Češi a hory

| Autor: redakce | Rubrika: Zábava

Češi jsou milovníci zimních sportů a dovolená na horách s rodinou nebo přáteli je pro mnoho lidí neodmyslitelnou součástí zimní sezony. V kurzu jsou Alpy.Za ceny srovnatelné s českými (to se týká hlavně skipasů) dostanete desítky kilometrů sjezdovek, moderní lanovky a skvělé zázemí v lyžařských střediscích a mimo areál pak pohostinské služby na vysoké úrovni a často i velmi širokou nabídku volnočasových aktivit - jestli tedy váháte, zda zvolit pro letošek alpskou dovolenou, možná je ten správný čas.
Češi jsou národem lyžařů, na hory jezdí pravidelně, v posledních letech roste podíl lyžování v Alpách (zejména Rakousko a Itálie).

Jak je to s cenami: S loňským rokem jsou na srovnatelné úrovni - Meziroční inflační navýšení je kompenzováno dlouhodobým posilováním kurzu koruny k euru. To se týká nejen ubytování, ale i všech dalších služeb. Jednotlivá lyžařská střediska se ale snaží získat klienty tím, že je motivují extra bonusy, např. skipasy. Tyto nabídky ale platí pouze v případě "Prvního momentu".

Kdy a jak vyrazit: Nejvyšší procento Čechů odjíždí na zimní dovolenou v únoru a to z čistě praktického důvodu - je to nejčastější období jarních prázdnin. Vyhradit si čas na naplánování dovolené je ale potřeba výrazně dříve. Velká část lyžařů, kteří do Alp míří, si dovolenou plánuje sama - zde je praktické začít co nejdříve, pokud se chcete vyhnout omezené nabídce apartmánů a hotelů nebo zbytečně vysokým cenám. Pokud ale nechcete, nebo nemůžete, ztrácet čas se složitým zařizováním vůbec, zarezervujte si zájezd u cestovní kanceláře se vším všudy. Ušetříte nejen peníze, ale hlavně hodiny strávené hledáním na internetu nebo louskáním anglicko-italsko-německých informací. Některé cestovky, jako třeba CK Fischer, vás navíc do některých lokalit umí přepravit i letecky a v místě pobytu se vám dokonce postarají o děti (program dětský klub Funtazie).

Vánoce a Silvestr: Nejžádanějšími termíny jsou ale rozhodně Vánoce a Silvestr. Už nyní je vyprodáno kolem dvou třetin všech kapacit. Proto není nač čekat a urychleně si dovolenou zarezervovat.

Jak ušetřit a užít si maximum: Pokud chcete na dovolené ušetřit a získat dovolenou za co vůbec nejvýhodnějších podmínek, kupte zájezd na "první chvíli" - first moment. Výhody jsou jasné: máte stále ještě na výběr z mnoha lokalit a typů ubytování a navíc dostanete atraktivní benefity.
Cestovní kanceláře navíc mají od hotelů výhodnější ceny - je to díky objemu, který u daného hotelu v rámci celé sezony "dělají".

A pár čísel:
- poptávka po zahraničních zájezdech na lyže by mohla vzrůst až o desetinu.
- Ceny pro čtyřčlennou rodinu se skipasem a stravou začínají na 16 000 Kč.
- v sezoně 2008/2009 výrazně klesl zájmu o lyžování v zahraničí, minulou sezonu se poptávka stabilizovala a letos se opět čeká nárůst.
- V zimě lyžuje v zahraničních horách každou zimu na 600 000 Čechů, asi 200 000 z nich využívá služeb cestovních kanceláří. Nejoblíbenější je Rakousko, s CK se jezdí nejvíce do Itálie a Rakouska.
- Průměrná délka pobytu jsou 3 noci
- Nejčastěji Češi jezdi lyžovat s vlastní dopravou a to do Rakouska a Italie. Dále pak do Itálie autokary a následuje Francie.

ČTĚTE TAKÉ:
Výzkumy a ankety vyvracejí pět zásadních omylů v sexuSTAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU


Další články z rubriky

Seriál Ulice: Vlasta Pešek žárlí na Amálii

Seriál Ulice: Vlasta Pešek žárlí na Amálii

14. 8. | Už za týden se na televizní obrazovky po prázdninové pauze konečně vrátí seriál Ulice. Co čeká na…

Seriál Ulice: Co čeká na podzim vaše oblíbené hrdiny?

Seriál Ulice: Co čeká na podzim vaše oblíbené hrdiny?

7. 8. | 1 | Stýská se vám po seriálu Ulice? Pak vás jistě potěšíme zprávou, že už 21. srpna se vrátí na…

Milujete kola, víno a památky? Vyrazte do Lednicko-valtického areálu

Milujete kola, víno a památky? Vyrazte do Lednicko-valtického areálu

2. 8. | Moravské vábení je pro mnoho turistů neodolatelné. Pokud holdujete dobrému vínu, jízdě na kole a…

Seriál Ulice: Svatba, vášnivý polibek, nová postava i Janek Ledecký

Seriál Ulice: Svatba, vášnivý polibek, nová postava i Janek Ledecký

19. 6. | Obyvatelé Ulice budou mít přes prázdniny zaslouženou odpočinkovou pauzu a nás tento týden čeká…