Biobudíky

| Autor: Ebra | Rubrika: Zábava

Nevím jak vy, ale neznám tvora, který by dobrovolně rád vstával. Asi to bude tím, že jsme s paničkou obklopeny samými sovami, které ponocují a pak je budí v poledne kostelní zvon.

Jak bychom vlastně mohly blíž znát nějaké skřivany, když oni vstávají tehdy, když my jdeme spát a když jsme v nejlepší zábavě či práci, oni už zase chrní? Zkrátka o existenci skřivanů od přírody, kteří radostně vyskočí ještě za tmy z postele, víme z vyprávění.


Pak jsou tu ale ještě skřivani nedobrovolní, kterým život řídí biobudík. Někdy má podobu dítěte, jindy pejska. A tak zatímco maminka takové dětského biobudíku je rozená sova jak vystřižená, dítě má v sobě zárodek skřivana a dožaduje se zábavy od čtyř ráno. Slyšela jsem, že to zkouší hodně dětí. Pak jsem taky slyšela, že dobrá polovina z těch, kterým to neprošlo a maminka jim řádně vysvětlila, že v noci se nehraje, naučily se dát si panáka mlíčka, po kterém chrněly dál a znova se dožadovaly pozornosti v hodinu, která se už nejeví jako nekřesťanská. Ty, kterým to prošlo a jejichž maminka byla ochotna je houpat od těch strašidelných nočně-ranních hodin na kruzích, které měla pod očima, ani netušily, že vlastně ve čtyři, v pět nebo i v šest ráno se dá čas trávit mnohem příjemněji, než stavěním hradů z kostek. Třeba stavěním opravdových hradů ve snu.


Pak jsou tu ti, jejichž dítě je chlupaté a štěká. Nemyslete si, i tyhle děti to zkouší. Je pět ráno a pes má nohy křížem. Když s ním páníček či panička vyjdou ven, nožky rozplete a aniž by udělal loužičku, začne se dožadovat házení klacku. Pokud to zabere, těžko kdy z takového pejska bude sova. Mnozí majitelé tvrdí, že prostě jejich pes musí jít ráno ven nejpozději v šest i když oni sami mají dojem, že je to zabije. A dost se diví, že jsou také pejsci, kteří nejenže to nevyžadují, ale kteří jsou z takového vstávání přímo otrávení. Patřím mezi ně i já. Rozhodně nejsem biobudík a pokud se panička zblázní, což se stane má-li nějakou pracovní schůzku se skřivanem, krhavým okem ji sleduji z pelíšku a na volání: „Eni, jdeme čurat!“ pohrdlivě frkám. Ranní vstávání, to není nic pro mě. Ale ani pro Máťu a to jí je patnáct a půl!


Tak já vám tedy nevím. Někdo říká, že biobudíky jsou dopředu neměnně naprogramované a že je třeba se s tím naučit žít. Když jsme ale vysvětlily jednomu takovému biobudíku, který tahá svou maminku pravidelně v půl šesté z postele, že u nás se to nedělá a když otevřel v půl šestý oko, já na něj zavrčela a zívající panička s drnem na hlavě, zdaleka nepodobná té roztomilé babičce, kterou bývá přes den, mu rázně a vůbec ne roztomile vysvětlila, že je ještě noc a musí se spinkat, biobudík se zamračil, ale pak usnul a zazvonil znova až v půl osmé.


Jestli biobudíky zvoní i ve vašich domácnostech, zkuste to také tak. Já si svou malou psí hlavičkou myslím, že většinou stačí nepodlehnout loudícím očičkám. Panička si to myslela taky a obě její holčičky byť měly skony také vstávat za kuropění brzy pochopily, že je to špatně. Jasně, že jsou biobudíky nepřeprogramovatelné, které mají toho skřivana asi v genech a nehne s tím ani parní lokomotiva, ale nejdřív je třeba zjistit, do které kategorie ten váš spadá. Může vás i překvapit jednou tím, že ho v devět budete tahat za nohu z postele, nebo toho chlupatého přemlouvat, že je ale už opravdu čas se jít vyvenčit.


Vaše
Eni

Další články z rubriky

Nový trailer Padesáti odstínů: Víc sexu, romatiky i temnoty!

Nový trailer Padesáti odstínů: Víc sexu, romatiky i temnoty!

Včera | Už jen něco málo přes dva měsíce nás dělí ode dne svatého Valentýna a očekávané premiéry druhého…

47 žen se svléklo pro charitu. Vydělaly statisíce

47 žen se svléklo pro charitu. Vydělaly statisíce

Včera | Vystavit svoje tělo čočce fotoaparátu, zvlášť když nejste modelka a není vám sedmnáct, stojí dost…

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

1. 12. | 1 | Advent je tu! A Vánoce jsou tu od toho, abychom si je užily, takže no stres! Všechno nemusí být…

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

1. 12. | 1 | Chlap se vám buď líbí, nebo ne. A když nám zkříží cestu ten pravý, nevidíme napravo ani nalevo.…