Bezpečná divočina

| Autor: Cestou necestou | Rubrika: Zábava

[Soutěž] Na světě není moc míst, kde můžete spatřit takové kontrasty, jako právě v Namibii.

Bezpečná divočina

Od nejvyšších písečných dun světa přes drsné pobřeží Koster omývané divokým Atlantikem až po oči oslepující bělost solné pánve Etoša. Najdete tu divokou buš, vodopády nebo kaňony, nad jejichž stářím a hloubkou se tají dech. Milovníci zvířat si tu budou připadat jako v ráji, kde je možné pozorovat lachtany, plameňáky, pelikány, samozřejmě žirafy a slony a spoustu dalších symbolů černého kontinentu. Namibie má pro cestovatele navíc ještě jednu obrovskou výhodu – dá se totiž docela bezpečně prozkoumat na vlastní pěst. Stačí k tomu řidičák, dobře naplánovaná trasa a kousek zdravého rozumu. Pokud se jím člověk řídí, nemusí mít z „téhle Afriky“ strach.

Specifickou kapitolou Namibie jsou zdejší obyvatelé. Třeba na Himbech je nápadné hlavně jejich odívání – nebo spíše jeho absence. Muži sice tradici odhalené horní poloviny těla postupně opouštějí a častěji je zastihnete v tričku, ale ženy se drží starých zvyků. Hlavním a jediným kouskem jejich oděvu je suknice z kozí nebo hovězí kůže. Navíc si Himbové potírají celé tělo směsicí načervenalé hlíny, tuku a bylin, která slouží jako ochrana před sluncem a hmyzem. Největší důraz kladou na ozdoby a úpravu vlasů, které mají ženy spleteny do silných copů obalených tlustou vrstvou rudé směsky. Ozdoby jsou většinou z kůže a kovu, včetně třeba rozklepaných kovových matic.

Do Namibie lze cestovat celoročně, potřebujete jen vízum. Země je otevřená všem typům cestovatelů. Vydat se sem můžete na klasický zájezd, ale bát se nemusíte ani cesty vlastním pronajatým vozem. Obraťte se na některou ze specializovaných cestovních kanceláří, která vám naplánuje vhodnou trasu. Velmi populární je cestování expedičními vozy, které jsou vybaveny střešními stany, nádrží na vodu, vařičem a základním kuchyňským nádobím. Ještě než se do Namibie vydáte, pojďte si s námi zasoutěžit na www.lideazeme.cz/cestounecestou.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

26. 12. 2017 | Starý rok nám pomalu končí a my už se začínáme těšit na to, co nám nachystal ten další, s osmičkou…

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

25. 12. 2017 | Na Boží hod, první svátek vánoční, se většinou chystáme na pořádný rodinný oběd. Je to také doba,…

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

24. 12. 2017 | Ať už u štědrovečerní večeře posloucháte klasické koledy, české vánoční písně nebo zahraniční…

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

22. 12. 2017 | Během vánočních svátků se to v televizi jen hemží pohádkami. Určitě si najdete chvilku, kdy se…