
Počet workshopů ……… 62
Počet párty ……… 3

zdroj: www.salsafestival.cz

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

1. 12. | 1 | Advent je tu! A Vánoce jsou tu od toho, abychom si je užily, takže no stres! Všechno nemusí být…

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

1. 12. | 1 | Chlap se vám buď líbí, nebo ne. A když nám zkříží cestu ten pravý, nevidíme napravo ani nalevo.…

Retro Vánoce: Jak jsme nakupovali v 70. a 80. letech?

Retro Vánoce: Jak jsme nakupovali v 70. a 80. letech?

30. 11. | Retro letí! Doba běží rychle dopředu a my si rádi připomínáme, co jsme tak milovali dřív a co nám…

Funguje vám intuice? Naučte se slyšet svůj vnitřní hlas

Funguje vám intuice? Naučte se slyšet svůj vnitřní hlas

30. 11. | Každý den děláme tisíce malých rozhodnutí, která ve výsledku formují celé naše osudy. Někteří…