Cesty domů... co uvidíte v nové řadě seriálu?

| Autor: Alka Hájková | Rubrika: Zábava

Už zbývá jen pár dní, než uvidíte první díl z nové řady Cest domů, které se pod vedením režiséra Jiřího Admce natáčeli již koncem minulého roku. Kromě již dobře známých Kosíkových, Bernátových, jejich kolegů, přátel i nepřátel se v něm můžete těšit na úplně novou rodinu Pánkových, ale i další zajímavé postavy.
Zásadním seriálovým přírůstkem je nová rodina Pánkových, která se objevuje v Hradišti. Jirku Pánka, talentovaného biochemika, kterému se dařilo v práci, ale v osobním životě už méně, hraje Igor Bareš. „Chlap stále a navzdory všemu milující ženu, která ho už nechce, není nic neobvyklého. A syn závislý na mamince taky ne. Jsem jedináček, leccos o tom vím. Proto Jirkovi Pánkovi rozumím. Ale nemyslete si, že je to jen podpantoflák, i on umí bouchnout do stolu,“ popisuje svou seriálovou postavu Igor Bareš.Jirkovu manželku hraje Linda Rybová, která se smíchem říká, že její státní zástupkyni Ivanu budou diváci nejspíš nenávidět. „Je to fakt mrcha. Ale já si její chování omlouvám tím, že některé věci dělá z pozoruhodné a podivuhodné lásky. Takhle vyhraněnou postavu jsem snad ještě nikdy nehrála a opravdu si ji užívám,“ usmívá se Linda Rybová.Carmen Mayerová dostala s rolí Anastázie Pánkové roli o to zajímavější, že se před televizní kamerou objevuje po delší době. Postava Stázky je prý herečce moc sympatická. „Je to vnitřně silná ženská, která se umí postavit všemu špatnému, co ji v životě potkalo, jen tak se nenechá srazit na kolena, ale umí si užít každý den,“ líčí Carmen Mayerová.Stejně mluví o postavě Stázky i režisér Jiří Adamec. „Zatímco některé nové herce vstupující do Cest domů už znám z dřívějších projektů, Carmen Mayerovou a Lindu Rybovou mám tu čest režírovat poprvé. U Lindy jsme sázeli na to, že je nejen výborná herečka, ale důležité bylo i to, co do seriálu přinese svou fyzickou dispozicí. Myslím, že diváky nezklame. Stázka má za sebou veliký životní malér, ale pořád má chuť do života a nebojí se zkoušet nové věci. To z ní spolu s velkým šarmem dělá moc zajímavou postavu. Na tuto roli se paní Carmen přesně hodí,“ vysvětluje režisér Jiří Adamec.

Nejmladším členem rodiny Pánkových je syn Dan. Na první pohled neviňátko, které za svým sympatickým úsměvem herce Martina Krause skrývá mnohá tajemství, jež budou postupně vycházet najevo. „To, co na něj budeme prozrazovat, bude pro diváky asi mnohdy neuvěřitelné. Ale protože to bude vycházet najevo postupně, budou mít dost času pochopit, proč k němu různí lidé z rodiny mají vztah takový, jaký mají,“ říká režisér.Změny budou i na policii. Honza Mašek s Robertem Vejnarem se nechali přeložit z hospodářské na obecnou kriminálku. A trochu nostalgicky vzpomínají na ráznou major Jírovou, protože jejich nový šéf jim zatím k srdci moc nepřirostl. „Major Mojmír Soudek je vysloužilý vlčák, který se už nikam nežene. Chce mít hlavně klid, proto je spokojený, když se nic moc neděje a on nemusí nic řešit. A na to jeho dva noví podřízení nejsou zvyklí,“ říká o své seriálové postavě její představitel Jan Vlasák, který si díky Cestám domů prý snad vůbec poprvé zahraje policajta.

Teprve v dalších dílech poodhalíme také trochu víc z minulosti Báry Vítkové. Objeví se totiž muž, který jí v životě hodně ublížil, kvůli němuž o leccos přišla, ale také hodně získala – dcerku Dorotku. Hraje ho Pavel Řezníček a postavu Marcela Ryndla charakterizuje jako trochu lehkomyslného chlapíka, který v životě pokazil, co mohl, a kterému se pořád nějak nechce dospět. „Pavel Řezníček do seriálu přináší přesně to, co pro tuto roli potřebujeme. Když se na něj zadíváte a zaposloucháte se do toho, co jako Marcel říká, pochopíte, jak se mohlo Báře před lety přihodit to, že ji okouzlil,“ líčí s úsměvem režisér Jiří Adamec.


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU
ČTĚTE TAKÉ: MAMINKA.CZ - Web pro těhotné a maminky!

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Seriál Ulice: Tony se popere, Simony salon je v ohrožení

Seriál Ulice: Tony se popere, Simony salon je v ohrožení

20. 3. | 1 | Další napjatý týden čeká obyvatele oblíbené Ulice. Tony se dostane do křížku s Jirkou Hermanem, u…

Seriál Ulice: Adrianin život v ohrožení a velké přiznání Bédy

Seriál Ulice: Adrianin život v ohrožení a velké přiznání Bédy

13. 3. | Drama v Ulici opět nabírá na obrátkách. Béda už nevydrží se svým svědomím a řekne Aničce pravdu.…

Seriál První republika: Co nás čeká v druhé sérii?

Seriál První republika: Co nás čeká v druhé sérii?

10. 3. | Na druhou sérii seriálu První republika si jeho příznivci museli počkat dlouhé tři roky. Brzy se…

Seriál Ulice: Tereza se zamiluje, Tony se popere

Seriál Ulice: Tereza se zamiluje, Tony se popere

6. 3. | V seriálu Ulice neexistuje jediný klidný týden. I tentokrát dojde ke zvratům hned v několika…