Čím líp, tím hůř

| Autor: Ebra | Rubrika: Zábava

Abych to upřesnila – hůř v tom případě, čím líp vypadáte. Proč?

Přispěchala k nám Nora s vyplazeným jazykem. Kdepak, Nora není pes, je to další paniččina kamarádka. No a moje tím pádem taky. Je celá krásná a vůbec nevypadá na to, kolik jí je let. Říká, že ti hoši co se kolem ní pořád ještě točí, jsou sběratelé historických záležitostí a neví, že její cena je s ohledem na její historickou hodnotu nevyčíslitelná. Nora je podruhé vdaná. No a jestli ji někdo na tom světě širém nemá doopravdy rád, je to nová žena jejího prvního muže Božena. Chápete to? Ta by měla být naopak ráda a olizovat si všech deset, že na ní Nořin exmanžel zbyl. On je to dobrý člověk, ale prostě s Bóžou, tou novou, mu to jde, ale s Norou to nešlo. A protože to nešlo, tak ho Nora kdysi vrátila a na soudě jim to stvrdili.


No a teď se vdává Anička, jejich dcera. Na svatbu samozřejmě půjde jak Nora se svým současným manželem, tak Bóža s Nořiným bývalým. A protože Nora ví, jak ji Bóža nemá ráda i přes všechnu vstřícnost, kterou vůči ní projevovala, už to vzdala. Prostě jsou studené mísy, studené nohy a dokonce i studené války. A to i mezi ženami. Ony jsou prý i nejen studené, ale Bóža ani Nora si ještě neudělaly kurz karate.


„Anička chce svatbu netradiční a neokázalou a prej ať si klidně vezmu džíny,“ Nora padla do křesla a zasedla mi moji uzenou kost, kterou jsem si tam schovávala, „to je zase blbost, to je jasný, ale já vůbec nevím, co si vzít na sebe. Budu si muset koupit nějaký super spešl nový šaty. A proč? Jen kvůli Boženě. Ona prý už koupila úžasný kostým a vypadá v něm dokonale! Víš, jak to s námi je, musím být za krasavu chtíc nechtíc, nebo mě pomluví tak, že by pes ode mne kost nevzal.“
Já bych si tu svou tedy klidně od Nory vzala, jenže to by se na ní nesměla tak vrtět.


Panička olízla vařečku, kterou míchala těsto na buchtu, co nedá víc práce jak půl hodiny, protože víc si prý ta podpora břišních špekáčků nezaslouží a chvíli se smála.
„Co je tady k smíchu?“ zaštkala Nora.
„Ty to fakt nevíš, chytrolínko?“ smála se panička dál o sto šest.
„A co jako?“
„No přece ta úplně nejzákladnější věc: ČÍM LÍP budeš vypadat, tím hůř. Jestli budeš za modelku, tak tě Božena pomluví tak, až jí z toho do sanice chytne křeč.“
Nora chvíli mlčela a pak se taky rozesmála: „Ne, že bych jí tu křeč nepřála, ale asi máš pravdu. Kašlu na šaty a na to, co Božena řekne! A za ty prachy si radši koupím takovouhle myš, jako máš ty,“ a ukázala na mě!!! Tak to jsem na to tedy zvědavá.


Vaše Eni

Komentáře

Komentářů celkem: 3
qrfv cymlkpoiáéu b ub twv sy vbcqľš+ščťžžýáíé= ´dfvgbhnjm klkpiu 24. 1. 2010 | 18:04
:-) vikuna 20. 10. 2009 | 10:23
:-)) pěkné Betyyna 20. 10. 2009 | 07:59

Další články z rubriky

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

26. 12. 2017 | Starý rok nám pomalu končí a my už se začínáme těšit na to, co nám nachystal ten další, s osmičkou…

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

25. 12. 2017 | Na Boží hod, první svátek vánoční, se většinou chystáme na pořádný rodinný oběd. Je to také doba,…

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

24. 12. 2017 | Ať už u štědrovečerní večeře posloucháte klasické koledy, české vánoční písně nebo zahraniční…

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

22. 12. 2017 | Během vánočních svátků se to v televizi jen hemží pohádkami. Určitě si najdete chvilku, kdy se…