Češi a hory

| Autor: redakce | Rubrika: Zábava

Češi jsou milovníci zimních sportů a dovolená na horách s rodinou nebo přáteli je pro mnoho lidí neodmyslitelnou součástí zimní sezony. V kurzu jsou Alpy.Za ceny srovnatelné s českými (to se týká hlavně skipasů) dostanete desítky kilometrů sjezdovek, moderní lanovky a skvělé zázemí v lyžařských střediscích a mimo areál pak pohostinské služby na vysoké úrovni a často i velmi širokou nabídku volnočasových aktivit - jestli tedy váháte, zda zvolit pro letošek alpskou dovolenou, možná je ten správný čas.
Češi jsou národem lyžařů, na hory jezdí pravidelně, v posledních letech roste podíl lyžování v Alpách (zejména Rakousko a Itálie).

Jak je to s cenami: S loňským rokem jsou na srovnatelné úrovni - Meziroční inflační navýšení je kompenzováno dlouhodobým posilováním kurzu koruny k euru. To se týká nejen ubytování, ale i všech dalších služeb. Jednotlivá lyžařská střediska se ale snaží získat klienty tím, že je motivují extra bonusy, např. skipasy. Tyto nabídky ale platí pouze v případě "Prvního momentu".

Kdy a jak vyrazit: Nejvyšší procento Čechů odjíždí na zimní dovolenou v únoru a to z čistě praktického důvodu - je to nejčastější období jarních prázdnin. Vyhradit si čas na naplánování dovolené je ale potřeba výrazně dříve. Velká část lyžařů, kteří do Alp míří, si dovolenou plánuje sama - zde je praktické začít co nejdříve, pokud se chcete vyhnout omezené nabídce apartmánů a hotelů nebo zbytečně vysokým cenám. Pokud ale nechcete, nebo nemůžete, ztrácet čas se složitým zařizováním vůbec, zarezervujte si zájezd u cestovní kanceláře se vším všudy. Ušetříte nejen peníze, ale hlavně hodiny strávené hledáním na internetu nebo louskáním anglicko-italsko-německých informací. Některé cestovky, jako třeba CK Fischer, vás navíc do některých lokalit umí přepravit i letecky a v místě pobytu se vám dokonce postarají o děti (program dětský klub Funtazie).

Vánoce a Silvestr: Nejžádanějšími termíny jsou ale rozhodně Vánoce a Silvestr. Už nyní je vyprodáno kolem dvou třetin všech kapacit. Proto není nač čekat a urychleně si dovolenou zarezervovat.

Jak ušetřit a užít si maximum: Pokud chcete na dovolené ušetřit a získat dovolenou za co vůbec nejvýhodnějších podmínek, kupte zájezd na "první chvíli" - first moment. Výhody jsou jasné: máte stále ještě na výběr z mnoha lokalit a typů ubytování a navíc dostanete atraktivní benefity.
Cestovní kanceláře navíc mají od hotelů výhodnější ceny - je to díky objemu, který u daného hotelu v rámci celé sezony "dělají".

A pár čísel:
- poptávka po zahraničních zájezdech na lyže by mohla vzrůst až o desetinu.
- Ceny pro čtyřčlennou rodinu se skipasem a stravou začínají na 16 000 Kč.
- v sezoně 2008/2009 výrazně klesl zájmu o lyžování v zahraničí, minulou sezonu se poptávka stabilizovala a letos se opět čeká nárůst.
- V zimě lyžuje v zahraničních horách každou zimu na 600 000 Čechů, asi 200 000 z nich využívá služeb cestovních kanceláří. Nejoblíbenější je Rakousko, s CK se jezdí nejvíce do Itálie a Rakouska.
- Průměrná délka pobytu jsou 3 noci
- Nejčastěji Češi jezdi lyžovat s vlastní dopravou a to do Rakouska a Italie. Dále pak do Itálie autokary a následuje Francie.

ČTĚTE TAKÉ:
Výzkumy a ankety vyvracejí pět zásadních omylů v sexuSTAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU


Další články z rubriky

Nový trailer Padesáti odstínů: Víc sexu, romatiky i temnoty!

Nový trailer Padesáti odstínů: Víc sexu, romatiky i temnoty!

Včera | Už jen něco málo přes dva měsíce nás dělí ode dne svatého Valentýna a očekávané premiéry druhého…

47 žen se svléklo pro charitu. Vydělaly statisíce

47 žen se svléklo pro charitu. Vydělaly statisíce

Včera | Vystavit svoje tělo čočce fotoaparátu, zvlášť když nejste modelka a není vám sedmnáct, stojí dost…

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

1. 12. | 1 | Advent je tu! A Vánoce jsou tu od toho, abychom si je užily, takže no stres! Všechno nemusí být…

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

1. 12. | 1 | Chlap se vám buď líbí, nebo ne. A když nám zkříží cestu ten pravý, nevidíme napravo ani nalevo.…